Златна Pseudorazbora или албинос?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Намерих още малко информация :)
Расперите издържат на замърсяване, но се размножават на места с бързо течение и чисто дъно.
Така, че ако се зарибят - те ще станат като белите амури - големи и оядени но зависими от хората за подържане на популацията.
Пиша по тези теми, не за да покажа на колегите колко разбирам от риби, а да ги подтикна към творческо мислене и действия.
Зарибването е не по-малко удоволствие от риболова и щом в риболова има толкова творчество - то тогава защо да го няма и в зарибяването.
По язовирите могат да се зарибява освен распер и бели мрени - те няма да нарушат баланса ,а ще внесът разнообразие. Михалцата също е много красива риба и ще е атркция в някои планинински язовири ако се зариби.
Прочетох преди време , че дори е правено зарибяване с виюн - тази ценна риба повишава хранителната база на водемите и дори става за риболов.
Всичко опира до това до колко човек е готов да се раздаде за своето хоби и докъде може да достигне въображението му.
:fish7:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Още нещо: :D :D
Появяването на златно оцветени риби в единични бройки се случва и при други видове риби.
Ето един пример от другия край на света.
Представям ви Snowy :D :D
http://www.ceratodus.com/special.html" onclick="window.open(this.href);return false;
8)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Последни новини от Златната Pseudorazbora: :D :D
След като никой не ми писа от акваристите , аз лично се захванах да селционирам:
Пуснах я в просторен аквариум с 23 градуса вода, добавих още три риби от реката, с надеждата заедно да пораснат и да се образува чифт.
Но засега само я бият и любов няма. Пуснах и една бабушка да внесе малко спокойствие, но тя само прави интриги.
Все още съм оптимист :D :D
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от naso »

esox22 написа:Последни новини от Златната Pseudorazbora: :D :D
След като никой не ми писа от акваристите , аз лично се захванах да селционирам:
Пуснах я в просторен аквариум с 23 градуса вода, добавих още три риби от реката, с надеждата заедно да пораснат и да се образува чифт.
Но засега само я бият и любов няма. Пуснах и една бабушка да внесе малко спокойствие, но тя само прави интриги.
Все още съм оптимист :D :D
Пусни и един костур и ще видиш какво се казва интрига :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от Д-р Флекс »

Независимо от костура, пусни им и един дедушка, бабушката незабавно ще спре интригите...
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Още новини: :lol:
Допълнителните псеударзбори взеха да кютечат златната и трябваще да ги отделя в кофа вода на терсата.
До вчера бяха в лайната, после за два дни искат да са шефовете на аквариума.
То в България навсякъде е така :lol:
Добавиш два хелера, но този дето трябваше да е мъжки, се оказа женска с големи перки.
Четох по форумите, че при хелерите може да се смени пола от женски към мъжки, но не обратно.
Бабушката си е същия боклук, днес плува с едни, утре с други - махаджийка е, и не яде хляб. Само пилешки черен дроб и сварен жълтък.
Скоро няма да добавям нови риби, че само проблеми.. :lol:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Новини от аквариума: :D
Злтаната псеударзбора вече удвои размера си , но още не е показала пол.
Хелерите дебелеят и мъжкия все повече заприличва на женска.
Бабушката стана много злояда и не яде всичко, не може и да се отпусне и да си кара почивката.
Лятото мисля да я ритна по задника и да я върна в реката. :D
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от naso »

Дай боже всичко да свърши добре и цялата тази история да има щастлив край :fish4:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Благодаря naso!
Всеки ден мисля за това :)
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Още новини от аквариума:
Вече говорих с експерт и според него има шанс да се извадят жълта линия, но било проблем ако е женска.Още не я знам каква е, а и ще трябва да и се прави фалшива зима за тръгне да се размножава.
Стана и една беля:Като сменях водата златната и още една малка се удариха в стените от силната струя. Малката се възстановява бързо но другата трудно взима завоите и плува схванато.Качих температурата за да и мине по-бързо контузията, но бъдещето все още е тревожно. А в тази риба са надеждите за едно по-различно аквариумно и риболовно бъдеще.
Въпреки риболовната индустрия предлагаща чудодейни захранки, бабушката се гнуси от хляб.Не докосва пилешко сърце, но яде патешко по малко. С крайно нежелание яде от различните сухи храни.И само свареният жълтък и тубифексите я радват.
Купих нов мъжкар за хелерите, защото мъжкият взе да педерастее и старият взе да бие новия и май му дойдоха хормоните да подгони и женската.
Новият мъжкар е още малък (1.20 лв.) и не гони никой.
Добавих и малка черна тантуреста женска(1.20 лв.), но на нея никой не и го слага.
Това е положението.
И стискайте палци златаната да се оправи, че съм много виновен пред нея.
:fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4: :fish4:
Asen Ra4ev

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от Asen Ra4ev »

Докторе, звънни на Евгени Минчев - ще реши всички казуси!
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Златна Pseudorazbora или албинос?

Мнение от esox22 »

Е, ще ги реши със задна дата, през задният вход.. :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”