Топла вода на бивака :)

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Топла вода на бивака :)

Мнение от Jordan »

Привет,тъй като се каним да откриваме палатките за Великден,(ще ходим на Широка поляна),реших да зарадвам жената и сътворих ето тази чудесия.Проточно бойлерче работещо на обикновен газов котлон.Малко е неугледно ,но беше сътворено набързо.Резултата-2л/мин. с 40-41гр. температура.Става за къпане и миене.Ако има мераклии да си сглобят таквоз чудо ще постна цялата процедура на снимки с обяснения.Също и цялата система която варира от скачен съд до съд с помпичка на 12в.Изображение
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Момче, стегни се! Немаме бирена фабрика във форума. Категорично ти е забранено да пускаш тема със снимки! :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
ribarq92
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 19:50

Мнение от ribarq92 »

пускай пускай че искам и аз такова .... :o
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Ето подробностите.Необходими материали-около 5-6м. медна тръба ф6, 70см. медна тръба ф16 за колекторите,6м. мостов кабел 3х4кв. за оребряването или 18м.единичен какъвто и да е едножилен 4кв.Медно фосфорен припой за оксижен(може и с телоподаващо)за закрепване на ребрата.Ламарина или профили за направа на кутията.
Тръбите ф6. се нарязват на равни части в случая 5,аз обаче препоръчвам да се направят 6 или 7.Аз понеже бързах и така на две на три това стана.После се огъват с пружина за огъване на тръби на 4 гъвки,според мен е даже по добре да са 5.Та идеята е да така да се натъкмят нещата ,че да се разположат на квадрат от с размери около 120х120мм.,защото толкова горе долу е площа която отопля нормалното газово котлонче.ф16 се надупчват с бормашина и в тях се поставят готовите серпентини и се запояват.Изображение.След това почва запояването на оребряването което е медния проводник оголен.Общо около 600 бр.запойки.Ребра се запояват и от двете страни на тръбата,на снимката е само едната страна.
После кутията,аз имах останали профили,може от всичко стига да не е много тънко да не прегори с времето.Готовата серпентина се наглася така в кутията ,че да стой на около 2см. от пламъка.Изображение.После с флекс се правят прорези отдолу за въздух и опитно се установява колко въздух е необходим,като се повдига и спуска цялата кутия над котлона и се следи Т на водата при еднакъв дебит.Правят се толкова загъвки,че да влиза необходимия въздух,но не повече,че да бъде и ветрозащитена нашата система.По принци съм замислил нещо подвижно за регулираме на въздуха според условията.
Сега идва ред на комина,аз го направих отделно,щото сутринта още сънен обърках кройката и се наложи да отстраня оперативно частта над водоподгревателя която бях предвидил в размера на кутията и полсе да "пришия"коминчето.Изображение.За да направите загъвките по-лесно може да си очертаете отвътре загъвката и леко да направите една черта с флекса,така загъвката става лесно и право без абкантПреди да го затворите обаче сложете една такава уплътняваща планка за да задържа минаващата покрай стените топлина Изображение.
Тръбите на колектора може да изведета както пожелаете и после да огънете накъдето ви се иска Изображение.После кой каквото иска парче маркуч,за чучур или по дълъг с душче накрая.Използвам обикновен тур.котлон на който съм манхал стойката Това е всичко за водоподгревателя.
Сега следва самата система за водоподаване.Но това малко по късно ,че имам малко работа сега.Изображение
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Ето и системата в действие,ходихме тия дни до Гърция и я пробвахме по къмпингите там.бих казал представянето мина много добре.Не можах да я изпробвам за къпане щото не ми се сглобяваше банята,беше малко хладно,а и на другите къмпинги имаше вече действащи бани.Е при наличие на течаща вода ,между всеки 4 парцела има чешма и ел.табло.Но аз си носих и 12в. помпичка,която обаче не се наложи да ползвам.Това е,чакам отзиви ,ако някой си сглоби тая чудесийка. Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”