Агрегат?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Агрегат?

Мнение от Владимир »

Благодаря за информацията колеги. :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: Агрегат?

Мнение от dimow »

Доста мнения има вече, ама да си кажа и аз:
Агрегат 650 вата карам го почти всеки излет- ползвам го все по-рядко. Върши доста работа и предлага възможност за "цивилизоване " на лагера.
Зарядното за акумулатора ми е 2 ампера и зареждането на батерията коства 25-30 часа и съм оставил това за крайни нужди. В последните няколко години имам в коша на колата втори акумулатор/имам място и възможност/, проверявам го преди излет и до 5 дни не съм имал проблем, дори по времето когато ползвах електрически мотор за лодка. Телевизор не носиме /умишлено разбира се/, не че 1-1,5 ампера са страшни, музика само през деня от колата е достатъчна. Осветленито е сериозен консуматор по принцип- след LED технологията и този консуматор е сведен до минимум.
За зарядни за телефони и крайни нужди за 220 волта, препоръчвам светен инвертор и всичко си идва на мястото.
Според мен един резервен акумулатор е : по-ефтин, по-малко място заема, по-малко тежи и в същото време не се лишава лагера от никакви "екстри". Всичко това за излети до 5-6 дни . За повече .......агрегата.

п.п. има на пазара и "добри" соларни зарядни. за съжаление на не"добра" цена.
Ръкоделско студио "Димови"
ROSEN_GB
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 25, 2011 16:39
Риболов: Наливен!!!
Местоположение: Габрово

Re: Агрегат?

Мнение от ROSEN_GB »

И аз съм с 650 ватов. Върши ми идеална работа. За лаптоп и буфер. Зех го за 150 от Практикер.
ceno gadnia
Мнения: 260
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 22:39
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Агрегат?

Мнение от ceno gadnia »

Колега...............

М...............................да.

Цяло лято те чаках за да ти покажа разликата и приликата между агрегата и акумолатора.
Имаше пълхата възможност за ги съчетаеш и да прецениш какво точно ще ти трябва без да се чудиш....................Защо неуспя да дойдеш и да видиш плюсовете и минусите и на двете.Аз не хапя :lol:

Извинявай ама си бягаш от късмета и приятелите. :fish1:

Поздрави и да знаеш,че аз незабравям приятелите си,а ти си един от малкото ми такива.

п.с.Ако някой реши да пробва нека заповяда и той при мен.Имам 2-тактов и 4-тактов агрегат + акумолатори.Важното е човек да знае какво иска.Аз лично мисля да минавам на алтернативен начин на ел .захранване и търся компромисно решение в самоделки щото неостанаха кинти. :oops:

Поздрави на всички
"CLUB FOR SPORT FISHING-VRATSA CARP"

Извинете,и вие ли нехванахте нищо днес?
http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Ca ... 8263932281" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Агрегат?

Мнение от Владимир »

ceno gadnia написа:Колега...............

М...............................да.

Цяло лято те чаках за да ти покажа разликата и приликата между агрегата и акумолатора.
Имаше пълхата възможност за ги съчетаеш и да прецениш какво точно ще ти трябва без да се чудиш....................Защо неуспя да дойдеш и да видиш плюсовете и минусите и на двете.Аз не хапя :lol:

Извинявай ама си бягаш от късмета и приятелите.
:fish1:

Поздрави и да знаеш,че аз незабравям приятелите си,а ти си един от малкото ми такива.

п.с.Ако някой реши да пробва нека заповяда и той при мен.Имам 2-тактов и 4-тактов агрегат + акумолатори.Важното е човек да знае какво иска.Аз лично мисля да минавам на алтернативен начин на ел .захранване и търся компромисно решение в самоделки щото неостанаха кинти. :oops:

Поздрави на всички
Предполагам поради същите причини заради които ти все още не си си взел ремаркето.Дано не го гепят циганите,докато се наканиш........

За второто си много прав,такъв съм си.......
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Агрегат?

Мнение от Тодор Василев »

Да се обадя и аз.Най разумния начин да заредиш 100амперов акомулатор е с алтернатора на колата.
ceno gadnia
Мнения: 260
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 22:39
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Агрегат?

Мнение от ceno gadnia »

Определено е така друже,но да не забравяме момента в който примврно е паднал акумолатора и нямаме тази възможност..........
Това е нещо като закона на Кирхов за всеобщата гадост или:
-Нещо което ти трябва НИКОГА неможе да го намериш (сиреч направиш) точно когато ти трябва.
На всеки му се е случвало предполагам. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
В определени случаи съм се презастраховал и пак съм имал гафове
Ха ха ха
За това хората са казали:
-Бай бабо да е те стига.................

Поздрави :fish1:
"CLUB FOR SPORT FISHING-VRATSA CARP"

Извинете,и вие ли нехванахте нищо днес?
http://www.facebook.com/pages/Vratsa-Ca ... 8263932281" onclick="window.open(this.href);return false;
ddevilco
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 0:10
Риболов: подводен

Re: Агрегат?

Мнение от ddevilco »

Може би най-добър вариант е 1000 ватов портативен обезшумен, има вече и китайски варианти които са евтини.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”