Поддръжка на дишащ гащеризон - почистване/зазимяване/ремонти

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

или се запушват порите (от прах за пране) и поспирва да диша :D сиреч, ако се понаакаш, никой няма и да разбере. За туй не го и пера, а само оплаквам (отвън) и суша след риболов, сгъвам в плик и у шкафа. Като дойде време - нов.

ПП, Най мразя да чистя " водната леща" и друга растителност из под защитните слоеве под коленете :twisted: :evil:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Има един препарат който е специално за пране на Gore-Tex и се казва: TECHWASH, а производителя му е Nikwax - пластмасено шише със зелен етикет. Намира се по магазините за туристическа и алпийска екипировка и струва около 14 лв. Наистина е наложително да се пере с него за да не се запушат порите на мембраната от праха за пране или другите препарати. Ползвам въпоросния препарат от доста време и не съм имал каквито е да е проблеми с мембраната независимо дали са дрехи или обувки.
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Мисля ,че запушването на порите е по-вероятно в Струма или Искър, и почти невъзможно от перилен препарат.Твърде вероятно е постигането на обратния ефект-силно отпушване на порите :D :D :D Моят съм го почиствал само веднъж от кал със сапун и то с естетическа цел.Достатъчно е да го измия отвън и отвътре с вода и добре да го изсуша.Иначе препарати за мембрани много, но се съмнявам да са нещо по-различно от ПАВ :D Тука да оставим г-н Пигов да ни просвети.. като виден наш химик.
П.с.След изсъхване не ги гладете на повече от 150 градуса! :D :D :D
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

daniel krilov написа:Като горд собственик на два Симса мога да ви кажа ако е дишащ не смърди на ужас достадъчно е да го проснете на терасата и всичко е шест .
До сега не съм го прал и изглежда прекрасно а колко пичета ми се лепят в Била Ловеч само Пигов знае :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ма то май не е до тва дали ти е пран гащеризона или не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе за пране има специални препарати за мембрани защото от всички други(сапун ,прах за пране и т.н.) мембраната се разваля и започва да пуска вода :!:
Пич, тва е не заради химията. Виж картофа дет си го слагаш отпред - да не би да е отишъл отзад! :wink: :D :D :D
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

flayko написа:Мисля ,че запушването на порите е по-вероятно в Струма или Искър, и почти невъзможно от перилен препарат.Твърде вероятно е постигането на обратния ефект-силно отпушване на порите :D :D :D Моят съм го почиствал само веднъж от кал със сапун и то с естетическа цел.Достатъчно е да го измия отвън и отвътре с вода и добре да го изсуша.Иначе препарати за мембрани много, но се съмнявам да са нещо по-различно от ПАВ :D Тука да оставим г-н Пигов да ни просвети.. като виден наш химик.
П.с.След изсъхване не ги гладете на повече от 150 градуса! :D :D :D
Стоимен е напълно прав. В почти всички наши реки, без планинските фрийстонове има доста ПАВ. Сапун без ПАВ/ повърхностно активно вещество/ няма. Идва от детергентите, които използваме, като сапуни, тоалетни сапуни, прахове и т.н. Синтетичните, се разграждат трудно. Новите би трябвало да са биоразложими, но мехурите по водната повърхност не намаляват. Така, че дали ще си "Уперете" вейдърсите с малко сапунива вода и малка водка в лигена- е едно и също.
Препаратите за мамбрани- още утре ще ги видите. :D :D :D :D :D
За френдове- без пари. :D :D :D :D :D :D :D Шегувам се - пак трбва да са някаква подобна ПАВ основа. Ще се опитам да проверя.
Ето, какво дават от сайта на Гор Текс:
http://www.gore-tex.com/remote/Satellit ... structions
Може и да се глади, дори. Но все, едно, не сте го чели. :D :D :D :D

Ся жълтата новина:
Наистина Крилов, предизвика бурна емоция в Била Ловеч. Няколко фенки, го взеха за новия трансфер в Литекс. :D :D :D :D
По пълно Симмс екипче, разцепихме щандовете. А им виках, дайте ще идем на кръчма. Пак за толкова пари ще се нахраним..... :D :D :D :D
Умната с мембрната. Важното е мембраната на Дюрекс да не издиша...... :D :D :D :D :D :D :D
Дюрекс ака Гор Текс :D :D :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Ivan VP написа:Дюрекс ака Гор Текс :D :D :D :D :D
Мене ако питаш, по брутален е варианта "Гор Текс ака Дюрекс"... 8)

Благодаря за идеите :!: Мисля да се придържам към по лесните методи...дано не съм закъснял с петната, че мина малко време :oops:
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”