Питане за луминисцентните лампи

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

И една UV вземи, Геле ще свети като джин в тъмното
АБЕ КЪДЕ Е ГЕЛЕТО С КЕПА...
ОТБОР: HOPELESS
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Hopless Team да не се готви за нова атака :wink:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Ламбето е купено и е в багажа. Отзиви в края на седмицата като се върна. На вид си е екстра и действително на него пише 8 - 2 дали са ампери или друго не знам, но ще има информация.
atanasov2004
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:11

отговор...

Мнение от atanasov2004 »

Здравейте колеги :) Тези луминисцентни лампи са чудесни.Не харчат
ток - МОЩНОСТ 8 ВАТА,а не 8 ампера.За тези които не знаят -крушка
за фар на лека кола - 45-70 Вата. Лично имам 2 с кабели 10м имат
накрайник за запалка и две "крокодилчета" за хващане на акумолатор
леки са не са чупливи и светят доста добре. Виждаш си чашата :wink:
както и въдици ако са на 3-4 метра идеално. Правя и друго -имам малък 44 А/ч който слагам близо до въдиците и поставям лампата на
дъвено колче-всички въдици са осветени добре при удар или не
дай боже някакви крадци през ноща. При нас в Димитровград струват
между 7-8 лв,ако вземеш повече по 6,50лв.Успех :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: отговор...

Мнение от joro_olyмпус »

atanasov2004 написа: Правя и друго -имам малък 44 А/ч който слагам близо до въдиците и поставям лампата на
дъвено колче-всички въдици са осветени добре при удар или не
дай боже някакви крадци през ноща.
Ами сигурно за това няма крадци, пък и удар.... :wink: :D
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Ако намериш едни туби ЛЕД си вземи такива,тока които дърпат е толкова малко,че няма смисъл да пишем.Не светят като обикновенните и са малко скапички,но пак вършат чудесна работа когато си на майната си.Ето ти пример за една такава.

Изображение
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Може да си вземеш и само ЛЕД крушки ако мога така да ги нарека и да махнеш обикновенните,но внимавай да не ги опечеш с високо напрежение,че те на такова не държат.Малко са скапички,ние купуваме такива за лодките и са по около 20$ за бройка,но не ме боли като не ги плащам аз,а вършат чудна рабора.Не ги гасим никога,20 дни светене и няма лабаво.Ето ти магазинче да се ориентираш колко пари са тук.

http://www.ledshoponline.com/ledlowvoltagebulbs.htm
Go BIG or Go Home!
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

PENN написа:Ако намериш едни туби ЛЕД
-------------------------------------------------------------------------------------
Какви ЛЕД бе колега - само прожектори от 1000W па нагоре :twisted:
То направо тук можеш и гоблени да се везат :wink:
Нали трябва целия гъол да разбере че си на риба
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

joro_olympus написа:Няма луминисцентна лампа, консумираща 8 АМПЕРА ток, това е 8 вата мощност! Купувайте !
сиреч 0.66А х 12V = 8VV
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Па и генератор може да сриташ да е пълна данданията...........Ето една крушка за пример,двайсе кинта,но върши работа.Имам какви ли не далаверки за светене,ползваме ги при ремонти и проверки по лодките.Умре ли мотора обаче или загубим ли алтернатор или генератор се минава САМО на ЛЕД,другите гълтат много ток и аларми се включват,стрелки скачат,датчици пропищяват.С 3 такива крушки и нормална батерийка минавам океана / ако не падне мачтата......... / и нямам проблем със светенето.Имам и какви ли не за включване в запалката на колата,но те се ползват при нормални условия - генератор бръмчи или алтернатор зарежда.Ако сме на ветрови генератор или солар или на гол задник без зареждачка е само ЛЕД.

Изображение


http://www.lightlens.com/ledbulbs.htm
Go BIG or Go Home!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Tedo написа:
joro_olympus написа:Няма луминисцентна лампа, консумираща 8 АМПЕРА ток, това е 8 вата мощност! Купувайте !
сиреч 0.66А х 12V = 8VV
Точно така колега, който не знае закона на Ом-а - да си седи дома. :wink:
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Ламбето е изпробвано както писах.
Работи прекрасно, не харчи почти нищо и нема опасност за акумулатора. Светлината под навеса е прекрасна и става както да пържиш на тигана, така и да пооправиш некой такъм. Мисля само какъв тубос да му измисля, че да го транспортирам лесно.
Специално към колегата PEN : бях поръчал челник при възможност разбира се, да разбирам ли че няма такава и да диря от другаде. Тези дето продават тук нещо не ме кефят много.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

...САМО на ЛЕД....
Да не се чудят колегите какво е това ЛЕД и има ли аджеба тоя ЛЕД почва у нас. ЛЕД / LED Ligth Emitting Diode.
Или казано на наш си език: Светодиод. В случая на колегата PENN, светодиодна лампа или светодиодна индикация. Тази тенденция може да се види в автомобилите, произвеждани през последните години. Стоповете са направени по този начин, със светодиодна индикация. Това довежда до значително по малка консумация на ток, по малка работа на динамото и по малък разход на гориво.................. :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

joro_olympus написа:
Tedo написа:
joro_olympus написа:Няма луминисцентна лампа, консумираща 8 АМПЕРА ток, това е 8 вата мощност! Купувайте !
сиреч 0.66А х 12V = 8VV
Точно така колега, който не знае закона на Ом-а - да си седи дома. :wink:

Хи-хи-хи .

P=U.I - Мощноста е равна на напрежението по тока .
Ма т'ва е само при консуматори с активно съпротивление !

Закона на Ом за част от вригата : I=U/R

Или казано по нашенски :Пиенето е правопропорционално на мезето и обратно пропорционално на джоба !

44Аh е капацитета на акумулатора , демек колличеството заряд което, акумулатора е в състояние да отдаде до достигане на крайното разрядно напрежение .Което в повечето случай е 1.8V .

От горенаписаното следва , че ......

Жоро не трябва да излиза . :lol:
Последно промяна от kalinanimal на Съб Ное 04, 2006 19:59, променено общо 1 път.
Добре дошли под шарената сянка .
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Вирбеле драсни ми на лични какво ти трябва и ще се опитам да го намеря.

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=282031

Ето какво намерих из нета за ЛЕД.Кентавара го е обяснил много добре,а тук му е по изгазената версия.Давам и пример защо ги обичам тия крушки ако мога така да ги нарека.Малко ще е дълго,но ако не е за тук може някои колега да го делне в отделна тема или там където му е мястото.

Тaзi малка далаверка много я уважавам по яхтите които се налага да прекарваме.За разлика от нормалните крушки,тази ситна гад харчи толкова малко ток,че не ми го отчита на таблото в лодката,не загрява и няма опасност ако го плисне вода да изгърми.


Последния куютюк които се опитахме да прекараме имаше 3 крушки по 25 вата които трябва вечер да стоят включени даже и като караме само на платна и няма работещи генератор или мотор.Вътре в лодката беше същата мизерия- всичко беше по 25 вата все едно Самарското знаме ще везам,няма слаба светлина,няма червена такава която да ми позволи да си разгледам картите и да не ми трепе нощното зрение.............такована работа с две думи.Едно кафе да искаш да си направиш и събуждаш цялата лодка,имаш ли проблем с нещо и светнеш ли 3-4 крушки за по 2 часа и трябва генератор да бръмчи.

В моторното същата работа,6 крушки налепили по тавана,операция все едно ще правя.След около 3 часа и 60 $ проблема беше решен.Над печката,щурманска маса и в моторното се сложиха ЛЕД крушки.Изглеждат същите,само цената им е петорна,но има защо.Защото е много лесно да се разбере.Прекосяване от този род е около 25 дни,разчита се на генератор и на алтернатора от мотора.Не е препоръчително да се свалят акомулаторите под 80% заради радиото което дърпа много ток в случай на лекичко бедствие.ЛЕД ми дърпа толкова електричество,че на дисплея не ми го отчита,с волтметър няма как да го хвана,нито стрелки мърдат.Айде и по просто да го напиша - когато караме на платна ми трябва зелена и червена светлина на носа и бяла на задника на лодката.Това по 25 вата всяка си го сметнете вие колко е.На предишната лодка имахме крушки които взети заедно бяха 0.7 вата,и да не ги гася пак не ги усещам.Всяка сутрин и вечер мотора се пали за по час да стои топъл,а това е мнооооого повече от изхарченото от ЛЕД.Идеята е ясна - държат по 100 000 часа за разлика от другите крушки,харчат енергия близо до нула,не грее както обикновенните.Незаменимо нещо за условия при които е важно пестенето на енергия.На тукашните рейсове стоповете са им такива,но не защото пестят от гориво,а защото са вечни-слагаш и забравяш.Е верно е,че не се ползва само един както е обикновенната кручка,а са наредили поне 30,но до този момент изгоряла не съм видял,но почвам да дебна.

Айде и за по-мързеливете малко инфо-ето къде и кой ги продава в БГ.Не им виждам обикновенните заместители на крушки,но и на някои от тия можеш да им дръпнеш кабел до колата.Тия за камъните може и да станат за палатка като ги гледам. Цената обаче може да е малко солена...........

http://www.light-cool.com/led-aqua.php
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”