костур в дунав

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
wobler4o
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:29
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

костур в дунав

Мнение от wobler4o »

колеги,от много години обикалям по голямата река основно около русе и едно нещо ме гложди отдавна докато вътрешните водоеми са бъкани с костур в дунав нещо го няма хващам но по скоро е събитие някой има ли представа защо не се размножава масово.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: костур в дунав

Мнение от Doktor-5 »

А речен кефал ловил ли си?
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
wobler4o
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 8:29
Риболов: спининг
получил Браво: 1 път

Re: костур в дунав

Мнение от wobler4o »

колега никога не съм хващал кефал ловя главно със спининг
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: костур в дунав

Мнение от esox22 »

Според мен хайвера умира от утайките които постоянно носи реката.
В Струма преди време Лобош изсипваше тонове костурчета пълни с хайвер, но от тях останаха на места единични екземляри и до размножаване май не се стигна. Покарай тях се появиха и бибанчета и се чува дори че са направили малки ята във вадите до Кочеринвските баластриери.
Зависи как се изпускат язовирите и кога, и ако е по време на размножаването на костура в реките ще има костур до следващото наводнение..
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: костур в дунав

Мнение от Димитър Тодоров »

Не знам защо не се размножава масово,има години с доста дребен костур есента,а на следващата - нищо.Предполагам,условията в откритата Река не са му по нрава.Иначе,най-вероятно е да се срещне костур в акваториите на островните групи,кейови стени с натрошен камък и лимани.
Поне аз в такива места съм го ловил,като първата категорията (каналите на островите) са най-добрите места.Максимумът за размер ,който съм ловил там е 350-400 грама,и само веднъж съм виждал няколко риби над половинка в едно рибарско селище.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”