Хладилна чанта

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Публикувай отговор
storrm
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 12:14

Мнение от storrm »

Здр.на всички
аз си реших проблема с охлаждането ето с тази хладилна чанта
http://amphisolar.com/xos/product_info. ... eisroboter
доставката от германия и чантата всичко се върза на 200Е
не е много евтино но си заслужава вече я пробвах.
Надявам се да съм помогнал
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

storrm написа:Здр.на всички
аз си реших проблема с охлаждането ето с тази хладилна чанта
http://amphisolar.com/xos/product_info. ... eisroboter
доставката от германия и чантата всичко се върза на 200Е
не е много евтино но си заслужава вече я пробвах.
Надявам се да съм помогнал
Такова си търся от 10 години, взех едно втора употреба за 300 кинта, но издържа само 44-5 дни. Казвай, степ бай степ, как се процедира с поръчката, плийз...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Айде и едно леко преводче от мене за подробности за тази хладилна кутия:

Абсорбираща хладилна кутия на 12 v, 230v и Пропан/бутан
------------------------------------------------
Съдържание (бруто):41 литра
Входове: 230 в променливо напрежение, 12 волта право напр. Газ-50mbar налягане
Стойности: 230волта променлив ток и 12 волта - 85 вата, Газ:10.6 грама на час
Консумация:230волта-8.6киловатчаса за 24 часа,12 волта-170 Амперчаса за 24 часа, Газ- мин/макс.197-255 грама за 24 часа
Охлаждане - до 20 градуса под околната температура
Изолация: ала-бала..
Материал: Корпус от неръждаема стомана
Цвят:Син/Светлосин
Маса: 16 килограма
Екстри: Пиезо запалване,термостатично регулиране при 230 волта употреба,3 степенно регулиране на пламъка при ползване на Газ,Височина на вертикални обекти:1,5 и 2 литрови бутилки, вградена дръжка за носене, неръждаем кожух, форма за приготвяне на лед
Размери: Ширина 500, височина 441, дължина 508 мм...горе-долу..
P.S Това си е направо Рубик Куб за некой великан..и като го натъпчеш с 50 кила пиячка и кльопачка..мале мила, кой ша го премята..
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Това си го взех есента и по съвета на продавачите го държах цяла зима на 220 волта - проверих, дори произвеждаше лед горе, при изпарителя. Юли го натъпках догоре с лед, включих го на 12 волта и отпраших за Поморие - там пак на 220 в., след 3 дни отидохме на Жребеца и го включих на газ - 2 дни работи перфектно и сдаде багажа, в сервиза ми казаха, че се е споминал изпарителят и че няма оправия - завещах им го. Напомням, че го взех втора употреба.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
sweeps
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 19:10

Мнение от sweeps »

здравейте! искам да направя подарък хладилна чанта за новата кола на един приятел. можете ли да ми препоръчате откъде да си взема такова нещо. човека не ходи на къмпинги и т.н., идеята е само за бира, като реши да отиде до морето или нещо от сорта
дали ще мога да намеря за не повече от 30-35лв?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

За тези пари наистина само чанта можеш да вземеш, в смисъл, без захранване от акумулатора - върши работа, ако вкъщи си произведеш лед във фризера и го намяткаш около бирите. Или замразени половинлитрови шишета, или кофички от кисело мляко и т.н. В Метро има, в Практикер също...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

babydoctor написа:За тези пари наистина само чанта можеш да вземеш, в смисъл, без захранване от акумулатора - върши работа, ако вкъщи си произведеш лед във фризера и го намяткаш около бирите. Или замразени половинлитрови шишета, или кофички от кисело мляко и т.н. В Метро има, в Практикер също...
Краси, идеята ти не е много издържана при условие, че се продават за без пари акумулаторчета пълни с антифриз.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Предвид на това, че повечето хладилни чанти /всъщност, не ми е ясно що се казва чанта, като си е чиста кофа с капак/ не са с особено голям капацитет, няма смисъл да се хаби място и за тези "акумулаторчета". И аз предпочитам замразени половинлитрови шишенца с минерална вода - хем заместват успешно замразителите, хем водата се оползотворява като се размрази. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

Майстор Саки написа:И аз предпочитам замразени половинлитрови шишенца с минерална вода - хем заместват успешно замразителите, хем водата се оползотворява като се размрази.
Точно ;-)
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Въпрос на вкус беше казал някой... Аз пък предпочитам да пия цял ден студена бира. А бира пия по-много! И чанти нося по-много! :D
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Майстор Саки написа:Предвид на това, че повечето хладилни чанти /всъщност, не ми е ясно що се казва чанта, като си е чиста кофа с капак/ не са с особено голям капацитет, няма смисъл да се хаби място и за тези "акумулаторчета". И аз предпочитам замразени половинлитрови шишенца с минерална вода - хем заместват успешно замразителите, хем водата се оползотворява като се размрази. :)
Ок,но ако не пиеш вода :mrgreen: :?:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Поради естеството на професията ми получавам определени биопродукти в доста големи хладилни контейнери,представляващи голяма кутия пресован пенополистирол.Една такава кутия събира всичкото ядене и пиене,което влачим за двудневен излет.Единствения зор е,че е тежка,като се напълни догоре.
Между другото,замразителите не би трябвало да са пълни с вода,нали,а с някакъв солеви разтвор?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Д-р Дулитъл написа:Между другото,замразителите не би трябвало да са пълни с вода,нали,а с някакъв солеви разтвор?
Цъ! Антифриз....останалото е бира, а останалите да пият размразена вода. Баш пък ти да не ни знаеш хладилните чанти и то от години..... :wink: :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

joro_olyмпус написа:Краси, идеята ти не е много издържана при условие, че се продават за без пари акумулаторчета пълни с антифриз.
Имам доста такива, подарявам ги, ако някой иска - не съм опитвал, но предполагам, че няма да ми хареса джин или ракия с антифриз. :roll: А с лед си ги пия. :D А и бирата, като се зарови в малки ледчета остава по-дълго студена...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
bate_em4o
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 14:53
Местоположение: Пловдив

Мнение от bate_em4o »

Стара темичка но пак актуална. :)
Моят опит е следния-в стереупорена кутия (стената и е 6-8 см.)слагам замразената мръвка.Държа я преди това поне 4 дена при температура "-25" градуса.И на Беглика изкарва всичко до 6-7 дена без проблем. :D Взема се първо от горе,то там и се размразява първо.Та при нареждането още си правиш менюто. :D Ред пържоли,ред кифтета! :lol:
DUM SPIRO, SPERO
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”