Дрехи за зимен риболов

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
daniel_g
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 12:55
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Пак към тази тем - само че в малко по друга насока . Имам си аз много добри зимни дрехи- гащеризон с дебела вата , просмулен нит вода, нито вятър пуска , с кофа вода да го залееш ще се изте4е все едно си налял в/у наилон. Гащеризона върви с дълга шуба , почти до коленете същата материя и подплата + качулка. Проблема при мен идва от обувките - с ботуши дори да са с подплата краката ,като е мн студено замръзват в таз гума, имам и едни подобни на кубинки обувки , ма и стях ми мръзнат . Вие какви ползвате ? С подебели подметки? даите варианти какво да търся ....
Аватар
gergenenov
Мнения: 322
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 20:46
Местоположение: Sofia

Здравейте!

Мнение от gergenenov »

Хващай някоя девойка да ти изплете дебели вълнени чорапи с дължината на ботушите/надявам се за къси ботуши говориш :D /
Под тях слагаш памучни един или два слоя и се понася при -15

Поздрави!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

daniel_g написа:Проблема при мен идва от обувките - с ботуши дори да са с подплата краката ,като е мн студено замръзват в таз гума, имам и едни подобни на кубинки обувки , ма и стях ми мръзнат . Вие какви ползвате ? С подебели подметки? даите варианти какво да търся ....
Един колега си купи от пазара едни китайски апрески за 15 кинта и няколко риболова вече не може да се нахвали. Ще взема и аз да си купя такива. Иначе ходя с гумени ботуши с вата, купени от Метро и ги нося точно с домашни вълнени чорапи - обаче към края на деня краката ми замръзват в гумата.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

virbela1 написа:Жоре,
връзвай връзките на ватените гащи и хич да не ти пука.
A така аз мианлата зима при минус 20 на трънско ватенката търлъците и нема кои да ме спре мани че ледобура едва пробиваше 25 санта лед
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

ботуши дори да са с подплата краката ,като е мн студено замръзват в таз гума, имам и едни подобни на кубинки обувки , ма и стях ми мръзнат . Вие какви ползвате ? С подебели подметки? даите варианти какво да търся ....
единственото спасение са туристическите обувки ....имам Jack Wolfskin и Columbia и двете са добри с мембрани са,и разликата е усезаема с всякакви други не специализирани обувки, а при студ най-важно е, да са топли краката...

...приготви си сума и си решаваш проблема,поне за 5 год.
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

И аз Кат Олимпуса маам с подплатените гуменяци,но отдолу задължително термо ски чорапки (щях да ги покажа,но правилата ме спират) да нема "В края на деня...."
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Изображение
===============================================
Tака си заспивам чатпат навън Изображение
Изображение
===============================================
Абе то и палатката се е заледила :D
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

ndx

Мнение от Бат Стан »

Ако ще ползвате твърдо гумени ботуши по някаква причина, си вземете един или два номера по-големи. Тургате им двойни стелки, взимате си от женския пазар едни вълнени дебели чорапи. След тва си намирате едни партенки. Обувате първо партенките, отгоре мое един памучен чорап и най-отгоре вълнения. Някои колеги през зимата върху вълнения чорап обуват по едно найлоново пликче и твърдят, че топли още повече.
Иначе ако сте с обувки и ви е страх да не ги изкаляте, може да си купите едни противохимически чорапи, дето ги ползваме при подледния риболов. Нахлузвате ги отгоре над обувките и ги пазите чисти без никъв проблем.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Re: ndx

Мнение от Васил »

Бат Стан написа: може да си купите едни противохимически чорапи, дето ги ползваме при подледния риболов.
===============================================
Да не исцапаме леда щото е много бел Изображение
Бат Стан мора да пием по бираИзображение
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Изображение

Пак ли?:D :D :D :D :D :wink: Тва сандъче у десно дали не е мойто? Вижда се и на аватара ми зад мен..... :wink:
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

joro_olympus написа: Тва сандъче у десно дали не е мойто?
===============================================
А не Жорка - случайно съвпадение :fish1:
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Здравейте!

Мнение от babydoctor »

gergenenov написа:Хващай някоя девойка да ти изплете дебели вълнени чорапи с дължината на ботушите
А добра идя е отдолу да си сложш 1-2 стелки, изрязани от мокет - ама от най-рошавия, по-топли.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
biserpp
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 17:31
Местоположение: sofia

Re: Здравейте!

Мнение от biserpp »

не се занимаваите с глупости наи лесно и наи ефтино е с гамаши има ги в почти всички пиболовни магазини които имат стока за подледен риболов
и така обуваш гамаша върхо другите обужки и със сто процента няма да ти замръзнат краката
а за облеклото
мустад без да правя реклама са пуснали гащеризони с които до -20 няма студ мисля че имаше тяхна реклама в някое от списанията за риболпв от миналия месец
с такъв гащеризон на широка поляна при -15 се чувствах комфортно и изпитах удоволствие от риболова
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Аз като виновник за пускането на тази тема тук, мога да кажа че си реших проблема елегантно и много евтино. Решението е Метро - Гащи -шушляк подплатен с полар - 20 кинта, яке полар 32 кинта - шапката и тя полар - ма е клубна. Чепици - Аляска апрески от арабите на Женския пазар - 18 лв. За лятото са ни необходими само камуфлажки за без пари - панталон и фланелка. Това е перфектния избор за Риболовеца, според моето виждане - като хоби - Горе-тех и мембрани са за са за профита и СуперМаниаци.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”