Валандър

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Валандър

Мнение от minkata »

Ясно, до тук сме в бизнеса :D Сега въпрос към Любо щото знам че ги разбира тези работи, а и вече има опит - 3 мм желязо достатъчно дебело ли за запълване на дупката?

П.С. Снимки с манджа - след 2 седмици, че на баща ми няма да му се занимава и всичко ще си правя сам, а диска е на село....
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Валандър

Мнение от баш майстора »

Коце написа:Скоро направо да организираме един Риболовно-кулинарен фест "С въдица и валандър"! :lol:
"на плувка и валандър" :wink: :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

Открих още една "газова" снимка:

Изображение

Малко история:
Нещото се казва точно "ВАЛАНДАР" - "дар" от колегата Валентин Вълков, от офроуд форума. Той за първи път го изтипосва, на далечния 12 Април 2010 г. :lol:
Първоначално се е казвало "таландар", но скоро си намерило кръстник!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Валандър

Мнение от LVitchev »

minkata написа:Ясно, до тук сме в бизнеса :D Сега въпрос към Любо щото знам че ги разбира тези работи, а и вече има опит - 3 мм желязо достатъчно дебело ли за запълване на дупката?

П.С. Снимки с манджа - след 2 седмици, че на баща ми няма да му се занимава и всичко ще си правя сам, а диска е на село....
Минка,парчето го взех пак от трактора в движение,казва се "лимеж" и също е закалено но не както диска :idea: За това,ако диска е повреден и има цепнатини както имаше моя,заварката се прави първо от долната изпъкнала страна и не се шлайфа за нищо на света но и от долу и от горе се прават фаски за да хване здраво заварката.След като завариш от долу,заваряш вътре във вдлъбнатата част и там вече можеш да го изшлайфаш.Краката ще ги правя от плътно желязо като за целта съм заварил съм 4 бр огромни гайки, мисля че са за ключ 34 а са четири за по- голяма стабилност.Ще са на резба за да мога лесно и безпроблемно да си транспортирам тиганя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Дръжките са от кормило на Лада Самара,исключително закалени и ще им сложа дървени чирни,само избирам още дърво.Скоро ще ви постна снимки на абсолютно готовия продукт с крака и дръжки и да се надяваме че ще открадна от някъде и мръвки,издирвам и картофена нива да си открадна и картофи,че моите заминафа за Колумбия та така :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

LVitchev написа:... и ще им сложа дървени чирни, само избирам още дърво
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Валандър

Мнение от LVitchev »

Коце написа:
LVitchev написа:... и ще им сложа дървени чирни, само избирам още дърво
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Чирени бе Коце,две дръвчета които ще издялкам с ножа :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

Не бе, представих си те в склада за дърво, един чуек ти извадил 50 мостри на дърво, а ти пуфтиш пред студена бира и се чудиш кое да е? Евкалиптово ли, орехово ли...? :lol:

Важно за краката: Дължина - дъното трябва да бъде на 25 сантиметра от земята. С по - дълги иска повече дърва, с по - къси загрява доста и има опасност да пламне олиото!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Валандър

Мнение от minkata »

Ще го търся и тоя лимеж, доставчика е сериозен, диска си е здрав :lol: Пичовете дето подарили диска на баща ми много се смели като чули за какво е, обещал съм да ги храня, всякак....

П.С. Това със сантиметрите беше важно - благодаря!!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

И на мен ми се смяха много, навсякъде! Ама какво да правиш като са непросветени! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Валандър

Мнение от stancom »

Любо, махни тази резба ! Като се нагрее и изстине няколко пъти много ядове ще береш. Направи си по добре един саджек, или ако държиш на разглобяеми, по-добре някакви тръбички да се надява в тях кракът.
Аз не мога да ловя риба !!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Валандър

Мнение от LVitchev »

Момчета,искам само да намеря подходящо клонче на определена дебелина,което ще издълбая,ще го нанижа на дръжката а от долната страна ще издялкам пълнеж на същата дебелина и ще запечатам цепката,като преди това ще залея с някакво лепило и след което ще вържа три стоманени тела и ще ги стегна.Преди това ще направя цепка и за тях за да са вкопани и да не парят при нагряването.Ето ви рисунка,направил съм я набързо за да добиете представа какво ще правя.

Изображение

Коце,мерси за размерите,отпадна ми меренето и рязането след проби.25 санта е височината на газовия котлон ли,или просто това е размера на краката,когато се готви на огън ???


П.П Резбата ще е доста хлабава и от нагряването няма да има проблеми,а тръбите,ако се наложи да се премести,ще се изнизват а това не е желателно.След като изстине,тогамва ще се разглобява,не се бой :wink: :wink: :wink: Видях едно с перчати гайки по краката,които стърчат и ме дразнят,не ми се иска да се съобразявам със стърчащи неща и то нагряти :lol: :lol: :lol: А бе,мисля че ще пробвам с крака на резба и даже ще ги направя на две части,четири крака по 25 сантиметра,ще станат на 8 парчета,и се слагат след измиване в една торбичка и се вързват за едната дръжка :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

Любо, при огън - 25 см разстояние дъно -> земя. Когато е с газова бутилка - според нея, режеш още един комплект крака, но гледай горелката да е на около 2-3 см под дъното.
Защо не направиш дръжките прави? Ще си спестиш много ядове - режеш само две парчета от точилката на жената и ги разпробиваш! :lol: И те съветвам дръжките да са вертикално нагоре, а не настрани -> пестиш много място в колата + може да нанижеш прът и да вдигнеш горещия валандар! Според мен това чудо ще се охлажда поне 30 мин.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Валандър

Мнение от LVitchev »

Така е бе Коце,знам че права дръжка се прави по-лесно,ама вече съм ги заварил и не ми се режат,точно съм ги паснал на размер и място :lol: :lol: :lol: И крива дръжка ще направя,това не ми е проблем,имам инструменти а и ми се човърка.Съветите обаче които ми даваш ще се вземат под внимание на 100%,е за това е добре човек да приема съвети,вместо да се опитвам да откривам топлата вода.Благодаря за съветите,утре ще ги подкарам да го завърша,и първо ще изкривя дръжките на горе и ще меря по газов котлон за височината :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Най
Мнения: 1472
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 22:30
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 203 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Валандър

Мнение от Д-р Най »

Ахаааа, и аз съм в киреча :D
Подготовка- само дето нямаше крачка (вече има) и го турих на една скара:
Изображение

Полагане:
Изображение

Преобръщане:
Изображение

Приключване на процеса:
Изображение
...есть только миг
между прошлым и будущим,
именно он называется жызнь...
Таралежът е птица упорита. Не я ли ритнеш- не излита!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Валандър

Мнение от Коце »

Огън! :fish15:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”