Странен паразит в костура

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Странен паразит в костура

Мнение от Д.Граховски »

Колеги открих много странен паразит в костури, които бях ловил и реших да похапна и аз риба тая година пък и един колега ми мрънкаше и взех двайсетина костурета. В къщи ги почнах, дране, дране и към края забелязах в месото на един ей тия гадории

Изображение


Малки бели твърди образувания, виждат се съвсем ясно с просто око и се вадят като натиснеш около месото. Много са странни, изхвърлих рибата и ядохме пилешки пържоли. Опасни ли са?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Странен паразит в костура

Мнение от maznislav »

Пилешките пържоли НЕ! :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Странен паразит в костура

Мнение от Doktor-5 »

Не ми прилича на паразит това нещо. :roll:
Ако са паразитни цисти в начална форма, ще са овални с флуктоираща консистенция.
Приличат на организирани участъци от отшумели локални възпаления, или на новообразувания.
По принцип хигиенните преценки на заболяванията по рибите и птиците са - консумация след термична обработка при отстраняване на засегнатите участъци, но всеки сам решава какво ще консумира! :D
Поздрави!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Странен паразит в костура

Мнение от Д.Граховски »

Не си личи много, защото са снимани с телефон. По принцип бешите нещица излизаха след като натисна месото около тях (все едно стисташ пъпка ) и бяха като мастна тъкан. Догнуся ме и ме достраша и ги изхвърлих. Това беше първото ми взимане на риба тая година, най-вероятно и последно в живота (освен морската). Хубавото е че ще разправям и показвам снимката на местните та да не прибират :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Странен паразит в костура

Мнение от sharo1 »

Doktor-5 написа:Не ми прилича на паразит това нещо. :roll:
Ако са паразитни цисти в начална форма, ще са овални с флуктоираща консистенция.
Приличат на организирани участъци от отшумели локални възпаления, или на новообразувания.
По принцип хигиенните преценки на заболяванията по рибите и птиците са - консумация след термична обработка при отстраняване на засегнатите участъци, но всеки сам решава какво ще консумира! :D
Поздрави!
Не са отшумели,просто като ги отделиш,са като червейчета... и си мърдат.
Има ги по мрената и кефала,а най много по виолетките-рибки за стръв
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Странен паразит в костура

Мнение от babydoctor »

По рибите няма нищо опасно за ядене, след като изхвърлиш вътрешностите и я обработиш термично или изсушиш-опушиш-осолиш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Странен паразит в костура

Мнение от Doktor-5 »

sharo1 написа:
Не са отшумели,просто като ги отделиш,са като червейчета... и си мърдат.
Има ги по мрената и кефала,а най много по виолетките-рибки за стръв
Е да де, ама никакви червеи не са излизали, нали четеш, излизала е пихтиеста маса! :idea:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Странен паразит в костура

Мнение от babydoctor »

Абе, пържи и яж - само не прави суши, за всеки случай.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Странен паразит в костура

Мнение от Doktor-5 »

Doktor-5 написа:
По принцип хигиенните преценки на заболяванията по рибите и птиците са - консумация след термична обработка при отстраняване на засегнатите участъци, но всеки сам решава какво ще консумира! :D
Поздрави!
Рупай здраво! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”