Питане за луминисцентните лампи

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

virbela1 написа:Тези дето продават тук нещо не ме кефят много.
-------------------------------------------------------------------------------------
Епа как да те кефи от 5ЛВ :roll:
Купуваш един от 68ЛВ и да видиш :lol:
Абе вирбелче Ти като ходиш на свадба сеедно ли е да лепнеш на чело 5и 50ЛВ :shock:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

kalinanimal написа:
joro_olympus написа:
Tedo написа:
joro_olympus написа:Няма луминисцентна лампа, консумираща 8 АМПЕРА ток, това е 8 вата мощност! Купувайте !
сиреч 0.66А х 12V = 8VV
Точно така колега, който не знае закона на Ом-а - да си седи дома. :wink:

Хи-хи-хи .

P=U.I - Мощноста е равна на напрежението по тока .
Ма т'ва е само при консуматори с активно съпротивление !

Закона на Ом за част от вригата : I=U/R

Или казано по нашенски :Пиенето е превопорпоционално на мезето и обратно порпоционално на джоба !

44Аh е капацитета на акумулатора , демек колличеството заряд което, акумулатора е в състояние да отдаде до достигане на крайното разрядно напрежение .Което в повечето случай е 1.8V .

От горенаписаното следва , че ......

Жоро не трябва да излиза . :lol:
А бре Калине, ма голяма маскара си да знаиш, ей утрепа ме направо - къде виде пиене обратно пропорционално на джоба, че да почерпиш. Аз тия закони съм ги учил като студент и отдавна съм ги заборавил.I=U/R класика за част от веригата- ти си ги размествай според случая . Брей върна ме сума години назад перекендето...Ма прав си бре - така е ....
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Колеги, аз лично почти нищо не разбирам от електрика, но пак повтарям: ЛАМБЕТО СИ Е СУПЕР за целите дето съм го купил, а това дето си чешате езиците е друг въпрос. На средностатистическият български риболовец, към който се числя и аз, експеримента показа, че за 11 те левчета, тръбата си струва.
Казвайте как да го съхранявам и транспортирам.
(мойте уважения към всички спецове по тока, ама баба ми е казала това дето не мож го пипна ама може да те утепа да си немаш работа с него)
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ами направи си един тубус от ПВЦ тръба за канализация, мож му сложи из вътре, да не се бие в пластмасата и една дунапренена тръба, от тези за топлоизолация на тръби и си О.К. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Благодарско Кентавъре,
за ПВЦ тръбата се бех сетил, ама за дунапреновото уплътнение - фала.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Изображение

Имам модела TL155,кабела му се навива на задника,halogenна крушка е ако не се лъжа и струваше 6 кинта в магазина.Магнит за закрепване и стойка за промяна на ъгъла,свети добре,големина на ябълка и за 6 кинта е страхотна.Лошото е,че трябва да имаш сериозен източник на енергия,да играеш карти на палатка и да си светиш с това е малко рисковано,пехотинец да си не е лесно.

Сега мернах модела но с диоди.Ей го на малкото бъзикне.

Изображение

Имам и две или три такива,светят добре за да си погледнеш картите да речем,но за четене са слаби,ако си търсиш ботушите са ОК,но за друго не.

Изображение

Ценичка от 5 гущерчета в магазина,за тия пари си е върха на сладоледа.

Чесънето на езиците не е лошо нещо,може някой да научи нещо ново или непознато,а и форума се обогатява с инфо.Попрегледах темата и видях,че преди да се впия аз се беше поизчерпала,та реших да я поотнеса в друга посока.За парите които си взел твойта е много добре,аз също има такива,но просто дадох пример кое аз предпочитам и защо.С кеф да си я ползваш,аз моите ги държа в хладилна чантичка - ред светкавици,ред хавлиени кърпи.............и щото сам много прибран ми се наложи да платим около 100$ свръх багаж при последния поход.
Go BIG or Go Home!
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Свръхпроводимите матеряли имат неизмеримо малко ел.съпротивление ! Свръх проводимост се получaва при някои метали и сплави , ако те се са охладени почти до абсолютната нула(-273,15 C , което е равно на 0 К) Алуминия например става свръх проводим при 1,14 К . :wink:

Ти за тв'а ги държиш в хладилната чанта :lol: .

Шегичка .
Добре дошли под шарената сянка .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Чанта е,мека вътре и евтина.Лошото е,че като я забравя и сам къртица,нямам един фенер вън,но то с всичко е така. :wink:
Go BIG or Go Home!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Тръбата дето купих си има и пластмасова стойка та става като нощна лампа, така че тез "мирикански пинизи" ги задминахме, а като опъна и газения фенер, сичко бега у лево.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Всичко е Китай само при вас са в левове,а при мен в долари.Едни и същи далаверки за по 5 лева,по-скъпите вече друго казват,но там никoй не говори за 5 лева,а темата е такава.Имам и нормална работна лампа от тия с мрежичката,но е на 12в и вход към запалката на колата.На това ако му плясна една ЛЕД и ще заспи положениетоно няма как да го докарам до 5 лева.........

Е в такова подобно си държа фенерите,макарите,кабели разни...........Мойто е малко по-малко от този модел.


Изображение


Изображение

Влизам ти остро с Мирикански пиниз ЛЕД :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Изображение
Go BIG or Go Home!
Аватар
ribolovec2
Мнения: 337
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:52
Местоположение: При воблерите
получил Браво: 1 път

Мнение от ribolovec2 »

Не е баш така от чисто научна гледна точка 8 ампера по 12 волта прави 96вата УАУ. Ще ти клепне акумолатора за нула време. Най-вероятно е пишело 8 вата. 8 вата при 12 волта прави 8/12= 2/3 ампера. Извинете за научното отклонение но съм луд физикофен и реших да се изфукам колко
много :oops: :lol: 8) :lol: :lol: (колко малко :P :lol: :lol: ) знам. Ако наистина е 8 Вата проблеми няма :wink:
Рибите са три размера - малки, средни и тези, които изпуснахме. :D :D :D
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

ribolovec2 написа:Не е баш така от чисто научна гледна точка 8 ампера по 12 волта прави 96вата УАУ. Ще ти клепне акумолатора за нула време. Най-вероятно е пишело 8 вата. 8 вата при 12 волта прави 8/12= 2/3 ампера. Извинете за научното отклонение но съм луд физикофен и реших да се изфукам колко
много :oops: :lol: 8) :lol: :lol: (колко малко :P :lol: :lol: ) знам. Ако наистина е 8 Вата проблеми няма :wink:
-------------------------------------------------------------------------------------
Бравос бе колега :lol: Просто немам думи :roll:
ПС. А ако cos.f не ти е 0 - май сметката нема да ти е точна :lol: :lol: :lol:
Абе купуваш ламата и ако испразниш акумулатора - удолжаваш си риболова. Какво лошо :shock:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Д-р Най »

За мен в светодиодите е истината-удобни,леки,малогабаритни,нечупливи,дълъг живот,нямат нужда от сравнително сложни преобразуватели,...ммм...нещо пропуснах ли-а,да може и във вода да ги топнеш без да им пука много-много.Цена,на която съм ги купувал-от 60ст до 1.50лв бройката.
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Д-р Най написа:За мен в светодиодите е истината-удобни,леки,малогабаритни,нечупливи,дълъг живот,нямат нужда от сравнително сложни преобразуватели,...ммм...нещо пропуснах ли-а,да може и във вода да ги топнеш без да им пука много-много.Цена,на която съм ги купувал-от 60ст до 1.50лв бройката.
Пропусна ниска консумация... аре глобен си един риболов, ама без онази кървавата престилка. Като гледам времето - май догодина....
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”