Дрехи за риболов?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

И големи риби да не забравиш-ГОЛЕМИ РИБИ.Отивам да ги гоня след 2 седмици,мале нямам търпение. :twisted:
Зимно време се води,пресичане на океана му викат.Ще наснимам някои неща и ще пускам снимки.Късмет и на теб както и на автора на темата,че вече забравих кой е.

Памучните гащи ги оставям на брега. :wink: :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

Аз ходя доста по горите и както винаги става,когато ме завали дъжда дъждобрана е на киловетри от мен в колата :lol: :lol: Затова си купих това-Изображение,предполагав,че е сполучлив избор срещу лошото време,не заема много място в раницата,с която съм винаги и е леко,което си е важно,защото аз съм мухар и се придвижвам доста.Ето какво пише за тази дреха-Original BW GORETEX Anzug, flecktarn, gebr.

BW Goretex Anzüge sind absolut wasserdicht, winddicht aber 100 % atmungsaktiv. Gegenüber gummierter oder Nylonregenbekleidung hat Goretex entscheidende Vorteile:

Die Bekleidung ist 100 % wasserdicht.
Durch die Windundurchlässigkeit kühlt der Träger selbst bei niedrigen Temperaturen nicht aus.
Dadurch das Goretex atmungsaktiv ist schwitzt man in dieser Bekleidung nicht wie in anderer Regenbleidung.
Още не ми е дошла поръчката от чужбина,но и това ще стане...Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Звучи много добре и сериозно за целта за която си го поръчал.
Колко парета излиза и къде го поръча ?
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Мнение от taurus »

Да и аз бих искал да знам цената. Че вчера във VIP центъра ми рекоха за панталони от гортех - ок. 400 лв. Не знам защо ама си мисля, че това е малко множко.
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

taurus написа:Да и аз бих искал да знам цената. Че вчера във VIP центъра ми рекоха за панталони от гортех - ок. 400 лв. Не знам защо ама си мисля, че това е малко множко.
Не е множко, ние зимаме малко!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

МММ да прав е Жоро.Зависи и каква марка са,но си е прав-малко взимаме.Моите с които карам са + - 220$ и са ми на голяма далавера.Нормалната цена е около 400$.Ако ти трябват убийствено жълти.............казвай и ще ти ги намеря.Това са цени на тукашния пазар със всичките му намаления,производители,марки..............но като гледам в БГ май е същата цената.Пак казвам-зависи обаче от фирмата производител.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

virbela1 написа:Звучи много добре и сериозно за целта за която си го поръчал.
Колко парета излиза и къде го поръча ?
Взех го от тук-http://sport.listings.ebay.de/Angelsport Поздрави!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

taurus, привет! Като решиш да си купуваш полар обадими се. Знам място дето ще си купиш най-плътния полар в България. Не знам колко грама е на кв/м, но е най-плътния който съм виждал. Мои познати го внасят. Води се за работно облекло, ама е толкова готин, че го нося като официален... 8) Има ги в черно, зелено, синьо и червено. 50 лв е цената. Има и дъждобрани от полиестер и други интересни джаджи. Повече на ЛС.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

hobby написа:Води се за работно облекло, ама е толкова готин, че го нося като официален... 8) Има ги в черно, зелено, синьо и червено. 50 лв е цената.
Това какво е анцуг или само горнище? 50 лв са много за полар, и Пенн споменава 10-20$
Валери написа:
virbela1 написа:Звучи много добре и сериозно за целта за която си го поръчал.
Колко парета излиза и къде го поръча ?
Взех го от тук-http://sport.listings.ebay.de/Angelsport Поздрави!
Нещо не отбирам немския, а няма бутон на английски. За колко го купи все пак комлекта?
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Оооо, летящия олимпус :) Само горнище е. Яке с висока яка, 2 долни джоба с цип и един горен пак с цип. Върнал си се виждам. Още ли препускаш по болници?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Върнах се за малко и отново ще препускам. Абе Кольо, ма много са 50 кинти бе човек, аз мога да те заведа в завода на Мизия в Плевен да си купиш официален костюм за тези пари. Тук говорим за екстремни натоварвания, падане по брега че и във водата. Дрехите трябва или да са много евтини или скъпи, но съответно специализирани за риболов.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Прав си. 50 лв са си 50 лв. Ама нищо по-добро не съм виждал за тия пари. Любо, от магазина на "Света гора", дето уж продава най-евтините поларни джаджи в София, за 30 лв продава едни якета дето и на половина не са така добри. Аз 2 години му се кумих на мойто, ама кандисах накрая. Абе, щом на мене ( дето важи в пълна степен поговорката, "че най-ме е страх да не настина и да не се мина" :oops: ) ми се откъснаха 50 лв, значи си струва.... :) Иначе за паданията във водата и тия неща, още повече: вълната и полара са единствените материи дето топлят и мокри. Само, че поларът е много по-лек. Изстискваш го добре, обличаш го и след малко си си на топло. А за гор-текса, най-важното е това, че диша и извежда влагата на тялото на вън. Така те спасява от конденза по вътрешната страна на дрехата. Иначе на проливен дъжд не важи толкова.
PS: абе потресаващ аватар имаш. :lol:
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Мнение от Валери »

joro_olympus написа:
Валери написа:
virbela1 написа:Звучи много добре и сериозно за целта за която си го поръчал.
Колко парета излиза и къде го поръча ?
Взех го от тук-http://sport.listings.ebay.de/Angelsport Поздрави!
Нещо не отбирам немския, а няма бутон на английски. За колко го купи все пак комлекта?
...За 30 евро.
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Валери, привет! Имаш ли възможност да ползваш И-бей? Има мнооого голям избор на макари-възползвай се.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”