Нов Китайски двигател или стар,но от доказала се марка.

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Нов Китайски двигател или стар,но от доказала се марка.

Мнение от Anton_65 »

що не свалиш иглата 2 деления примерно и гледаш се оправил....недей пипай поплавъка ако не тече бензин
vlado1
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 20:58
Риболов: шарански на плувка, тролинг
Местоположение: София / Димитровград
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Нов Китайски двигател или стар,но от доказала се марка.

Мнение от vlado1 »

Според мен бедата не е в състава на сместа за да пипам иглата, а просто клапана за горивото не е херметичен и при ниска консумация на гориво вдига нивото и прави прилив. Ако изгася двигателя при пуснато гориво нивото в поплавъковата камера се вдига и ми дави топлия двигател. Така си мисля. Предполагам китайците са преценили правилното положение на иглата и ако започна там да пипам ще променя състава на сместа, а аз не искам. Свалих леко нивото на горивото за да имам време за реакция с кранчето и така го карам. Не знам дали се продава само клапан?
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Нов Китайски двигател или стар,но от доказала се марка.

Мнение от КИРО »

Владо,аз съм с друг китайски двигател - бордови.
Същия проблем ми е идвал на главата.
Почистих си карбуратора,едни нюню боклуче на иглата на карбуратора правело
проблема,вече трета година нямам проблеми с мотора.
Не знам имаш ли въздушен филтър ?
Ако е ДА - махни го,от там преди това също имах същите симптоми на проблема.

Пак повтарям,китайски,но съвсем различен е от извънбордовите мотори.
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Нов Китайски двигател или стар,но от доказала се марка.

Мнение от Anton_65 »

vlado1 написа:Според мен бедата не е в състава на сместа за да пипам иглата, а просто клапана за горивото не е херметичен и при ниска консумация на гориво вдига нивото и прави прилив. Ако изгася двигателя при пуснато гориво нивото в поплавъковата камера се вдига и ми дави топлия двигател. Така си мисля. Предполагам китайците са преценили правилното положение на иглата и ако започна там да пипам ще променя състава на сместа, а аз не искам. Свалих леко нивото на горивото за да имам време за реакция с кранчето и така го карам. Не знам дали се продава само клапан?
Колега,ако ти вдига нивото и поплавъка не затваря,ще текне бензин отнякъде по карба,не се заблуждавай,проблема ти е в иглата,явно е дигната от някой заспал или махмурлия китаец :lol: какво ти коства да отвиеш капачката и да видиш на кое деление е,не нарушаваш гаранцията с това действие :D,някой колеги дигат иглата до горе и си мислят че мотора ще почне да форка,върви де :lol: а се получава давене сходно с твоето :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”