Двутактов или четиритактов

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

PENN написа:
Левака написа:Тук съм бре,чета и се образовам :lol: Който се е минал-минал,аз Ямахчето не го сменям за нищо друго.Но всеки си има право на мнение. :wink:
Левак,подхващай контрола,че ще се разгорещят,аз излизам да се шмиткам с яхтичка с едни гимнастички. :D :D :D
Е така честно ли е????? Аз да контролирам А ???? :evil:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е само на мен ли да ми мрънкат,че съм лош?Така чесно ли е?Нека малко и ти да го отнесеш :lol: :lol: :lol: :P
Go BIG or Go Home!
Свако Тако
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 20:29

Мнение от Свако Тако »

:oops:
Последно промяна от Свако Тако на Вто Май 22, 2007 20:05, променено общо 1 път.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

PENN написа:Е само на мен ли да ми мрънкат,че съм лош?Така чесно ли е?Нека малко и ти да го отнесеш :lol: :lol: :lol: :P
Айде, айде, стягайте се и двамата, че нали трябва да заработвате големите модераторски пари?!? :D :D :D Ето, Penn неговите си ги харчи за гимнастички, а Левака събира за по-голям двигател... :D :D :D По колко бяха на месец? :D :D :D 500? 1000? :D :D :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

По 2............цирки на гъза само.Излизааааам,дръжте темата,че Левака не е на кеф днес от как го нахендрих сам да пази бустанЯ :P :lol: :lol: :lol:
Go BIG or Go Home!
Свако Тако
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 20:29

Мнение от Свако Тако »

:oops:
Последно промяна от Свако Тако на Вто Май 22, 2007 20:05, променено общо 2 пъти.
Anto
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 8:57
Местоположение: Варна

Мнение от Anto »

Свако Тако благодаря за мнението ти!Наистина разчитам на опитни хора като теб за ценни съвети!Явно има над какво да се замисля и сигурно за сега двигателя ще остане на по-заден план.Да си призная, за мен идеалният мотор имайки в предвид и цена и килограми си е Yamaha 8 k,но нали разбираш- мерак голям, а прибързаността е лош съветник. Затова вероятно ще изчакам за да посъбера още някой лев.А до тогава ще марширувам по брега със спиниг в ръка. Още веднъж благодаря и наслука на всички ! Време не остана!
rex_hunter
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 22:50
Местоположение: sofia

Мнение от rex_hunter »

:lol: СВАКОТАКО не се впрягаи толкова, и на мен не ми плаща никои да рекламирам ниакакви моторчета :D Казах че на мен 6 кс ми стигат за тролинг, на море ходя 1-2 пъти годишно и дори и да ми се наложи да вляза с лодката то ще е когато няма вълна. Та за моторчетата ставаше въпрос, от едноцилиндровите мотори по 6 кс това е наи евтиния мотор. За какво ми е двуцилиндрова ямяха 6 кс тя просто е по тежичка . а иначе знам че има и такъв мотор. Знам че 6 - 8 кс са едни килограми и една кубатура. Знам че 9.9 кс е 45 кг и е 323 кубически сантиметра . Знам че 15 и 20 кс тежът по 51 кг и са по 362 кубика . колега не бързаи да предценяваш знанията ми може и да са по обширни от колкото предполагаш :lol: Ако си чел внимателно аз и преди това съм имал пак 5 кс моторче, предценил съм че такава мощност ми е достатъчна и затова отново съм се спрял на подобен . Все пак освен място за лодка и мотор в колата трябва да остане малко място за багаж. Един 4етиритактов двуцилиндров мотор си заема повече място , в този форум има и хора които наистина не могат да си позволят да дадат 5218 лв за 15 кс ямаха. Аз просто отбелязах факта че за 500 лв горница може да се оборудваш с малко повече мощност без да се напрягаш.Ако трябва да купувам 4 кс не бих го направил при положение че на тези килограми и пари има 6 кс. аз знам по добре от теб какво съм взел . За информация ще кажа само че искъра го пресичам от щъркела да отсрещния бряг за 30 мин при тихо време и това беше със двутактовото ми моторче 5кс. със сузукито не съм пробвал още.


На колегата анто ще му кажа да направи някоия проба със различна мощност мотори и да си предценява каво му трябва на самия него.иначе съм доволен от това което съм купил. както казах работи безупречно и пали студен от раз. но за 3.6м със двама човека и 6 кс- глисажа е мираж :twisted: в качеството на изработка не тъси разлика между тези марки. поскоро внимаваи на теб какво ти трябва като мощност . сас здраве да си позваш новата лодчица :wink:

Модераторите могат да бъдат спокоини , не бих влязал в конфликт със никои- това е саит за колеги риболовци в които да си обменят мнения и наблюдения :lol: :lol: а не боино поле. добрия тон преди всочко.
левак споко не си збъркал с ямяхата :lol: :wink:
ОЩЕ 6 ДЕНА :twisted: :twisted: :twisted:
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Да му е кеф на човек да ви чете,аз така и на 5 форума мога да съм модератор,само такива колеги да има там. :D
Go BIG or Go Home!
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

PENN написа:Да му е кеф на човек да ви чете,аз така и на 5 форума мога да съм модератор,само такива колеги да има там. :D
Мдааа пичове сте всички,хубаво е да четеш и се учиш. :lol: :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Свако Тако
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 20:29

Мнение от Свако Тако »

:oops:
Последно промяна от Свако Тако на Вто Май 22, 2007 20:06, променено общо 1 път.
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Свако Тако написа: така че желая ти само големи риби да ловиш :D /а аз още по-големи :D :D :D /

Бъди здрав!
И аз,и аз ако може. :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Свако Тако
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 20:29

Мнение от Свако Тако »

Може, може.... и не само може ами така и ЩЕ стане – ред ти е да изцепиш някой як боздуган.... :D :D :D
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Свако Тако написа:Може, може.... и не само може ами така и ЩЕ стане – ред ти е да изцепиш някой як боздуган.... :D :D :D
Свако Тако-Златоустиии,от твоите уста в божиите уши. :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

rex_hunter, честито нов мотор!
Това Suzuki въобще не го бях отразил при търсенето. Никак не е лош вариант, ако питаш мен. Правиш компромис само с единия цилиндър, но пък получаваш мощност и ниско тегло.
Според мен, печелиш и награда за феърплей. Най- големите ни победи са срещу самите нас, а най-големите от тях – срещу собственото ни его.:wink:

Leo, това не значи, че като си вземеш Suzuki 6 hp. и нещо не ти хареса, или ти се развали по средата на реката, мен трябва да ме засърби задника.
Всеки си решава сам.
Ние сме тук да помагаме:D, да вкарваме интрига... :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”