Лепило за надуваем дюшек

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Лепило за надуваем дюшек

Мнение от kalinux »

Колеги, имам един надуваем душек, от онези дето рекламираха по телевизията по ??? Шопинг за спане. Материята му е подобна на надуваемите детски пояси. Нямате ли някаква идея с какво лепило да го закърпя или някакъв друг начин. Едно бонусче. Според един човек ми трябвало полиетиленово лепило. Ни го знам, нито съм сигурен че става. Моля помогнете, че идват студени нощи за палатка... :D

Преместена от Рибарска среща
Майстор Саки
Последно промяна от kalinux на Пон Ное 14, 2005 9:18, променено общо 1 път.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Лепилце или гяволийка

Мнение от joro_olyмпус »

kalinux написа:Колеги, имам един надуваем душек, от онези дето рекламираха по телевизията по ??? Шопинг за спане. Материята му е подобна на надуваемите детски пояси. Нямате ли някаква идея с какво лепило да го закърпя или някакъв друг начин. Едно бонусче. Според един човек ми трябвало полиетиленово лепило. Ни го знам, нито съм сигурен че става. Моля помогнете, че идват студени нощи за палатка... :D
Дай снимка, че не става ясно, какъв е душекот. Ако е от онази гумираната материя на онези, старите чешки дюшеци - мнго лесно се лепи.
1. Намираш същата материя, в краен случай ползваш парче велосипедна гума /вътрешна/
2. Измиваш двете повърхности с чист бензин.
3. Намазваш ги тънко с прост хелметекс и чакаш да изсъхнат
4. Намазваш още веднъж, и когато лепилото леко засъхне притискаш и слагаш отгоре за през нощта тежест.
5. Спокойно можеш на сутринта да надуваш дюшека.
6. Ако хване дикиш, ме черпиш една бира, а ти отиваш да мръзнеш на палатка.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Дюшека е персон и половина по моя преценка. От едната страна е покрит с нещо като велур, а иначе целия е изграден от онази позната на всички ни материя за разни детски надуваеми играчки за морето. Съжалявам, но няма как да ви го опиша по друг начин.
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Значи е от ПВЦ.Отпиши го :lol:
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Значи е от ПВЦ.Отпиши го :lol:
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

flayko написа:Значи е от ПВЦ.Отпиши го :lol:
Не го отписвай, приложи това, което по-горе съм написал и едва тогава, ако не стане. тези дюшеци са боклук. Ас си купих от ТСМ самонадуващ се за 20 кинти и го пробвах не веднъж - много добре.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

kalinux написа:Дюшека е персон и половина по моя преценка. От едната страна е покрит с нещо като велур, а иначе целия е изграден от онази позната на всички ни материя за разни детски надуваеми играчки за морето. Съжалявам, но няма как да ви го опиша по друг начин.
Абе, ако ще и три персона да е, ама е пробит. Изстържи онова, което мяза на велур до същинската материя и нататък действаш, както по-горе посъветвах. Сигурен съм, че ще има успех поне до края на годината.Ако не можеш да се справиш- ела ще го оправим заедно, ама много съм корумпиран откъм натурални ферменти :D :D :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Материята е нещо като ПВЦ, но по-скоро като найлон (полиетилен). Дупките са откъм чистата страна, защото тя лежи на земята а велура е откъм човека. Хелеметекс със сигурност не става, почти съм сигурен, че и ПВЦ лепило няма да стане (поне това за водопроводните тръби). Лепенката е била нещо като прозрачно найлонче и само това знам. Би трябвало да стане лепило за евтините едноместни лодки, които са направени от същата материя.
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Мнение от Todor »

Ще стане с всякакво ацетоново лепило. Примерно Кале - дето го дишат циганетата.
Ако искаш може наистина да си направиш от ацетон с разтворен вътре стериопор. Или някакви други пластмаси или полейтилени. Ама 200 гр. са страшно много нещо. И с хелметекс ще стане, само че то е на бензинова основа в книжарниците го продават под името Хелми. Може да се направи много яко лепило от форалдехит и стружки от материала който ще се лепи, например плексиглаз.

Най-добре си вземи едно ацетоново лепило, Кале или Хелми. За лепенка ще стане всичко подобно на материята и например парче дебел найлон. Намазваш, изчакваш, залепяш и чакаш. Само с моментните лепила няма да стане.
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Re: Лепилце или гяволийка

Мнение от Видрата »

kalinux написа:Колеги, имам един надуваем душек, от онези дето рекламираха по телевизията по ??? Шопинг за спане. Материята му е подобна на надуваемите детски пояси. Нямате ли някаква идея с какво лепило да го закърпя или някакъв друг начин. Едно бонусче. Според един човек ми трябвало полиетиленово лепило. Ни го знам, нито съм сигурен че става. Моля помогнете, че идват студени нощи за палатка... :D
пробвай с ЦИАЛИТ . Той е точно за еластични
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

kalinux написа:Материята е нещо като ПВЦ, но по-скоро като найлон (полиетилен). Дупките са откъм чистата страна, защото тя лежи на земята а велура е откъм човека. Хелеметекс със сигурност не става, почти съм сигурен, че и ПВЦ лепило няма да стане (поне това за водопроводните тръби). Лепенката е била нещо като прозрачно найлонче и само това знам. Би трябвало да стане лепило за евтините едноместни лодки, които са направени от същата материя.
Здрати! Аз ползвам такъв дюшек вече два сезона и нямам пробив ама много внимавам по принцип с кукичките :D . Слушай ся, тия дюшеци ги има под най-различни фирмени наименования ама истината че ги правят в Китай/ то всичко на пазара е от там/ и фирмата се казва INTEX. Те предлагат и комплектчета с лепенки и лепило специално за техните изделия ама те стават и за всичко що се надува. В София ги има в Метро, ама аз виждам че си от Кюстендил така че търси фирмен щанд на INTEX . Впрочем докато пишех това се сетих че имам в хладилника такова комплектче8/ състои се от ПВЦ-лента и тубичка с лепило / тъй че ако не намериш по магазините пробвай с лепило EVO-STIK SOFT PLASTIC ADHEZIVE и няква мушамичка или ми пиши на личното и ще ти пратя по пощата! Успех
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Сега като се загледах в надписите, единственото ориентировъчно нещо е логото на Bestway (r). Предполагам, че става въпрос за същата материя, просто е толкова масова, че няма начин да се сбърка. Ще потърся в Метро за лепило на Intex.

Благадаря на всички отзовали се. Ще пиша за резултата.
Аватар
CAVERN
Мнения: 132
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 19:52
Местоположение: St.Zagora

Мнение от CAVERN »

Здрасти Kalinux! Късно видях питането ти, но се надявам да помогна. През септември ми се наложи да лепя един надуваем прозрачен дюшек, дето става и на шезлонг. Намерих едно лепило, дето е за такива работи, дето се надуват, даже и на картончето му бяха нарисувани, ама го изхвърлих, затова ще ти напиша точно какво пише на тубичката - тя е 25мл, мисля, че е достатъчна в твоя случай. Не се справям с английския, а и в момента няма кой да помогне, затова ще препиша дословно, a нямам и фотоапарат. Лепилото е марка BISON VINIL PLASTIK ADHESIVE KLEBER COLLA. Tубичката е зелена, на долния край има червена черта, под нея бяло поле в което пише TRANSPARENT. Вътре в картончето има и едно прозрачно фолио от което си режеш парченца. Абе на картончето има опътване. Струваше 6 лв. На мен ми свърши работа. Успех!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Не се бой колега CAVERN, то тук с нашите загубени магазини скоро няма да си намера лепило. Поне сега имам по-голям избор, благодарение на вашата помощ.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

..за лепилата...

Мнение от D-r Kosio »

Здравей kalinux,

...Проблема е известен.Имах гащеризон от подобна материя и пробвах какво ли не .../като ми свърши оригиналното лепило ,което си вървеше заедно с него../ - не става и не става! Купих си нов и какво да видя - този път на оригиналното шишенце с лепилото има описание на това какво съдържа ...проценти и химикали ...
С две думи основното е уретан.

Отиваш в "Мосю Бриколаж" и си купуваш Канаконлит-Уретан- ово лепило. Опаковката е бяла тубичка с рисунка на някаква скъсана обувка...Лепилото струва 2-3 лв. и тубичката не е от най-малките.Със сигурност работи! Вече около година го ползвам и съм доволен! Това което мога допълнително да те посъветвам е преди да намажеш мястото и лепенката ,наистина да ги обработиш с шкурка и то не от най ситната- просто да останат "рошави власинки" - ще хване значително по-здраво. Другото е да притиснеш плътно така ,че по краищата да няма "отзяване"..за да не прониква вода ,която да "работи" навътре...

Успех,

Д-р К
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”