Хищни ли са червеноперките ???

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Хищни ли са червеноперките ???

Мнение от ZLAK »

Хищни ли са червеноперките ???
Уж не , ама с нарастване на теглото явно придобиват и хищнически инстинкти. Тези две хубавици ( по-голямата е 810 гр. ) са хванати от братушките на р. Ахтуба с блесна MEPPS - BLACK FURY N 0.


Изображение


И за да не каже някой че са атакували блесната само поради дразненията от страничната си линия , мога да ви кажа че мой колега на два пъти хваща големи перки на стръв гамбуз , заложен на въдица за кефал.



Преместена от Рибарска среща
Майстор Саки
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Здрасти Злати,
тази година хванах червеноперка на суха муха джапанка в р. Тунджа. При това се появи, като пъстърва из едни водорасли. На зимна блесна се ловят доста често, но не за очите или перките а за устата. Ловил съм и каракуда на малка рибка. Много от колегите имат подобни случаи, а други своите мнения и терории. Твърд и категоричен отговор не може да се даде. Моят е по-различен. Блесната Блек Фюри е велика.
:D
А в руските списания има и риболов на шаран с мормишка през дупката. :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Ivan VP написа:Здрасти Злати,
тази година хванах червеноперка на суха муха джапанка в р. Тунджа. При това се появи, като пъстърва из едни водорасли. На зимна блесна се ловят доста често, но не за очите или перките а за устата. Ловил съм и каракуда на малка рибка. Много от колегите имат подобни случаи, а други своите мнения и терории. Твърд и категоричен отговор не може да се даде. Моят е по-различен. Блесната Блек Фюри е велика.
:D
А в руските списания има и риболов на шаран с мормишка през дупката. :wink:
Ванка - кога стана терорист? А Black Fury-то беше доста резултатна примамка за бройлерите на пънча в края на миналата година!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

За червеноперките не знам но имам същия случай като Пигов,на малко рибе хванах една доста яка каракуда.
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Еми аз четох, че шарана поглъща дори малки рибета. В един друг форум има тема "шаран на блесна". Защо да не е и червеноперката понякога хищник. Само не се знае дали не е въпроса подобен на "кълве ли скобара на гола тройка"?
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Снимката нещо ми се губи от екрана . А в началото се виждаше.
Да не би защото я изтрих от сървъра от който я качих тук ???
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

ZLAK написа:Снимката нещо ми се губи от екрана . А в началото се виждаше.
Да не би защото я изтрих от сървъра от който я качих тук ???
Да. А не си я качил тук. Тук просто се пуска линк. Качи я пак на въпросния сървър.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Аз също съм хващал каракуда на малка рибка а черженоперката щом яде червей защо да не обича и месце?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

bobsana написа:Еми аз четох, че шарана поглъща дори малки рибета. В един друг форум има тема "шаран на блесна". Защо да не е и червеноперката понякога хищник. Само не се знае дали не е въпроса подобен на "кълве ли скобара на гола тройка"?
Докладвам: на яз. Смирненски, Монтанско, уловен уклей със смешен размер, налапал тройка на блесна, с една идея по-малка от него /хвърлях за кефал/. На един от вировете на Струма под Лобош улових стандартна мряна и внушителна каракуда пак на блесна. На бързея под този вир, тогавашното ми гадже, което за пръв път в живота си въртеше блесна, като я караше да подскача по камъните, а ние умирахме от смях, закачи скобар 43 см. / 70-80-те години други просто нямаше /, който си беше почти глътнал тройката. Дотук съм очевидец. Мой приятел ми разказа за уловена почти килограмова платика на яз. Искър през ноември на блесна за костур от лодка, в района на "Окото". Е и какво, според мен това просто са изключенията, които потвърждават правилото :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Аз съм хващал черна мряна на блесна на Арда. Мятам си с една малка жълта блесничка за кефали и в един момент вадя мряна :shock: :shock: беше налапала и трите куки. На някой случвало ли му се е?
AS LONG AS THERE ARE FISH
©тефанаки
Мнения: 288
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:14
Местоположение: София

Мнение от ©тефанаки »

Изображение
Всички кучета отиват в рая

Не натискай тук!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Na река Росица под яз. Ал. Стамболийски, се случва големи червеноперки (около килце) да се ловят на малко уклейче, заметнато като стръв за кефал. Автора на поста неколкократно е хващал подобни екземпляри.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

В Англия червеноперки всякакъв размер се ловят на русенско варено!
Наричат го Luncheon meet.
Последно промяна от DOCTORA на Пет Фев 11, 2005 19:56, променено общо 1 път.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

DOCTORA написа:В Англия червеноперки виякакъв размер се ловят на русенско варено!
Наричат го Luncheon meet.
Е, на лънчън мита се лови всичко, просто тук нямаме традиция да използваме месо, кръв и т.н. Аз за пръв път го видях този номер в Кюстендил, където бях разпределен като млад доктор. Един поиска да го водя за риба и каза, че ще донесе тайна /той беше ченге/ захранка. Като пристигнахме, се разсеях малко, а във водата нещо направи БУУУУХ и като се обърнах, беше психиатрия - всичката риба из въздуха над водата, такава игра не бях виждал и на Дунава, когато се разлетят еднодневките. А той просто взел 5 л. кръв от кланицата в един найлонов плик и го метнал. Е, не забелязах да кълве повече от обикновено, но тогава просто си кълвеше по всяко време и непрекъснато...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
executor
Мнения: 555
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Мнение от executor »

Аз на Николаевка,Варненско миналата година хванах на плувка със рибка за стръв огромна червеноперка.А за шарана там рибката е традиционна стръв :wink: Изканибалил се е нещо :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”