Слънчака - подценяваният съперник.

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
greek
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 17:38
Местоположение: sofia

Мнение от greek »

Някой да е ловил на водоем без комари ?

значи не е имало достатъчно слънчак :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

johny написа:...Съгласен, че са много вкусни, ама дрането е мааалко по терсене :wink: .
Е що ги дерете? Кожата им е много по-тънка и мека от на костура. Аз направо ги пържа с нея(с царевично брашно, разбито с бира), а после - ела, Боже, помози... :lol: :lol: :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
_TheBlackWolf_
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 12:33
Местоположение: София ,но май-повече на Искър
Обратна връзка:

Мнение от _TheBlackWolf_ »

Изображение нмого красив,но и много бдлив :(
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

от тоя тематичен риболов някои ако се прибере капо смях ше падне еии :lol: :lol: :lol:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Leviatan
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 19:02
Местоположение: Норвергия

Мнение от Leviatan »

kaspar_76 от този риболов никой не се е похвалил какво е станало което ме навежда на една мисъл :fish1: :fish10: ама айде ще премалча....
Понякога въдицата я обичам повече от жената...
Grandpa
Мнения: 165
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 0:22
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Grandpa »

В БГ - прибираме шараните, а слънчаците хвърляме на брега.
В САЩ - прибират слънчаците, а хвърлят шараните на брега.
Spidi
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:55

Мнение от Spidi »

писна ми от тези слънчеви !!!Ходете на язовир Доспат идете от доспатската страна и питаите къде е местноста Чилиите,като ви кажат то е по пътя за Доспат де ама да Ви насочат по-добре там е бъкано със слънчаци вече ми писна на всеки удар слънчак чак и блесна гони то по гладно от него няма ходете на Доспат малко да ги махнете само ги ловя и на щъркелите чакат та им хвърлям то в Доспат има повече слънчеви от колкото пъстърви,котури и т.н.!!! :evil: :)
SnOp
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 19:44
Местоположение: Русе

Мнение от SnOp »

здравейте колеги вече можеби е късно да пиша но..
за слънчака мога да кажа 2-3 нища
теи като аз кадето ходя за риба няма нищо друго а и ми харесва риболова на тази красива и бодлива риба значи наи добре е с малко по едри кукички да се лова да кажем 12-ти номер с 0.5гр плувка на стръв бели червей на метър от брега много е борбена и ми е голям кефа да я ловя..за един ден може да хванете към 4-5 килограма при положение че повече от половината се откачат... най важното е да не я чакате много при кълване че ще трябва да я разпаряте за да извадите куката..
ако имате повече въпроси пишете на лична..
пожелавам ви наслука през настоящата година
ivan_denev
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 28, 2020 0:31

Re: Слънчака - подценяваният съперник.

Мнение от ivan_denev »

Днес след като посетих сутринта язовир Жребчево и улових само един маломерен костур, се запътих към яз.Овчарица с надежда да хвана нещо по читаво. Не бях подготвен със стръв, но имах малки рибки-Горчивки и бели червеи. Направих 10-ина замятания със горчивки освен едно попче нищо друго не клъвна, вярно че беше и по-късно през деня.
Хвърлих навътре на бял червей и като започнах да вадя едни слънчеви риби една след друга.... Пазачите минаха и казаха че не съм бил подготвен -хората идвали с черен дроб пилешки за сом! В този язовир явно има риба видях някоя друга да се премята, но аз останах капо и с 20лв.разход. Толкова ме доядя че не закачих една читава риба че прибрах слънчевата риба в една кофа и сега се чудя дали ако я нарежа мога ли да я ползвам за лов на костури или други риби? Абе много големи ми се виждат и дали ще успее да ги налапа някоя щука
georgi_2666
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Яну 03, 2021 22:04
Риболов: Главно риболов на шаран и таранка , по-рядко и спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Слънчака - подценяваният съперник.

Мнение от georgi_2666 »

BGN 2.19 18%OFF | Telescopic Fishing Rods Glass Fiber Beginners And Children's Fishing Pole Short Sea Pole 74/110CM Fishing Reel Fishing Tool
https://a.aliexpress.com/_m0hiCbT

Винаги съм си мислел да се пробвам с тази химикалка срещу слънчаците на езерото в Дружба :lol: :lol:
Дали би донесло успех не знам , но поне ще е забава :)
Чувал съм , че са борбени и агресивни , затова питам по запознатите в темата има ли възможност да си отида с капо и счупена "въдица" :lol:
Nilak
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 16, 2017 13:06
Риболов: Fider

Re: Слънчака - подценяваният съперник.

Мнение от Nilak »

За много години!
Гледам, че в темата всяка година се поства по веднъж, та реших и аз да се включа с една снимка за новата 2022 :D
Страшно мезе са, като се попрепържат!
...
39 слъчавки
39 слъчавки
IMG_2772.JPG (251.9 KiB) Преглеждано 1657 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”