Хищни ли са червеноперките ???

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 130 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

На повечето Шуменски и Разградски водоеми е както на Николаевка. Бели Лом, Буйново, Мировци, Кюлевча и т.н. рибката е предпочитана стръв за шарана. С Екзекутора го констатирахме. Винаги съм смятал, че ако клъвне на рибка, шарана трябва да е голям, но там хващахме и екземпляри по 200гр. Сори темата беше за червеноперките, ама от тях на рибка не съм хващал :D
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Миналата година на няколко пъти хващах червеноперки по точно бабушки на езерцата зад ТЕЦ-а в Дружба и в коремите им имаше 1-2 сантиметрови рибки. Беше есента и явно бабушките са привикнали да се хранят с изобилието от новоизлюпени рибки.
ivo Vratsa

Мнение от ivo Vratsa »

На воблер на р.Ботуня заедно с кленовете хванах и три изгладнели
каракуди /около 100гр."парчето"/.И трите налапваха задната тройка.
Малки , но ХИЩТНИ. :twisted:
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Имам едно любимо видео което гледах много редовно преди да се попилея отвъд пределите на татковината - беше полски филм за спинингов риболов... Батковците използваха въртящи блесни - с изключение на вечерта когато почнаха да мятат едни огромни клатушки за сом.
На блесните с кевларен повод в блатото в което ловяха извадиха следните видове:
Платика!
Червеноперки!
Шаран!
Мнооооооооооооооооооооооооооооого Костур!
Мноооооооооооооооого Щуки!
Тея дето нямат "Мнооооооооооооооооооого" пред името разбирай къмто 5-10 парчета на човек!!!
Вечерта сома го разглобиха от брега на клатушка...
Та това в Полша... Аз от своя страна имам своя архив от снимки на "мирни риби" с хищнически нрав... Обичайното развитие на нещата в малките водоеми гъсто населени с плевелни видове рибка (това е моя теория, незадължително свързана с истината) има изобилни количества хранителна маса , която е по лесно достъпна от досадното ровене из калта... освен това много рибета мрат и падат по дъното и ако няма изобилстващи раци... сещате се кой им приема разходите по погребението... Та за пример гьола на ТКЗС Щръклево, Русенско държи адски много дребни пръскачи (кубинки, псевдорасбори) или както искате ги наричайте, та същото това гьолче държи и добри количества шарани(данни от преди 5години) и те друго не барват освен пръскач за стръв... не им пука от кюспе, качамак или царевици... рибе е истината.
Това е според мене няма нищо чак толкова учудващо, че всеядните прасета наблягат на рибката, не бива да ги обвиняваме когато проявяват изискан вкус :lol:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Аз си го обеснявам с факта , че месцето е по-хранително, та и мирните риби се изкушават да лапнат нещо по-апетитно от някакви си водорасли и молюски:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”