Вярно ли е...?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Майстор Саки написа:Благодаря за бързия отговор, Бейбидокторе. Няма нужда да търсиш точното наименование, по принцип исках да знам причината.
Колкото до традиционната кухня - това не важи ли за цяла България, къде повече, къде по-малко?!
Абе и ти си прав, ама нашенската /имам предвид Северозападнала България/ май бие всички - даже в мед. академия ни даваха навремето статистики за това колко по-били разпространени стомашните заболявания и най-вече язвите там. Отдаваха го на лютото и наличието в мазетата на най-малко две каси лимонади, етери и т.н. Не знам при вас как е, но аз съм закусвал попара от хляб и вода, отгоре с мазнина, в която е пържена риба и люти чушки - след първата лъжица омиташ всичко "на бегом" и тичаш да се лепнеш за чешмата :D Е, при това положение или ставаш язваджия от 2-годишна възраст, или си отглеждаш железен стомах - за щастие се случих от вторите :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

babydoctor написа: Не знам при вас как е, но аз съм закусвал попара от хляб и вода, отгоре с мазнина, в която е пържена риба и люти чушки - след първата лъжица омиташ всичко "на бегом" и тичаш да се лепнеш за чешмата :D Е, при това положение или ставаш язваджия от 2-годишна възраст, или си отглеждаш железен стомах - за щастие се случих от вторите :D :D
Въх! Такова не съм ял, няма и да ям. :shock: :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Нема са пуашиш, вече си пораснал, няма как да те накарат :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

babydoctor , как си го ял тоя кулинарен специалитет???? :)
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ivo Vratsa написа:babydoctor , как си го ял тоя кулинарен специалитет???? :)
Е, сега да ме стреляш няма да го ям Ама там това си беше закуската на малките деца, после взимаш парче качамак и стиска пържена риба от бюфета и до обяд си по ливадите или покрай Дунав, Лом, Лимана. На обяд - пак пържена риба и т.н. Всъщност, само на компот не съм я ял :D После до преди няколко години не можех да я гледам. А като се сетя, на по-малките не им слагаха люти чушки, но за сметка на това - по малко червено вино, после бяха много послушни, само си спяха :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

добре е било , наяде се детето, спи си сладко сладко,а
ти си ги мориш рибите , е...ти рая. :D :D :D
Спининг клуб "Абичи"
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

babydoctor написа:...... А като се сетя, на по-малките не им слагаха люти чушки, но за сметка на това - по малко червено вино, после бяха много послушни, само си спяха :D :D :D
Ами да, от малки са ви калявали да носите на пиене! :lol: Извън рамките на шегата - на моите деца за нищо на света няма да им прилагам такива методи.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Lubo написа:
babydoctor написа:...... А като се сетя, на по-малките не им слагаха люти чушки, но за сметка на това - по малко червено вино, после бяха много послушни, само си спяха :D :D :D
Ами да, от малки са ви калявали да носите на пиене! :lol: Извън рамките на шегата - на моите деца за нищо на света няма да им прилагам такива методи.
Ами не ти го и препоръчвам, както казах по-горе, 99% си скапваха стомасите, аз просто съм извадил късмет да съм в единия процент. А номера с виното по други краища на БГ го правят с ракия, представяш ли си? :shock: :shock:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от Докера »

Те и по нашия край са правели попара с вино за закуска , ама със сладко /пресечено / :wink: А за ракията знам , че са напоявали тампонче и са го слагали на устата и носа на болни деца , нещо като упойка :wink: и за отпушване на носа
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Докера написа:Те и по нашия край са правели попара с вино за закуска , ама със сладко /пресечено / :wink: А за ракията знам , че са напоявали тампонче и са го слагали на устата и носа на болни деца , нещо като упойка :wink: и за отпушване на носа
Ами нали и ние така си отпушваме носовете, само дето тампоните са ни бая по-големшки :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”