Какъв двигател би бил най-подходящ плюсове и минуси...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
sub_eleven
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юли 10, 2013 18:00

Re: Какъв двигател би бил най-подходящ плюсове и минуси...

Мнение от sub_eleven »

В крайна сметка щом перката влиза и не опира никъде при въртенето, ще си я ползвам, стига да не се мъчи двигателя с нея. Да се надяваме все пак е high trust и побира със 100+мл повече масло в скоростите от нормалния модел, скопена 15-ска, дано не й е тежка тая перка.

От един месец ми е готова и лодката и двигателя и не мога да се освободя да ги сефтосам.... и да си отговоря сам на всичките въпроси.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Какъв двигател би бил най-подходящ плюсове и минуси...

Мнение от славеe »

sub_eleven написа:Никой ли не разбира от пропелери?
Бе то ние от пропелери разбираме,ама я качи цела снимка на тоя двигател,да ти кажа
точно какво си си купил,че проблема не ти е в пропелера,а в редуктора,моли се да съм видял лошо на снимката,и да не се окажа прав,това е мотор на ямаха,който се използва за бутане на понтони или големи лодки,предавателното число от двигатела към перката е 2.9към 1 и немаш шанс да вдигнеш нито една лодка на глизаш,мошност на бутане и слаба скорост,или просто казано една 8ца щеше дати върши същата работа,само дето тоя тежи много и харчи повече.............................не се травмирай,може да не съм видял добре....но едва ли :lol: :lol: :lol: ако пише на капака с червени букви HIG TRUCK
не се бой живота не свършва,всеки от нас е бил преебаван някога,поради простата причина,че търсиме се тънкото........ама тънко и убаво нема :lol: :lol:
sub_eleven
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юли 10, 2013 18:00

Re: Какъв двигател би бил най-подходящ плюсове и минуси...

Мнение от sub_eleven »

Дай да се разпиша след лятото :)

Значи за двигателя - пропелера стандартния за него беше мисля 11 и нещо - тоест този големия се оказа оригинален - в сервизното ръковоство си го пише точно за high trust модела. Няма алтернативи.

Много съм доволен от двигателя - харчи ми малко над литър на час, което за мен е просто перфектно - забравям кога му сипвам..... в началото имах малко проблем с паленето, оказа се, че електронният смукач масово не работи както трябва на тези модели, но с малко прайминг след четене по форуми, като му хванах цаката палех от раз. По едно време му сложих и оборотомер и брояч на моточасовете..... след това му направих и настройка на карб-а и заспа....

На глисаж излизах с подходящ ъгъл на мотора, но като цяло лодката ми не е глисажна както някой каза, но имам чувството, че са много добра комбинация с мотора.

Това лято се разцепих от разходки, плажове, подводен риболов, сафрид с чепаре. Адски съм доволен като цяло и с нетърпение чакам другото лято. В момента облепвам с едни tribal орнаменти отвътре лодката. Двигателя ми има изход 12V и скоро ще вградя колони и усилвател в лодката. Преди месец-два пристигнаха от чужбина.

Новия сезон ще е още по-запомнящ се, само трябва да се дооборудвам - трябва ми неопрен, по-голям харпун в допълнение и сонар.... Илядо лева в общи линии.

Слагам и една снимка да видите лодката и двигателя.

Изображение

п.п лодката може да изглежда малко малка, просто и двамата сме по 190 см вътре.

Поздрави
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Какъв двигател би бил най-подходящ плюсове и минуси...

Мнение от Marco Polo »

Щом ти си доволен, значи всичко е наред.
:tup:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”