Ч. мряна на блесна - невероятно но факт!

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Абе не знам,но на един язовир до Елхово ми се случи в рамките на един излет да изкарам червеноперка(НЕ бабушка) на СЛЪНЧЕВКА и костур на ЦАРЕВИЦА! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Ами, като гледам откритието Страхлопера на доцент Светлев. Нищо чудно на "жив воблер"/ нехайно къпещ се в Пънчака/ да се извади след време и пра бабата на Страхилоперките. После, кажете, че плуването покрай нераглментираните водоеми е безопасно. :D
Изображение
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

После да няма недоразбрали, доц. ви каза никво къпане до над колената дорде не се разбере - този гад, доколко се е приспособил и развъдил.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

joro_olympus написа:После да няма недоразбрали, доц. ви каза никво къпане до над колената дорде не се разбере - този гад, доколко се е приспособил и развъдил.
Ами незнам бат Гошо но си представи следната ситуация:
Както си седнал на столето пред левият ръкав на Морун с мача от водоема се показва една страхилия и ти отнася живарника към дълбините. Сега се сетих за един сън дет ми го разправя Бат Стан.
Бил на риболов за сини мерлини, вдъхновен от своят идол Ернесто Хемингуей из някъв топъл океан. Копнал марлин къде 5 метра но нагла баракуда му отнесла гръбната перка докато го вадел от океана. Всъщност историята реално е друга. Бат Стан отишъл за 145 път да мухари на едно езеро с цел да залови липан към 10 санта и видял, че прилитящите лястовици били събирани от мега балканки. То да се къпеш или лястовица да си на днешно време?
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

На р. Искър , над язовира лятото ми се е случвало да копвам черни мренки на въртяща блесна , но винаги тройката е била забита около хрилете и никога директно в устата ! Мисля , че това си е един вид неволно търмъчене от моя страна , а не кълване или пазене на територия от страна на черната мряна...още повече , че си бяха и маломерни в повечето случаи ! :roll:
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Обаче колкото повече я гледам тая пънчоперка,толкова повече ми заприличва на слънчевка от личното езерце на граф Дракуляяяяяя :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от docenta »

Yuri Varbanov написа:Обаче колкото повече я гледам тая пънчоперка,толкова повече ми заприличва на слънчевка от личното езерце на граф Дракуляяяяяя :twisted: :twisted: :twisted:
Ха, сега - едно доцентско конско от мен :D Що омацахте темата на Wertus за блесната и черната мряна с тая пуста страхтилия пънчоперикус :?:
Пигов, в темата "Странна риба" като показах зъбно-челюстната система на страхтилия панчаревикус светлевус, призовах и Бат Стан и тебе да треперите, ама чак толкова да си се разтреперил, че да бягаш в друга тема от зоркото доцентско очо, е тва, брате, заслужавате алигатори у Дружба да ви пусна :D :D :D
А иначе страхтилията си е страховита и мачките скачаха по дърветата, като им предложих да си я хапнат, убаво, че има още у фризеро за целите на науката :D :D :D
Отивам да спя, че имам среща с ужасозаврите, тях ще ви ги покажа на снимка на 1-ви април :D :D :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

:P :P :P :wink: Голем смех! :D
mAnTi
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 11:41
Местоположение: София

Мнение от mAnTi »

на мене вчера на искър до панчака само ми гонеха секви риби блеснето ма не кълвеха мн бяха на плашени щот е неделя и ония се къпат и те си немат идея кво праят иначе после отидох на това до платеното и си метах на блесна и изведнъж след блесната ми изкочи няква водна змия и я гонеше :lol: е тва можеше да ми е улова ма и той не се фана :P
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Петър Милков написа:На р. Искър , над язовира лятото ми се е случвало да копвам черни мренки на въртяща блесна , но винаги тройката е била забита около хрилете и никога директно в устата !
Едно време когато ловяхме главочи по Искъра с вилица и очила съм се натъквал на цели пасажи от черна мряна под по голямите камъни....... тъй че и аз мисля че това си едно неволно тармъчене :roll:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

какво да кажа аз, като съм ловил ОХЛЮВИ на блесна и то не един, а 10-ина за 2 часа...

Изображение

полу-източеният язовир се казва Куманов дол и е недалеч от София...
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Tedo написа:.......
полу-източеният язовир се казва Куманов дол и е недалеч от София...
Малко офф .......,но този язовир е бил продаден за около 4-5 хиляди лева съвсем скоро :?
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Tedo написа:какво да кажа аз, като съм ловил ОХЛЮВИ на блесна и то не един, а 10-ина за 2 часа...
Ехеее, аз преди месец-два имах съвсем тематичен спинингов риболов на едри езерни миди. С жената, за 30 мин имахме десетина миди на блесна, като цвета на блесната почти не влияеше на кълването :lol: Всички бяха безапелационно захапали тройката и следваше мъчителна техника по откачането. Тогаз много ми липсваше, че нямам кофер за миди :roll:
Абе, дащен си е Душанци :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”