Шаранджийско легло

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Шаранджийско легло

Мнение от dunedanetz »

Здравейте,

Бих искал да се консултирам с вас по един въпрос. Става въпрос за походните шаранджийски легла. Та въпроса ми е такъв - освен евентуално материала, цената свързана ли е с теглото, което издържа съответното легло.
Имам предвид следното - аз съм 75 кила. Ако взема легло за 300 лева, което издържа 200 кила, то ще ми е прекалено твърдо и няма да ми е удобно. За моя случай, легло което издържа 100 кг за 150 лева ще е по-добрия вариант, ще ми е по-меко и удобно. Ако взема по-скъпото, което ще издържа 150-200 кг, ще спя кат на камък, щото леглото е предназначено за по-тежки хора и въпреки, че съм взел два пъти по-скъпото легло, ще ми е по-неудобно, отколкото на 2 пъти по-евтиното легло, щото то е предназначено за по-леки хора?

Прав ли съм според вас?
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Не си прав. Леглото може да е 150 лева и за 200кг, а може и да е 400 лева за 100кг. Цената не зависи от това до колко килограма е едно леглло. Цената основно се формира от качеството на леглата. Вече на пазара има много легла на много фирми. Избягвай най-ефтините вариянти. Погледни моделите на JRC, корморан, серт и други налични, които има в магазините. Най важното е и да го пробваш поне за малко. Иначе ще разбереш дали ти е удобно като спиш 2-3 нощи на него.

Огледай конструкцията на краката, дължината на телескопичните крака. Колкото по-дълги, толкова по-добре и поне 6 броя. Хем може да нивелираш на доста стръмен терен, хем самото легло е по-високо от земята и може под него да слагаш много багаж и да не ти се влачи одеяло или спален чувал по земята. Хубаво е да има вгадена възглавница, странични джобове за телефони и други джади и т.н.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Мнение от PAMPASA »

При всички положения си вземи легло с ШЕСТ телескопични крака - Аз съм 80 кг. и си взех легло за 330 лв. на JRC от което съм много доволен 8)
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Да, това за шестте крака го знам :)
Много благодаря, ориентирахте ме, разбрах как стоят нещата :wink:
Проблема е къде да ги пробвам тия легла - по магазините в София има изложено по едно легълце, останалите им са по складовете, че да не им заемат място по магазините....
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”