Двутактов или четиритактов

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

като идея... на къмпинг Градина продават/ха/ един скутер с 200кс за 4000Е... със сигурност ще се изкефиш повече отколкото на джет...

малките гумени лодки въобще не са мислени за големи скорости и мощни мотори... точно обратното - предимството им е, че са леки и вървят с малък мотор...
колкото е по-къса лодката, толкова по-бавно върви... гаранция ти давам, че една лодка 3.60, дори 4.20м ще върви много по-добре с 20кс мотор отколкото лодчица 3.20м! Пък и в крайна сметка, моторът е много по-скъп и ценен - като хвърляш толкова пари за чисто нов 20кс, дай още 500-1000лв и си вземи сериозна лодка... или ако нямаш място и желание за голяма лодка, вземи по-малък мотор!
roumen68
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Юли 13, 2007 12:11
Местоположение: Добрич
получил Браво: 1 път

Мнение от roumen68 »

За да не разводня повече тази тема за избор на 2Т или 4Т, ще продължа с моят въпрос в http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=15617
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от sharo1 »

Здравейте
Искам да попитам за тези двутактови двигатели за лодка Vmax,двутактови ( около 8/10кс)
Чух ,че не били за Европейският пазар,нещо за Азия -Индия
По добри ли са от тези със сивият капак
И кое е по добро Меркюри или Ямаха двутактови 8/10 кс след 2000г
Също така и колко тежат
Благодаря за вниманието :fish3:
cat
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 23:22
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от cat »

Темата е интересна и я прочетох цялата , истината както винаги е някъде по средата . Двутактовите двигатели ги забраняват от 20 г и няма да ги забранят по простата причина че много крупни производства в ЕС трябва да затворят . Двутактов мотор си струва ако е малък до 10 кс или 150 см 3 от тая мощност нагоре 4 Т е по добре ,вярно е че ресурса на двутактов мотор е по малък но ремонта е направо смешен в сравнение с 4Т а разликата в количеството гориво при малка кубатура е практически незабележима .И още нещо да допълня при малки двигатели въздушното охлаждане е за предпочитане особено в солена вода.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от promarine »

В Евросъюза не забраняват двутактовите двигатели. Забраната касае двигателите, които не съответстват на европейските норми за вредни емисии и шум! В това число попадат старите двутактови двигатели, но в момента се произвеждат съвременни двутактови двигатели с директно впръскване на горивото, които напълно съответстват на европейските изисквания.
....
www.plodex.eu
....
cat
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 23:22
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от cat »

Има иновации в карбураторите и добавяне на клапи за по добро изгаряне на сместа ,но най големият напредък е в производството на 2Т масла които отговарят на стандартите . Все още не съм виждал инжекцион на малък мотор но моят опит е главно с помпи и резачки и друга градинска техника .
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от 2pacisback »

Сега ще предизвикам доста спорове , ама за мен най
Добрия извънбордов двигател е Evinrude веднага изтъквам качествата му ! 300 часа за подръжка
Новите генерации са на 500 , четиритактови те са на всеки 100 часа , по евтина подръжка нашите търговци са малки кожодери затова свещите ги поръчвам от Щатите при цена от 50 кинта на свещ тука и 8 долара в Щатите пропелера и маслото в торпедото с филтъра са като на четиритактови те , имаме разход на масло 90 г на 1 л гориво при четиритактови те имате смяна на масло на всеки 100 часа от страна на вредни емисии са с по ниски от четиритактови те и смея да твърдя че и от към разход на гориво са по икономични разбира се ще приложа и снимков материал , като на общия разход имаме 50% тролинг двигателя е 175 коня и наскоро спорих с един приятел който има 60 коня четиритактов и не вярваше че разликата в разхода е 2-3 литра при един риболовен ден напълно еднакъв маршрут .
...
image.jpeg
image.jpeg (41.99 KiB) Преглеждано 4705 пъти
image.jpeg
image.jpeg (44.42 KiB) Преглеждано 4705 пъти
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от tyofata »

Аз също съм съгласен с теб.Бях залитнал по Evinrude e-tec 50hp и доста прочетох,питах,разпитват майстори и се оказва че това е екзотичен двигател за бг.Имат проблем с инжекторите(цена 2000 единия)като се изпраща в Канада(щото са купили Evinrude) па канадците изпращат в Америка и от там обратно(два месеца).Сезона отиде :shock: :shock:
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от 2pacisback »

Ами то е просто решението , караш с по висок октан и нямаш грижи :)
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от todor471 »

Имах Honda bf15 4таката , сега имам Yamaha 15 fhm два такта. Смея да твърдя че Ямаха върви 30-40 % повече от хондата и гори почти еднакво.Хондата беше 50 кила, а Ямахата е 38 кг
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от gele kapaciteto »

tyofata написа:Аз също съм съгласен с теб.Бях залитнал по Evinrude e-tec 50hp и доста прочетох,питах,разпитват майстори и се оказва че това е екзотичен двигател за бг.Имат проблем с инжекторите(цена 2000 единия)като се изпраща в Канада(щото са купили Evinrude) па канадците изпращат в Америка и от там обратно(два месеца).Сезона отиде :shock: :shock:
То и аз бех залитнал , ама като се сетим че ресурса на 2т е 1500 часа , а на 4т е 4000/5000 часа , сметам 2т да ги пропущим .
Еле па Е-ТЕК - излиза злтен
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от gele kapaciteto »

todor471 написа:Имах Honda bf15 4таката , сега имам Yamaha 15 fhm два такта. Смея да твърдя че Ямаха върви 30-40 % повече от хондата и гори почти еднакво.Хондата беше 50 кила, а Ямахата е 38 кг
Тодоре - аз па правих засек на СУЗУКИ 25 4т V-twin и МЕРКЮРИ 25 2т , разликата е космическа в полза на 4т - купих си го естествено :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от 2pacisback »

Това за ресурса не разбрах от къде го измъкна, почетете малко по американските форуми , хората има е тек на по 8000- 15000 часа и не са имали никакви сериозни проблеми относно инжикциона 350$ муне цената една смяна на дюзи на Тойота ти излиза повече :) . Проблема при Evinrude е че дори и в Щатите сервизите са много редки , ама то едно нещо като не се разваля :) . Зазимяването е програмирано в компютъра и става за 1 м , в Бургас има кой да ги подържа и смея да твърдя че човека си разбира от работата .
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от 2pacisback »

https://youtu.be/Duf1y3Y9Enw Разликата между двутактов и четиритактов

https://youtu.be/Tg-rsLht-bw
Лек тест на независими компании
Evinrude vs Yamaha vs Mercury

На фона обслужване на всеки 100 часа или на 300
Ама то приказката за кучето си е знаете :) аз ви казвам от опит 2 тона лодка 175 к Глисаж за 7-8 секунди с 4 човека на борда :) максимална скорост 59км/ч че си гори гори си на тази скорост ама всеки мотор си похапва на макс обороти 4900( ако сменя перката ще дигна скоростта но не ми трябва )крайсерска 36 км/ч при 3300 оборота(39% натоварване на двигателя според компютъра) и 23 л/ч моментен разход това е на компютъра иначе сметките за сезона ги видяхте снимковия материал не лъже , сега съм занулил компютъра да видим този сезон какво ще покаже . Успех с избора на мотори и най вече безаварийно
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Двутактов или четиритактов

Мнение от todor471 »

gele kapaciteto написа:
todor471 написа:Имах Honda bf15 4таката , сега имам Yamaha 15 fhm два такта. Смея да твърдя че Ямаха върви 30-40 % повече от хондата и гори почти еднакво.Хондата беше 50 кила, а Ямахата е 38 кг
Тодоре - аз па правих засек на СУЗУКИ 25 4т V-twin и МЕРКЮРИ 25 2т , разликата е космическа в полза на 4т - купих си го естествено :tup:
Геле, за мен до 20 коня няма смисъл да се взема 4 тактов, оттам нагоре само и единствено 4 тактов.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”