Неутрално облекло за сняг?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Неутрално облекло за сняг?

Мнение от Златев »

Може и да ми е глупав въпросът, но...
При положение, че предстоят около 3 снежни месеца, а сезонът е пред откриване, според вас в сняг трябва ли облеклото на риболовеца ентусиаст да е бяло? Защото на фона на заснежените брегове всичко ще се откроява в пъти по-силно, отколкото ако сме облечени с екип на Ферари и светлоотразителна жилетка през кой да е друг сезон.
Как мислите? :roll:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Облеклото ти нека да е..каквото е.
А иначе за маскировка се наметни и завий с един бял чаршаф като бедуин...и воала.
Не, по-удобно е да го ползваш като мексиканско пончо - само му пробий дупки за ръцете и главата.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

На крив такова облеклото му виновно! :wink:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Вземаш си един гащиризон от тия за еднократна употреба,които използват примерно автобояджиите,десет лева е,на DuPont,водонепропусклив е,лек,доста здрав,хем не си клепаш с кал дрехите отдолу,хем не те виждат рибите,и качулка си има и пей сърце.Единственото неудобство е,че няма джобове...На края на риболова,ако си го оклепал с кал-търпи и пране...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Това с гащеризонът е някаква идея. Другите коментари да речем, че ги няма ;)
Въпросът ми не е какво аз да си облека или защо аз не хващам :?
Беше по-скоро принципен въпрос, от който да се получи дискусия, но... ОК. Само ще зевзечим из форума :x

ПП
Все пак освен снега, през зимата реките са доста маловодни преди топенето, а и много бистри... Но както и да е...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

ЗЛАТЕВ,
Хубавото е, че не се лютиш.Дискусия надали ще стане затова се пошегувах.Аз изхождам само от р.Дунав - риба в плиткото тука нанай.Кой знае къде е намерила ями, трапове и укрития - дали по-близо до брега, дали по-далече, или някъде по островите..по румънкия бряг..кой да ти каже..и надали ще те види ако се опитваш да я ловиш.Друго е по малките и по-плитки реки - за там си се иска "маскировка" някаква , ама чак в бяло надали....
Зимно време по сняг за риба не ходя.Ходенето трябва да ми е съчетано с поне малко пролетно време, или хубаво време макар и през зимата ... не ми е толкоз зор да газя сняг, да замръзва такъма и т.н.То през лятото и есента трудно се лови пущината та сега ли...
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Аз не мисля че има значение с какво си облечен, а как се държиш около водата. Прекаленото движение съчетано с оранжев непромокаем гащеризон и подвиквания "Колегааааа кълве ли колегаааа" може да изплаши наистина всичко що е риба наоколо. Инак стандартен камуфлаж и тихо риболовене са достатъчни в повечето случаи.

А ако има риба (което е най-важно за зимата) НЯМА никакво значение как изглеждаш. На Арката като дава например се лови всякак, а там водата е 40 см и виждаш всичко. И рибата те вижда - ама й дреме на чоричката.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Блгодаря за уточненията, за щастие оранжев гащеризон нямам, нямам навик да контактувам на висок глас, е... малко шумно стъповам :oops: Значи ще ги мъча със "стандартно" облекло, каширан между оголените храсти ;)

ПП
Pedro, по принцип не се лютя, особено във форумно пространство, където докато пишеш нещо най-малкото има време да преоброиш до 10 и да осъзнаеш репликите си. Просто реагирах на закачките ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Има отговор на твоят въпрос. Въпросът е дали си заслужава инвестицията?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

kozeboy написа:... Въпросът е дали си заслужава инвестицията?
A - ето това е същината на въпроса ;) Заслужава ли си инвесицията или при положение, че не точно това облекло, усилията риболовецът да замяза на снежен човек. :)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

Златев написа:
kozeboy написа:... Въпросът е дали си заслужава инвестицията?
A - ето това е същината на въпроса ;) Заслужава ли си инвесицията или при положение, че не точно това облекло, усилията риболовецът да замяза на снежен човек. :)
Чак такава инвестиция,едва ли.Но наистина е по добре да се съобразява с обстановакта.Много грубо на белия сняг с черно яке или на кален бряг с бяла тениска.Основно рибата се плаши от тропането,по точно от вибрациите и от резките движения и не толкова от високото говорене.
Но има едно ,,Но,,: ако един рибар може да стане сутрин,да се обръсне,патфюмира и да отиде за...риба(МОЖЕ И ДА МОЖЕ), то за един ловец е катастрофално :lol: :lol: :wink:
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

:lol: :lol: :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

Д-р Дулитъл написа:Вземаш си един гащиризон от тия за еднократна употреба,които използват примерно автобояджиите,десет лева е,на DuPont,
На Дюпонт са добри. имам и по-хубави модели, моят е за десетина долара, вече две години ходя на лов с него за патици и нищо му няма.
За съжаление нямам снимки, ма ето една на братовчет ми, с гащеризона който аз съм му подарил:
Изображение

А иначе си ходя маскиран, когато е наложително, повече на лов, но понякога и когато съм за риба.
Те ме в снега:
Изображение
А ето ме и тази зима, когато сняг липсва:
Изображение

А ето тука се правя на част от храста, да не мъ забележи некоя бела мряна случайно:
Изображение
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Интересни дрешки и снимки ;) Благодаря! Но все пак до колко има смисъл да се декорирам :roll:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

За малки и плитки реки (като тази на която бяхме с теб Ванка), е задължително да се криеш зад храсти, дървета, както и да не вдигаш абсолютно никакъв шум - говорене, стъпване, мърдане, според мен. Може да не си с камуфлаж, достатъчно е да си с нормални цветове според мен като за сезона. Например местните хора, които къртят клендаците и перките там, до са не сам видял нито един от тях с камуфлаж, но от друга страна първата им работа, стъпвайки на брега е да се скрият и да спрат да шумят зад храст или дърво.
Лично мойто мнение е, че ако имаш бели дрехи и се сливаш, само би ти било от полза, но съчетано с тишина и спокойствие.
Д-р Дулитъл написа:Вземаш си един гащиризон от тия за еднократна употреба,които използват примерно автобояджиите,десет лева е,на DuPont,водонепропусклив е,лек,доста здрав,
Колега откъде могже да се вземе такъв гашеризон, аз веднага ще инвестна 10-на лв в него :)
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”