ЛЮСПИ ???

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Кажи и до кой канал си е намерил.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

червеноперка или уклей - големи са
Стига бе, уклеите с люспи по 1 см аз ги водя маломерни!
Могат да са от всякаква по-едра шаранова риба. Имал е някой късмет и това е. Сигурно може да се определи, ама ще е бая трудно. Следващия път ги снимай и ги покажи - във форума има ихтиолози...
Malibukayak X-13
><((((*>
VPK
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 8:44
Местоположение: Sofia
получил Браво: 2 пъти

Мнение от VPK »

Може и напълно да греша, но като прочетох за синъото оцветяване и се сетих за неизчистената риба оставена във фризера, ако някой го е мързяло и го е правил сигурно е забелязъл че после люспиите и стават синъо-лилави и леко сухи, според мен може да е всяка шаранова риба, хваната предишния ден и изчистена. Ако през ноща е било достатъчно студено, луспите може да са замръзнали и да са се оцветили (мисля че при замръзванети си люспите изсъхват и затова стават сини). Това е според мен, но пак казвам не съм ихтиолог и може и да греша, може наистина да има някои местен вид с по-сини люспи.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от Tonito »

Вижте сега,люспите като се изчистят от рибата,изсъхват и посиняват/посивяват,иначе люспите могат да бъдат на Шаран,каракуда,бял амур,толстолоб,кефал,едра червеноперка/бабушка и платика
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

И аз съм съгласен с теб че люспите като изсъхнат добиват синкав отенък.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”