Палатка?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Палатка?

Мнение от Мунчо »

Колеги, прегледах темата за палатки по-долу, но имам някои въпроси:
Каква е разликата между еднослойната и двуслойната такава(като изключим цената, която е наполовина). Аз си търся нещо евтино и само за лятото, колкото да съм на закрито и на завет и да не ме хапят комарите нощем. Не искам да е скъпо, защото годишно ми се събират към 3-4 излета със спане, така че направо си ми свиди :lol: Иначе ще си спя сам вътре, така че искам и да е компактна и лесна за пренос.
В сайта на Акваспорт видях 3-4 модела между 30-40 лв , и ще помоля който е по-наясно да ме осветли дали ще станат за моите изисквания?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

За да е непромукаема еднослойната е направена от материи, които не дишат. Проблем през лятото е конденза, който се натрупва от вътрешната страна. Което пък води до запарване и нужда от подсушаване. При дъжд колкото и да е непромокаема ако е от 30-40лв съм 100% сигура, че вътре също ще е весело :wink:
Истината е в двуслойните палатки! Между вътрешната част на палатката и външното покривало има разстояние и така се получава нещо като термоизолация. Така винаги вътрешната температура се променя доста по-плавно и при студено време определено пази доста по-топло. Затварянето също е от два пласта, акто вътрешната е комарник, а другата плътна. При дъжд проблеми не се наблюдават при качествени модели.

За мен лично нещата съм ги решил по следния начин:
Имам си двуслойна палатка тип иглу, която използвам през зимата и за излети с продължителност над 2 дни.
За пролетта, лятото, но само за еднодневни излети или с преспиване по една нощ използвам еднослоен Nubroly навес.

Навеса е много практичен, защото няма дъно и не е нужно да се събуваш постоянно както когато си в палатката. Иначе същия се затваря от всички страни и точно събира багажа и едно щаранджийско легло.

Ето снимки на палатката и навеса!

Изображение

Изображение

Навес

Изображение
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Мнение от taurus »

Подкрепям Арк за палатката. Спах миналата година в подобна на къмпинг и съм много доволен. Място има за двама човека плюс раници, т.е. достатъчно. Знам че сега има такива в Метро. Скоро ми подариха такава :lol: Доста е компактна като се сгъне и няма проблем с пренасянето. Само цената не мога да ти кажа. Но довечера ще пусна пост какъв е модела точно.
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Мда,в момента в Метро има сравнително добра палатка модел-Монтана,двупластова дават я триместна ама си е двуместна иначе ще се гушкаш с колегите :lol: и което лично на мен ми харесва е че колчетата са стоманени не стъклопласт при общо 4килограмов пакет.Цената е 96лв. с ДДС...приемливо за пролетно-летни излети
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Мнение от Boci »

И мойта палатка е от Метро,от по-евтините е 60лв.,за лятото е супер, а като обем е просто смешно/3.4кг./,за трима човека е и е много широко,но наистина се образува коденс,но не е болка за умиране,
модела е Дакота
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Благодаря, колеги! Арк, този навес много ме заинтересува, има ли го у нас?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Палатката на Арк е супер, такава ползваме от години и досега не ни е подвела. Пиша в множествено число, защото никога не ходя на риболов сам. Само че, защо ли адаша АРК реши, че вътре се събира добре само шаранско легло? Мога да ви уверя, че се събира добре и щукарско! :wink:
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Днес разглеждах един Английски каталог с палатки , навеси ,столове ,легла :lol: и тем-подобни .
Всички бяха предназаначени за шарански риболов .
За какво става въпрос !Бедна ви е фантазията !!!
Ма и цените са мамсиджейс !
Качественото определено си е скъпо :wink: .
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Мнение от taurus »

Както обещах ето и параметрите на моята. Модел Бурма. Покривало - полиестер с акрилно покритие - непромокаемо. Под - полиетилен, рейки - стъклопласт. Размери сгъната - 62х18х15см, 3.1 кг. Размери разпъната - височина 120 см, ширина 180 см и дължина 205 см.
На мен ще ми върши работа, дано и на теб ти е полезна :lol:
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ице, аз си купих миналия месец от Практикер, изглежда точно като тази на АРК. Тежи 4 кг., сгъната е нещо като 15х15х60 см. Двупластова е, размери 230х210х130 см. цена 80 лв. Тя си беше разгъната в магазина и затова я харесах, но още ми стои в багажника и чакам сух ден да я разпънем с Ели за проба.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Трябва да го видя този Практикер, има явно интересни нещица :wink:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
stanislav
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Окт 31, 2005 11:12
Местоположение: sofia овча купел 1

Мнение от stanislav »

Колеги някой би ли ми разяснил какво означава,че издържа на ,,2метра воден стълб,,Благодаря Ви
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

stanislav написа:Колеги някой би ли ми разяснил какво означава,че издържа на ,,2метра воден стълб,,Благодаря Ви
Това би трябвало да значи 0.2 амосфери или 0.2 кг на квадратен сантиметър. Или ако е за палатка все едно, че има 200 грама вода на един квадратен сантиметър и вътре подпръцквате на сухо.
Това е по моята сметка де.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
mom
Мнения: 404
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 1:49

Мнение от mom »

И аз съм на тази вълна, та вчера попаднах на това:

http://planini.hit.bg/saveti/palatka.html

може да намерите нещо интересно.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Най-после направихме пробно разпъване на палатката - на Слаковци, даже щерката на Бобсана я сефтоса и много я хареса, ние също. Другите свидетели бяра Райчо с жена му, на Бобсана жената и Геле. Разпъва се за 3-5 минути, дори и от сам човек/е, ние като за пръв път загубихме повече време, защото четяхме инструкцията - написана си е като за идиоти/. Така че, препоръчвам горещо палатката - за спане е идеална, за разходки вътре не става. Има си и противокомарна мрежа с цип на входа, както и горен отвор за проветрение.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”