Convoy T2, NICHIA 219C, 4000K, HI CRI, 320 лумена, 14500/АА

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Convoy T2, NICHIA 219C, 4000K, HI CRI, 320 лумена, 14500/АА

Мнение от Boakal »

Ако търсите, съвременен, надежден, компактен фенер с достатъчно лумени и качествена светлина, който да не се усеща в джоба ви, без опасност от самовключване, на много добра цена, то това е вашия фенер.
Естествено, имам и забележки към модела. Размера на фенера е малко по-голям от повечето на пазара аналози с 14500/АА батерии. За хора с големи лапи като мен, това обаче се оказва предимство.
Причините фенера да е с габарити малко над стандартните са: дебелите стени, механичния заден бутон и дълбокия рефлектор. Последното прави фенера универсален, защото му дава прилична далкобойност в този малък размер.

Малко сурови технически данни
Емитер: NICHIA 219C, 4000K, HI CRI (висок индекс на цветопредаване);
Максимална сила на светене: 320 лумена с литиево йонна батерия;
Батерия: 14500 или АА
Режими: 1%-10%-35%-100%;
Оптична система: грапав рефлектор със стъкло;
Ниво на защита: IPX8;
Размери: диаметър 21мм, дължина 93,3мм;
Тегло: 51 грама без батерията;
Управление: заден механичен бутон;

Управление и режими
Фенера има 4 режима с памет: 1%-10%-35%-100%. В режимите няма мигащи изпълнения, нещо което на мен ми харесва. Управлението е със реверсивен заден механичен бутон със U форма на тръбата която предпазва от случайно включване докато носите фенера.
Аз лично предпочитам фенери с механичен бутон защото вадя и пускам в режима който съм избрал предварително. Имах фенер с електронен ключ и ми беше писнало да вадая от джоба да включа и да няма никой. После следваше процедура по завиване на капачката с две ръце и леко изнервяне.
Режимите са разпределени по лумени горе долу така:
100% - 320 лумена;
35% - 120 лумена;
10% - 35 лумена;
1% - 5 лумена;
В най-високия режим фенера загрява прилично. В повечето случай, аз лично намирам за най-ползвателни 35% и 10% като режими.

Начин на осветяване
Фенера е с грапав, но същевременно дълбок рефлектор. За размера си хвърля доста прилично. Нещо което мен ме изненада приятно. От снимките долу може да добиете представа.
Най-силната черта на фенерите Convoy е големия избор на диоди които предлагат.
Този модел се предлага с: XPG2, NICHIA 219C и SAMSUNG LH351D. Последните два са с висок индекс на цветопредаване – HI CRI.
Конкретната бройка е с NICHIA 219C с цветова температура 4000К.
https://www.aliexpress.com/item/4000967 ... 6d6cS5DMvK

Ето как изглежда фенера:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А така осветява на различни дистанции:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Re: Convoy T2, NICHIA 219C, 4000K, HI CRI, 320 лумена, 14500/АА

Мнение от Boakal »

Изображение

Convoy T2, NICHIA 219C, 4000K HI CRI
Изображение


Utorch UT01, XPL, 4000K
Изображение

Jetbeam JET-1 MK, XPG2, 6500K
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”