даите акъл

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
BOHLIO
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 19:33
Местоположение: Враца

даите акъл

Мнение от BOHLIO »

как да свъжа крушка с акумулатор. имали някаква цака или направо опъваш жиците :) има ли значение волтажа на крушката . трябват ли и други джаджи
мерси
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

12 волтова крушка и запояваш два кабела и ги ръгаш директно в акумолатора , като на два -три часа не е лошо да припалваш колата. :idea: :idea: :idea:
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Що не си купиш щекер за запалка с два кабела и не си решиш проблема.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
lz1kka
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 15:30
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от lz1kka »

nissana написа:Що не си купиш щекер за запалка с два кабела и не си решиш проблема.
Идеята ти е добра... Това колко, често ще припалваш зависи от ватовете които смяташ да вземеш. Аз примерно като бях на пясъчник преди 1 месец с мойто пасатче 5-ца думкахме музика чак до сутринта а и през това време ползвахме чат пат фаровете да си светим и на следващия ден си запалих от рас ;) Много як акумолатор...

ПС: Потърси директно готови направени такива крушки, не може да няма...
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Да не говорим че направо си продават фенери с акумулаторни батерии :wink: :D :D . И таман няма да си свързан с колата чрез пъпна връв. А в "Практикер" има едни градински фенери със соларни батерии. Проста работа - зарежда се през деня на слънце и вечер си я окачаш над масата- под тентата - над палаткат или където и да е, и тя свети около 6-7 часа---голям хит са в момента сред къмпингуващите! И струват към 10 лв. Аз лично ползвам за осветление газова лампа на "Camping Gas", която отговаря на 100 ватова крушка. Едно контейнерче с газ струва около лев и двайсет ст. и изкарва 1 седмица!!! Айде със здраве!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
everton
Мнения: 533
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 16:43
Местоположение: plovdiv

Мнение от everton »

аз си купих от така наречения "руски пазар" в пловдив една лампа - луминисцентна мушната в прозрачна плексигласова тръба с 4 - 5 метров кабел с накраиник за запалка и "крокодилчета за акомулатор".
8 ватова но свети много прилично. свети цяла нощ и не можа да скапе дори акомулатор 44 ампер/часа, (първото и "светене" беше по лош повод - размаза ме една волга на околовръстното на пловдив та я използвах да оглеждам щетите :roll: ) . за сравнение една крушка за мигач е 21 вата. сега си мисля дали да не си взема още една.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

everton написа: луминисцентна мушната в прозрачна плексигласова тръба с 4 - 5 метров кабел с накраиник за запалка и "крокодилчета за акомулатор".
8 ватова но свети много прилично. свети цяла нощ
И аз имам такава, когато пътувам нощем, на нея жена ми на задната седалка чете приказки на децата. Върши добра работа. Бохлю трябва да каже за какво ще ползва тая "крушка свързана с акумулатор", иначе така ще стигнем и до ветрогенераторите или до домашна ядрена електоцентрала, а защо не и до преносим ВЕЦ :wink: :D :D ......всъщност, защо не... :!: :?: :!: :idea: :idea:
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
BOHLIO
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 19:33
Местоположение: Враца

Мнение от BOHLIO »

скоро смених акум. на колата с нов. стария ще ползвам за осветление
не беше толкова зле пък имам изарядно за тях . мисля приди лагеруване до го зареждам стария и доно кара 2 -3 нощиза по някой час. иначе по враца все ощте нямаме многа вериги магазини като практ. метро и т. н. пък като имам ходене по Сф ще се услушвам

:wink:

мерси на вс.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”