За спалните чували

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

За спалните чували

Мнение от ARK »

daniel krilov написа: за чували да не говорим
Аз пък в този магазин не съм видял нито един чувал да става за риболов :)



Отделих темата от палатките.
Pol
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

:?: :?: :?: :?: :?: Говорим за спални чували нали а не за чували за риба и би ли ми обянил какъв трябва да е чувала та да става за риба

П.С. Простете за невежеството
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Pol написа:Специално за АРК (пък и за мен) - най-важното е да можеш по най бързия начин да изскочиш от него.
Пол общо взето е обяснил за какво става въпрос с едно изречение.
Аз лично не мога да понасям чували за алпинисти. Малки, тесни и все едно съм вързан и наказан. Тези чували са направени да не тежат и да се носят по разни баири. Като целта е да спасят човешки живот без да се набляга на удобството. Влизаш, спиш и на сутринта ако си жив излизаш!
За риболовни нужди е важно удобството и удоволствието. Точно в тази връзка чувалите са широки, обемни, могат да стават на одеала, бързо се излиза от тях и не е мъчително нито влизането, нито излизането при нужда. Големината и теглото нямат значение, защото 100% се ползва транспорт. Може да спиш в каквато и да е поза и в комбинация с добро легло аз лично се чувствам по-добре от колкото на спалнята у нас. С така подбрана екипировка може да изкараш десетки дни на даден водоем. А ако имате възможност да вземете чувал с разни вградени възглавнички, чохали за спане в калта и други глезотии ви гарантирам, че когато някой ви каже "Взех си супер чувал! Много лек, малък и никакво място не заема", ще се усмихвате :wink:

За палатките нещата стоят почти по същия начин :P
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Svet
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 14:22

Мнение от Svet »

Понеже и аз съм на една вълна с ARK, та ще добавя още глезотии :D
Има чували, които разполагат със система за закачване към леглото. Тя пречи на чувала да се мести и върти заедно с нас когато се обръщаме. Това между другото предполагам, че може да се приспособи и на по-обикновенните модели които се ползват от доста хора.
Друго удобство което последно гледах е допълнителна система за удобно спане настрани - представлява един пояс който се пада над рамото и поддържа шията.
Но на-важното е, че чувалите са много широки, дълги и удобни, а не тип "мумия" каквито са обикновенно туристическите. Един пример за размер на един "5 сезонен" чувал: 240 см. х 97 см., 5.6 кг. :wink:
Isianty
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 16:07
Местоположение: Shumen

Мнение от Isianty »

Според мен са много тежки- по тежък е от палатката ми :D
FCSH - isianty !
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Isianty написа:Според мен са много тежки- по тежък е от палатката ми :D
Хубава палатка имаш. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Isianty
Мнения: 30
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 16:07
Местоположение: Shumen

Мнение от Isianty »

е сега не става въпрос за нея! Аз искам да е лека и ми върше работа.
FCSH - isianty !
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Подкрепям АРК и Свет. Спестиш ли от теглото, правиш компромис с качеството - обемно, тежко, ама топли и ти е удобно и комфортно. Човек сам си преценява - дали да си вземе палатка 5кг от Метро за 50 лева, ама да се кръсти винаги преди излета да не завали дъжд, или да си вземеш хубава палатка на JRC, дето ще е 15 кг, ама ще ти е комфортно в нея и дори 1 седмица да вали дъжд няма да прокапе.
Същото важи и за спалните чували, легла, столове и т.н. Бивака ни (палатка, стол, легло, чувал) е жилището ни докато сме на язовира - а аз искам да ми е удобно, да релаксирам докато ловя риба, не да се ръбя 5 дена на неудобни, но леки и евтини продукти
dunedanetz
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 18:12
Местоположение: София

Мнение от dunedanetz »

Сори за дъбъл поста, ама да се дигне темата :lol:
Бих искал да попитам, каква е разликата между 5, 4 и 3 сезонните спални чували? То е ясно, че едните топлят повече, ама колко повече? Идеята ми е, че аз ходя на палатка само летните месеци - Юни - Септември. Та изхождайки от това, защо да давам 200 лева за 5 сезонен чувал, вместо да дам 90-100 лева за 3 сезонен и пак да ми топли през ноща. Ама точно това се чудя - дали 3 сезонните топлят, а не са нещо кат одеалца само :lol: :lol:
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

3 сезона е точно споменатия от теб период на годината. Ако ходиш по язовири с нормална надморска височина, а не примерно на Белмекен дори и чувал не ти е необходим, а само едно поларено одеало с промазан плат.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

Здравейте колеги,
да не пускам друга тема моля споделете мнение за този чувал - http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=770 ... идеята е да се ползва при температура около 0"С ... ако някой има добри впечатления от други чували в този ценови диапазон, моля да сподели.
Предварително благодаря!
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Според,тепературните показатели -22 е критичната,би трябвало да стават.Виждам ,че е 3D мумия, изглежда добре.За тази цена май е добре.
За какво ще го ползваш все пак.Ако е за риба спокойно можеш да си вземеш нещо по евтинко ,по голямо и по тежко и обемно.Но ако ще се носи на гръб е друга работа.
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

Да за риболов е, но и предположението ти, че ще се носи на гръб е правилно. Ще се правят преходи през планината и си мисля, че всеки грам по малко ще доведе излета по близко до приятното изживяване ... :D
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Аз като си избирах чувал за сериозни преходи си набелязах какво тьрся.

Под 100$
Синтетичен / да топли и влажен и да сьхне бьрзо/.
да не е минусов,че няма да ходя на студено,7 градусов ми е ок
Под кило 8)

Изображение

$ 70.00 и го препорьчвам на всеки който тьрси нормален спален чувал на нормална цена.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”