Една идея, по-чисто - За рибарските магазини.

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Pin2
Мнения: 429
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 0:48
Местоположение: Банкя/София-център
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Една идея, по-чисто - За рибарските магазини.

Мнение от Pin2 »

Предлагам на колегите, които имат рибарски магазини, да продават захранката без найлонова торбичка. Така или иначе рибаря е дошъл с кола, нека си я вземе на ръка.
Идеята ми е, че после и без това ще изхвърли торбичката от захранката, но нека да не хвърля и самата найлонова торбичка. Т.е. на половина по-малко боклук. А такива като мен, така или иначе после им го обират боклука.

Другото предложение е, ако все пак давате найлонова торбичка, то поне нека да е поръчкова с логото на магазина, телефон на магазина и един голям надпис, Съберете отпадъците и ги изхвърлете на подходящо място".

Просто предложение.
www.pin2.net

Приятелите идват и си отиват,
а враговете се натрупват.
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

.................

Мнение от krasi.ko »

:? съгласен съм с тебе колега но това е до съзнанието на риболовеца не е от значение опаковката .....аз вече си събирам отпадъците и не ги хвърлям даже и в селските кошове за боклук защото видях картини от които ми се изправи косата......в село Червенаково видях камион кйто изсипваше отпадъци на метри от река Тунджа и когато попитах шофьора защо така а той ми каза че кметът му е казал така защото им били закрили сметището и трябвало да идва кола да събира сметта от Твърдица и да я извозва незнам си каде ..........но затова събирам си боклука и го возя до Стара Загора и в контейнерите за разделни събирания а том после на каде отива боклука не знам :? ........та да си дойдем на думата не е важно в каква опаковка си купуваш захранката а е важно съзнанието на колегата който избира дали да си събере отпадъка или просто да ги захвърли на брега и после даги помятат ветровете докато ги вкарат във водите на водоема :wink: ....важно е СЪЗНАНИЕТО на човека :!:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
niki k
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 15:46
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти

Мнение от niki k »

Подкрепям напълно колегата Pin2.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Категорично против съм първата част от предложението. Обикновено това е голяма торба в която събирам всичко около мен след риболова. Как да натъпча куп боклуци в пакетчета от VDE по кило, а?
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Ral
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 12:14
Местоположение: Хасково

Мнение от Ral »

Аз пък да ви кажа, че има хора, които вече са помислили по въпроса с торбичките - в магазинът, в който работя, се стараем да даваме захранките в едни такива торбички, които уж се разграждали по-бързо. Но те пък са и по-скъпи, така, че отново и това е въпрос на избор на самият собственик.
А относно това, че по водоемите ни е страшна картинка, спор няма - ама дай ся и червеите по джобовете да слагаме, за да няма опасност от изхвърляне на пластмасови кутийки :)
Шегата настрана - и аз призовавам за по-съзнателно гражданско отношение към природата, защото все пак тя си е наша и ако ние не се грижим за нея, няма кой да го направи :!:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Още две идеи:
1. При връщане на опаковката от захранката да има някакъв стимул. Да кажем във вид на отстъпка и т.н. Както се прави при 10 върнати кутийки с червейчета - дава се една безплатна. Ясно, че захранката е по-скъпа от малката кутийка със стръв. Но винаги може да се измисли нещо.
2. Съответният магазин предлага пластмасови кофички за захранка, които могат да се използат многократно. Така още в магазина се пресипва в нея и една торбичка по-малко. Това, съвпада с предложението на колегата за наливна захранка.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Ral
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 12:14
Местоположение: Хасково

Мнение от Ral »

Ivan VP написа:Още две идеи:
1. При връщане на опаковката от захранката да има някакъв стимул. Да кажем във вид на отстъпка и т.н. Както се прави при 10 върнати кутийки с червейчета - дава се една безплатна. Ясно, че захранката е по-скъпа от малката кутийка със стръв. Но винаги може да се измисли нещо.
2. Съответният магазин предлага пластмасови кофички за захранка, които могат да се използат многократно. Така още в магазина се пресипва в нея и една торбичка по-малко. Това, съвпада с предложението на колегата за наливна захранка.
Ванка, я сподели опита си в тази област - и аз съм се замисляла за това с 10-те кутийки празни, но честно казано не мисля, че би ги стимулирало. Или поне наблюденията ми спрямо болшинството от съгражданите ми - риболовци ми подсказват, че нищо ново под слънцето няма да се случи... :?
за пластмасовите кофички - отново същата бира :wink: Не само, че ще си вземе захранката насипно, ами и кофа да купува...революция :!: :!: :!:
Иначе идеите ти са бетон, но на практика трудно осъществими, особено в някои райони на милата ни Родина :wink:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Струва ми се че евросъюза е подел някаква кампания срещу еднократните опаковки. Демек рано или късно ще се наложи да се вземат мерки по въпроса. Примерно - червеите наливно, двойно по-ефтини от кутийчените разфасовки. Захранките само в хартиени торбички. А па ако толкова искат кутийки за червеите, нека са вафлени, хем и за захранка стават.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Ivan VP написа:Още две идеи:
1. При връщане на опаковката от захранката да има някакъв стимул. Да кажем във вид на отстъпка и т.н. Както се прави при 10 върнати кутийки с червейчета - дава се една безплатна. Ясно, че захранката е по-скъпа от малката кутийка със стръв. Но винаги може да се измисли нещо.
2. Съответният магазин предлага пластмасови кофички за захранка, които могат да се използат многократно. Така още в магазина се пресипва в нея и една торбичка по-малко. Това, съвпада с предложението на колегата за наливна захранка.
Ванка това с кофите е много умно бате , сериозно говоря :!:
Ама и при тебе трябва да е в чували иначе се почва едно късане и пресипване :wink: :lol: :lol: :lol:
Pin2
Мнения: 429
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 0:48
Местоположение: Банкя/София-център
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Pin2 »

Идеята на темата е повече до къде би стигнал човешкият интелект, а не да опази страната ни чиста. Ние сме една шепа хора, които едва ли ще преобърнат цялото съзнание на обществото.
Да, ако съзнанието ти казва да си събираш боклуците, няма проблем, но колко от рибарите са съзнателни? Аз мисля, че са по-малко от 20%.

Точно затова държавата иска да спре найлоновите торбички попринцип. Защото, като се обърнат кофите в едно село, духне вятъра и ги закара в реката, на лице е факта, че не всичко по реките е от рибарите.

Апелирам към всички колеги да събират боклука оставен от предишните колеги. С това вярвам, че ще е с една идея по-чисто по нашите водоеми.

А това за рибарските магазини е като алкохола и цигари за деца под 18 години.
www.pin2.net

Приятелите идват и си отиват,
а враговете се натрупват.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Pin2 написа:Ние сме една шепа хора, които едва ли ще преобърнат цялото съзнание на обществото.
Вярно е, но все отнякъде трябва да се започне. На чичо от село трудно ще му обясниш що не трябва да си хвърля боклука у ряката. Да не говорим, че и на държавно ниво нещата не са по-добри - Своге е най-чистият град, който съм виждал, лятото от 5 сутринта мангалките метат и мият, та чак и шосето. А сметището му е 5 км. по-надолу в дефилето и представлява просто ограден откъм шосето с ламарини склон към Искъра. Ха познайте защо не се свършва или затлачва това сметище. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

fori написа:А па ако толкова искат кутийки за червеите, нека са вафлени, хем и за захранка стават.
Ей! Мислех, че само аз съм се сетил за това... Според мен само подобна идея ще реши проблема.
А иначе съм съгласен с Краси, за селските контейнери. Никакъв смисъл от тях. Нося си боклуците до най-близкия град.
Пигов, едно време така си беше. Връщаш шишенцата от белия и болучаваш бонуси. Точно 10:1 беше. Тогава по водоемите имаше само кръгли ластичета, квадратни парченца плат и кутии от цигари...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”