Спане на открито,март-април.

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от С.Върбанов »

Влади аз бях един от тези дето си ги видял на Жребеца . Имам надуваем матрак 2х2,20м - 25см висок( като се надуе ) + един спален чувал на Колман + термо бельо студ не усетих да ти кажа , но на колегите им замръзна мозъка с техните експериментални завивки и палатки :D
КСР - Стара Загора
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от Д Пенев »

Колеги,внимавайте много при употребата на газови печки, въобще на прибори с открит или не достатъчно обезопасен огън, особено в затворени пространства, като каросерии/купета на автомобили и палатки! Никога не ги оставяйте да работят заспивате ли или ако спите,защото може да паднат и от там ........, също открития огън изгаря кислорода!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от waglerbg »

Toki написа:...
Този дюшек става единствено когато температурите са над +20. За ниски температури задължително трябва да го използваш с качествен термо чувал, тъй като темп.на въздуха в дюшека се изравнява с външната и ти гарантирам, че ще се удървиш от студ.
Спор няма, че има нужда от завивка(мислех си че е очевидно). Спал съм два пъти при -2, -3 градуса (в ефтин спален чувал с дебели дрехи ) и нямах никакви проблеми :roll: явно стоте ми кила са успели да балансират температурата на въздуха в дюшека в моя полза. Всъщност бяхме двама :lol: ...май много се разприказвах :oops:
Майтапа на страна, беше комфортно

Аааа току що видях още нещо:
piranqta написа:Влади аз бях един от тези дето си ги видял на Жребеца . Имам надуваем матрак 2х2,20м - 25см висок( като се надуе ) + един спален чувал на Колман + термо бельо студ не усетих да ти кажа , но на колегите им замръзна мозъка с техните експериментални завивки и палатки :D
...read between the lines...
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от С.Върбанов »

Да допълня за да съм съвсем точен не спах в чувала , а се завих с него !
КСР - Стара Загора
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от veselinov »

Изображение

Изображение

...Казваш топличко било..... ....си спиш без проблем... :lol: :lol: :lol: С дрешки и ефтино чувалче.... :lol: :lol: :lol:

....Събудих се от кошмар и болка.... .... някакъв звяр ме бе захапал за лицето...

.....Казваш... без проблем.....топличко...ефтин....и ....си спиш... :lol: :lol: :lol:

Владо, само яка екипировка и трупане на опит те спасяват... Всеки следващ студ ти дава нови и нови идеи и нннникога не си спиш без проблем на минусови температури на открито, не се надявай изобщо!!!!!!

....Да....." след -13 и още съм жив ..." няма нищо общо със "...си спиш без проблем...."


......Твой ПРИЯТЕЛ :wink:
Последно промяна от veselinov на Нед Фев 05, 2012 13:45, променено общо 1 път.
match & feeder only
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от Ivak11 »

Утре ще кача някоя снимка евентуално от студа.

Вярно е, че не е безпроблемно. Но не е и невъзможно. Опита е нй-важен.

В един от случайте тичах повече от половин час (110 кг съм) из гората за да си сгрея карайниците.

Най-лесно е в колата и припалваш от време на време + термобел

Купи си комплект гащеризон и яке, за минусови температури, отдолу ДЕБЕЛ полар, отдолу термо бел (истинско) под него памучна тениска, 3 чифта чорапи, 2 термо и един памучен.

Шапка капут и за врата нещо, задължително и ръкавици.

И си спиш с дрехите, но всичкото това тежи и си трябва доста усилия да джиткаш с него 2-3-4 дни, но се преживява де :lol:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от fori »

Всеки чувал на реномираните фирми за туристическа екипировка със съответната температура на комфорт върши работа. Напоследък станах фен на марката trim - прекрасно качество, не отстъпващо и на по-западните фирми, с малко по-хуманни цени. Продаваt ги господата от ekipirovka.com И най вече трябва да се внимава с прането, тъй като рязко повишава температурата на комфорт на кухите влакна.
Газовите уреди в палатката водят до рязко повишаване на влажността, и яко конденз.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от Ivan VP »

Фори, какво имаш на Трим? Един познат ги представя и съм решил да купувам палатка .
Иначе за протокола. Дани Крилов и Владо Гетов откриха миналата година на Панега два дена на /-15/ . :mrgreen:
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от joro_olyмпус »

Абе на тия дето не са били в казарма иди обяснявай, как се оцелява при сняг до кръста и палатка от брезент! :wink: :D


В днешно време Владо и особено, че си спинингист като мен, а такива като нас спят най-много по една - две вечери в палатка има не един или два хитроумни метода. Например вкопаване на циганска любов на три педи в земята. В палатката става баня. Ама дали ще ти се наложи да го правиш - едва ли....
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от Владимир »

Във вторник заминавам с нощувка на открито,дават го -18.Интересува ме,Астра 1,7ТД ,какъв разход ще даде при непрекъсната работа на двигателя в покой на автомобила за 5 часа.Горе долу ме интересува,ако някой е пробвал с неговата кола.
Иначе май ще събирам пари за качествен спален чувал,надуваем дюшек на Интекс си имам.



ПП.Жорка,каква е тая циганска мечта бре?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
marinko7
Мнения: 434
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:49
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от marinko7 »

До колко знам дизеловия двигател на час гори около 300-400 грама :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от joro_olyмпус »

Владе представлява едно малко тенекиено кюмбе и гори дръвца. Закопава се в средата на палатката, като кюнеца се извежда под земята встрани. Едва ли ще те впечатли да го ползваш. В колата е неудобно и студено. Хеле пък при -18. Астрата ще издаяни за 4-5 часа на празен ход ама дали си заслужава? Какъв риболов ще направиш при замръзнали водачи , ама ти си знаеш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от LVitchev »

Жоро,дано да ни го опише че да се посмеем и ние :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Владко,виж там и питай някои какво се слага в нафтата да не замръзва,да не те намерят напролет на бивака :lol: :lol: :lol: Поне остави кординатите на някои като спреш на мястото,че да пратят гражданска защита да ви закара до моргата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Това в кръга на майтапа,ама с нафтата не си прави майтап и гледайте да сте близо до населено място,не си прави шега със студ - 18 :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от Владимир »

Отчаян съм,Любо,сърдит съм ти :lol: не ме пускаш да замръзна и тва си е.......
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Спане на открито,март-април.

Мнение от LVitchev »

Владимир написа:Отчаян съм,Любо,сърдит съм ти :lol: не ме пускаш да замръзна и тва си е.......
А бе,да е поне - 7 иди,ама - 18 си е проблем за колата,майтапя се бе,нищо няма да ти стане,като се навлечеш,но ще мръзнеш въпреки парното.Ходи,не ме слушай мене,бъзикам те,но вземи мерки за нафтата,замръзва :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”