За спалните чували

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

За спалните чували

Мнение от Рак1 »

Решил съм да подменя (дооборудвам) цялото снаряжение. Буса другата седмица ще е в движение, а палатката вече е заплюта :D

Идва ред на спалните чували!!
Какво се търси в един спален чувал? До колкото разбрах пълнежа е препоръчително да е от гъши пух, но гледам че има и някъкви с кухи влакна и какви ли не още. Казвайте какво да търся, като се има в предвит, че след края на забраната тръгвам по палатки и спирам към края на септември.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

За това което ще ги ползваш не ти трябват пухени. Вземи си с кухи влакна или ватичка и си свиркай. Подръжката на пуха е трудна. Особено след първото пране...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Аз предпочитам правия модел чували,мумиите са тесни и неудобни за мен ,чувствам се точно като мумия вътре :).Гледай да са от една марка ако купуваш два и да могат да се съединяват,аз така правя и като сме с жената ги събирам.Също от вътре да е плат и то памучен за да ти е приятно,също и отвън е хубаво да са от плат,а не от полиестер за да не шумят като се въртиш нощем.Моите са такива взех си ги преди 8г. от Холанд и съм много доволен.Гледай и да са дебелшки,за нашите цели леки чували не се изискват.Тя и цената не леките (истинските де)е бая солена.А да не забравя гледай и размера.За да ти е удобен чувала трябва да с размера на целия ти ръст,не си прави сметки с размер до раменете например щото ще се будиш с чувал само до кръста.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Бе, Бойко, ти откачи, бе братле - мини към къщи, да те светна, почерпя, па и да поговорим...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Jordan написа:Аз предпочитам правия модел чували,мумиите са тесни и неудобни за мен...
Бойко, аз взех направо 80 см. чувал, че се измъчих от теснотии - дори и правия модел ме мъчат...
Колкото до материала - там нямам ценз да давам акъл. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

вземи си шаранджийски, ще останеш доволен. Моят е петсезонен jrc. Взел съм си и легло от същата фирма и много рядко разпъвам палатка, просто лятното небе е невероятно, като гледка, късмет в избора и да го ползваш повечко.
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

ecoplast написа:Моят е петсезонен jrc.
:shock: :roll:
Такъв не бех виждал. То ест предназначен е за :
1. Пролет;
2. Лято;
3. Есен;
4. Зима

5. И след това

или 5 шаранджийски сезона и го хвърляш? :roll: :lol:

И аз съм за правия. Точно по причините изброени по-горе. Съединяваш двата и с жената вътре. Най-добрата система за отопление. :wink:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Аз ползвам от скоро такъв чувал,поне до момента не съм виждал по добър. :idea:
http://shop.fishing-mania.com/viewout_3.php?id=6332
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

и само между другото е по широк от 2 (два) съединени...а петият сезон е сезонът на влюбените :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

бойко не се хвърляй в излишни разходи
в метро има едни по 20-тина кинта - идеални са за топлия сезон
мисля че са + 5 + 15 градуса
вата + памучен плат отвътре шушляк отвън
немаш никви грижи за прането
тежат около кило (да не претовариш буса ей) :wink:
единствения им минус е че не могат да се сдвояват
земи си и от надуваемите матраци (тези сините на ИНТЕКС - другите са с по скапани клапани и изпускат повече) и работата спи
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Левака написа:Аз ползвам от скоро такъв чувал,поне до момента не съм виждал по добър. :idea:
http://shop.fishing-mania.com/viewout_3.php?id=6332
Баси!!! И тоя бил 5 сезонен... Прееба се климата и това си е!
Леваче, като ти омалее, ще ми го дадеш, нали? :D
ecoplast написа:и само между другото е по широк от 2 (два) съединени...а петият сезон е сезонът на влюбените
Значи е баш за нас с жена ми. Хем 8-ма година влюбени, хем като за чувал по-голям от два слепени... :lol: :lol: :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Туй JRC много джиджано изглежда,ама и парите са му бая,за мен са излишни такива разходи.В JYSK гледах чували които не изглеждаха никак зле ,можеха да се сдвояват и на цена бяха много приятни.Някъде към 30лв. мисля.Забравих да кажа за пуха-никога не се пере с обикновен препарат.Трябва специален препарат за пух или на химическо.Ако използвате обикновен ще измиете мазнината от пуха и ефективноста на пълнежа намалява многократно.Жената така прецака една пухенка преди и после след прането вика-а ама тя са нещо не топли така вечче :).
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

hobby написа:
Левака написа:Аз ползвам от скоро такъв чувал,поне до момента не съм виждал по добър. :idea:
http://shop.fishing-mania.com/viewout_3.php?id=6332
Баси!!! И тоя бил 5 сезонен... Прееба се климата и това си е!
Леваче, като ти омалее, ще ми го дадеш, нали? :D
.. :lol: :lol: :lol:
:lol: Ще трябва бая да изчакаш,в момента отслабвам(умствено де) :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Ако не правите връзката, господа офицери, Бойко отваря темата след няколко нощувки на минусови температури. Не знам какво вдъхновява тзи смели писания за чувалите по 30 кинта от Метро, ама ако решите да спите на минусова температура с тях, все пак имайте под ръка няколко полара, горна и долна част + 2-3 чифа вълнени чорапи. Ей така за всеки случай. А и да не забравяме и някоя ушанка. По повод правите и кривите чували - на пръв поглет мумиите изглеждат тясни, тези от по 20-30 лв в Метро и Кауфланд наистина са адски тясни, ама света не свършва с 30 левовите чували. Мумиите, които купих за мен и половинката са достатъчно големи, за да ми е шроко в тях. Па като затегнеш качулката, само носа ти стърчи навън. Ще му е комфортно и на човек с 10 см по-висок от мен и с 20-30 кила по-тежък. За тези които нямат удоволствието да ме познават лично ще спомена че съм с габарити 190 см / 115 кг (117/119/117). Така че за чували беж по спортните магазини, или оглеждане по специализиранит форуми за 2-ра ръка. За поддръжката - в кварталната химчистка ми искаха 10 кинта за 2-та.
П.С. Едната от нощите с минусови температури, станах до храстите по изгрев. Сутринта комшиите ме питаха - ти ли беше тоя лудия дето на минус 2 изскочи по тениска и боксерки.
П.П.С. 2-та чувала, с температура на комфорт 9 под нулата ми се вързаха 200 кинта, така че може и относително тънко да се мине.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Re: За спалните чували

Мнение от баш майстора »

форко
те кво е написал бойко
Рак1 написа: Казвайте какво да търся, като се има в предвит, че след края на забраната тръгвам по палатки и спирам към края на септември.
за тая цел чувал +5 +15 града си е екстра па бил той и от 20 кинта
виж ако през август земе да натрупа някой сняг или мястото на риболова е мааалко под К2 (тва у хималаите) може и да не му свърши работа
всъщност кво въобще се разправяме като "уважаващия себе си риболовец" (съкратено УСР) спи само в JRC (палатка креват чувал)
всичко останало е крайно неподходящо за целта щото що да дадем за нещо 20 лева като можем да дадем 200-300-500 ама да е от МАРКАТА!!!
нищо че в тоя минусов чувал през лятото ще ти кипнат гов...та - важна е МАРКАТА!!!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”