Питанка за фенер...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Мнение от veselinov »

И освен това вече са евтини,намерих едно магазинче 500вата-33лв,600-40лв.,1000-65лв.
Братле , интересува ме такъв инвертор ...
Къде е този магазин ???
Благодаря....
match & feeder only
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

На Илиенци се намира ,ето карта http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 8&t=h&z=18,на картата съм дал няколко интересни магазина там,този с инверторите съм го означил като"Много евтин магазин за електронни джаджи".Мисля и аз в понеделника да закупя един 1000 ватов от там.
fedko1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:00
Местоположение: Чикаго но духом в Бургас

Мнение от fedko1 »

Изображение една много готина лампа страшно съм доволен от нея,работи с бензин и газ за горене :)
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Това е американското братче,на нашия китайски "петромакс".Всъщност по правилното е да се наричат петролна лампа.Този е по защитен от нашенските китаичета.
fedko1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:00
Местоположение: Чикаго но духом в Бургас

Мнение от fedko1 »

толкова съм доволен от лампата ,че съм си купил втора резервна за всеки случай ако един ден и тях почнат да ги покитайчват. :)
fedko1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:00
Местоположение: Чикаго но духом в Бургас

Мнение от fedko1 »

а за палатката ето това има го и с достанционно,слага се на тавана на палатката с магнит много хитро е измисленоИзображение
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Аз лично бих отписал петромакса въобще:
Чорапчето прествалява памучен чорап напоен с смес от Ториев Нитрат и Цериев нитрат, веднъж като се опламени остава смес от 99% Ториев диоксид и 1% Цериев диоксид. За тези които не знаят Торият е радиоактивен елемент и когато доближих гайгеровия брояч до чорапчето на алфа,бета,гама режим на мерене дава почти 6 Микросивета/час при фон(нормалното) 0.18 , а само на гама мерене почти 2 Микросивета/час при фон 0.16. Съвременния критерий за повишен радиационен фон е 0.30 Микросиверта/час. Разбира се тези активности са стряскащи (над 30 пъти в първия случай и над 10 при втория) но ако човек не погълне или вдиша това едва би било проблем за здравето. Проблема е че почти сигурно финни почти невидими частици от въпросната оксидна смес се разнасят като аерозол във въздуха в помещението или палатката и съответно вдишани, оставайки трайно в организма и облъчвайки непрекъснато!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”