Камуфлаж на ф-ма HILLMAN ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Камуфлаж на ф-ма HILLMAN ?

Мнение от MapuaH »

Колеги има ли някой, който да е ползвал или ползва облеклата на ф-ма HILLMAN. Днес ги гледах в един магазин и летния камуфлаз състоящ се от панталон и риза ми хвана окото. Дайте инфо дали са добри и заслужават ли си парите. Има ли някой идея къде в София мога да ги намеря, че в Перник нямаше размери ?

Благодаря предварително :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Това е тема, която и аз ще следя с интерес ;-)

Че Аполо-то малко бият през джоба...
Иначе ми се струват по-добри
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

shaman написа:Това е тема, която и аз ще следя с интерес ;-)

Че Аполо-то малко бият през джоба...
Иначе ми се струват по-добри
Шамане, аз им харесах много и зимния комплект. Само 265 лв. беше в Перник. Много добра материя. Някакав странен плюш, който е апретиран с флуоркарбон за водоотблъскване и лесна поддръжка. Интересно беше, че водния стълб е 10 000 мм, т.е 10 м. С такава стойност се правят палатките, което означава, че материала няма да има проблем поне 4,5 часа при постоянен валеж. Много добра изработна на шевовете и циповете. Подплатата разбира се е тинсулейт, което осигурява оптимална топлина за зиматата. Разбира се всичи подплати са сваляеми.

Дано някой колега да даде мнение, за да имаме някаква реална представа.

А Аполото са хубави, но безумно скъпи ! Мисля, че от това, което видях HILLMAN не им отстъпват по качество. Мое мнение разбира се, не ангажирам никого с него.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
jimmyto
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 23:30
Местоположение: Стара Загора

Мнение от jimmyto »

Аз си харесах една шапка с козирка,на тази марка.Наистина много качествен плюш.Обаче още не съм си я взел,но мисля,че до края на месеца ще си я взема и ще поразпитам за комплекта,за който каза Мариане :wink:
Ако искаш да си щастлив 2 часа - напий се,ако искаш да си щастлив 1 година - ожени се,ако искаш да си щастлив цял живот - стани риболовец!
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Мнение от Ивайло »

Имам познати с зимния вече по 2 години ги носят няма проблем
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Аполото, дори това с А-текс е много по-добро, а като пари е малко по-евтино то HILMAN-a. около 230 лв за комплект (цената е почти една и съща за летен и зимен комплект). Има и летен памучен комплект от риза с къс ръкав и панталон за 100-тина лева. Рибарски якета по 140-150 лв. с много джобове и падащи ръкави. Така че не съм съгласен че са повече цифра от HILMAN-a. А Gore-Tex-овите комплекти са си цифра, но пък са супер, имам в момента. Преди имах и А-тексов но зимен, топли доста без да запарва. Като цяло А-тексовите и памучни дрехи на Аполо ми се виждат доста по-добри от съответните на HILMAN при положение, че са на едни цени. Който не ми вярва може да ги разгледа идната седмица на изложенията или в магазина им. Проблема при Аполо е че бързо се изкупват и обикновенно няма номера, надявам се сега за изложенята да има достатъчно, че съм си харесал още работи.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Bond...
Благодаря ти за изключително полезния линк...

Предполагам, че ако им се обадя ще са невероятно обективни и ще може да ми кажат всички плюсове и минуси на стоките, които предлагат...
--------------
http://www.starividri.org
bond
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 10:20

Мнение от bond »

shaman написа:
Bond...
Благодаря ти за изключително полезния линк...

Предполагам, че ако им се обадя ще са невероятно обективни и ще може да ми кажат всички плюсове и минуси на стоките, които предлагат...
Шамане, аз заради това го дадох :wink:
MapuaH написа: Има ли някой идея къде в София мога да ги намеря, че в Перник нямаше размери ?
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

bond написа:
shaman написа:
Bond...
Благодаря ти за изключително полезния линк...

Предполагам, че ако им се обадя ще са невероятно обективни и ще може да ми кажат всички плюсове и минуси на стоките, които предлагат...
Шамане, аз заради това го дадох :wink:
MapuaH написа: Има ли някой идея къде в София мога да ги намеря, че в Перник нямаше размери ?

;-) оки.. няма проблем..
Иначе не бих отказал информация от първа ръка
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Бат Санил ползва зимен комплект Хилман вече година, така че може да даде актуален отзив за марката.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Зимния го видях на живо - хареса ми.
Но в момента си търся нещо лятно.
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

shaman написа:Зимния го видях на живо - хареса ми.
Но в момента си търся нещо лятно.
Шамански утре ще отида до магазина им и ще дам прясно инфо ! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Аз ползвам зимен комплект на Хилман. А да и един летен панталон имам, но той няма нищо особено.

За парите си е добро. Води се дишаща материя, ама не е от най-добрите в това отношение. Не пропуска вода и вятър в умерени количества. Това което ги прави много готини е че имат тефлоново покритие (или нещо подобно) и не те закачат тръни и прочие. Бат Стан има същите и той може да се изкаже.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

jimmyto написа:Аз си харесах една шапка с козирка,на тази марка.Наистина много качествен плюш.Обаче още не съм си я взел,но мисля,че до края на месеца ще си я взема и ще поразпитам за комплекта,за който каза Мариане :wink:
За шапката добре си се ориентирал, но провери и за маскировъчни прашки ако имат. :lol: :lol: :lol:

Извинявам се предварително, но като ти видях аватара и не се удържах... :D
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”