Посъветвайте ме...........

Минава, големият кораб минава ...
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

Мъничко по-нагоре,бях описал,че е тримаран.В неделя ходих до вилата да му се полюбувам.Опитах се да я понадигна оттук-оттам,обаче бая тежи добичето.И ме връхлетяха черни мисли-как ще разхождам по пътищата родни на Б-я. Почнах да мисля върху два варианта:да я стегна и да и търся лодкостоянка или да си взема гуменка.Между другото,ако Simbat чете това,го моля да напише някакви коментари относно мореходноста на неговата Porta bote.Заинтригува ме тази лодчица.Не е малка инвестицията,но явно пък има и доста плюсове :fish5:
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Разходите за капитанското право и регистрацията не са толкова сериозни в сравнение с това което ти предстои за да пуснеш старото корито . Освен всичко една не малка част от това което ще ти кажат на курса е полезна.
Имам и скутер и надуваема лодка и бих те посъветвал , ако все още стои въпроса за избор да се спреш на надуваема лодка.Мяташ я в багажника и днес си на Калиакра , утре на Маслен нос .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Предимството на надуваемата лодка,е мобилноста и тежината.Беше ми неудобно да го напиша 1-ви.Аз лично имам такава само заради цялостната по-лека схема.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

Спор няма,относно мобилноста на надуваемите,но и конфорта на твърдите плавала не е за подценяване.Малко съм на кантар,ама тъй е,ем боли,ем сърби. [/img][/list][/quote]
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

А бе спор няма,че за морето си трябва плавателен съд.Това мое предложение си е все едно гумен пояс.Но зависи за какво ще я използваш.А морето си е море и трябва дълга и яка лодка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

С положителност една гумена лодка е по мобилна, но с нея разрешената дистанция е 300м първо и второ много по уязвима е на вълна. Ако си решил сериозно да погледнеш на риболова от лодка оборудвай си коритото.Между другото, ако си направиш регистрация освен капитанско право всяка година минаваш и преглед пред ДИК.За да го минеш има изисквания към екипировката.Изобщо тръгва един процес при който почти винаги има какво да правиш по лодката или около нея, но пък ставаш все по-добър и по знаещ.
А.С.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

АС,прав си,че иска постоянна поддръжка,но си заслужава.По-голямо е удоволствието да си навътре в морето.Има и тихи дни когато можеш да си позволиш големи преходи.А колкото до рибата,там каквото господ даде,важното за мен,да си направя един приятен ден.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Разбира се , че си срува. Дори и риба да няма , примерно лятото , голям кеф е да се изкъпещ на поворотния буй.Водата там е чиста и малоумници с жетчета не ти се бутат отгоре.За мен си заслужава.
А.С.
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

А.С.мисля, да не я регистрирам,точно заради тези задължителни прегледи.Разбира се,ще я оборудвам добре.Мисля,че няма да ми правят проблем,ако влизам и по навътре с нерегистрирано скутерче. И двамата с Киро сте абсолютно прави-удоволствието от един приятен круиз не може да бъде помрачено от липсата на риба в кошчето.
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

ако живеех във Варна, със сигурност бих си взел "твърда" лодка - все щенамериш къде да я държиш през сезон - има разни рибарски селища и т.н.... Ако имаш възможност пък, вземи си такава, ама е доста по скъпа...

Изображение

хем е доста лека /4.80 = 160кг/, хем може да носи голям двигател...
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

Абе влезе ми и на мен подобна идея,Тедо.Оглеждам из ботшопа за някой RIB с колесар и мотор 20~30НР,та да гръмна две зайчета наведнъж.Ходих да гледам и VIB-овете на Сузуки.Като за лодка от класа си са на сносна цена,ама знае ли човек.Ако има някой четящ тази тема с такава лодка с радост приемам мнения и препоръки.
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

Колеги,бързам да се похваля........имам нова лодка. :D :D :DПадна ми случайно една ..Лагуна2.. на две години в перфектно състояние с нерегистриран колесар за 900 лева.Питах човека с какво я бута и той ми показа една Хонда 2.3 4str.но не мислеше да го продава,купил го октомври, навъртял му два-три часа и го прибрал.Та след малко кандърми сложихме и моторче на лодката. В неделя мисля да я поразтъпча из езерото и ако успея ще вкарам и малко снимки.Колесара е правен по Лагунката ,та мисля да го поудължа и за другата,и с нечия помощ да го регистрирам.А дотогава на комбито,щото нема време ,вече се стопли.
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Е,честито тогава.Направи и едно кръгче заради мен.
Караса
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 18:20
Местоположение: Варна

Мнение от Караса »

Здрасти на всички :D Еми, какво да ви кажа, лодчето си върви, моторчето пее.Не успях да направя снимки,понеже смених,заради прогнозата,отплуването и съответно забравих апарата.След малко обиколки в търсене на пристан между Дружба и Зл.пясъци най-сетне успяхме да акостираме на Кабакум.Тук пролича предимството на леката лодка-накачулихме я с мотора и с все осталное и без проблем я занесохмедо морето.Трябва да тръгваме на РД.Ще допиша пд-късно. :oops:
Аканъ акълъ БАЛЪК!!!!!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

E Karas,значи ще се виждаме из морето.
Изображение

А.С. и Дармадана я знаят тази.Вече и аз ще излизам с нея.На снимката е сина,не съм аз.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”