Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Минава, големият кораб минава ...
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

Здравейте колеги!
Скоро си взех Mercury 15 к.с. четиритактов. Първоначално му налях 100 октана бензин от OMV, понеже пишеше, че трябва да се ползва най-малко 98. Докато го разработвах много често ми изгасваше мотора на бавни обороти и работи неравномерно. Увеличих оборотите, но не се оправи. Смених свещите - същата работа. Надявах се, че след смяната на маслото ще се оправи, но нищо не се промени. Някои ми казват да наливам 95, други 98. В края на краищата кой е най-добрия бензин за Меркурий?
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от valkata34 »

Аз също сипвам 100 октана на Меркюри 30к. четритактов и нямам никакви проблеми.
Това,че ти гасне не е от бензина.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Мънцата »

95 :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Someto
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 22:54
Риболов: тролинг
Местоположение: София

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Someto »

RALITEX написа:Здравейте колеги!
Скоро си взех Mercury 15 к.с. четиритактов. Първоначално му налях 100 октана бензин от OMV, понеже пишеше, че трябва да се ползва най-малко 98. Докато го разработвах много често ми изгасваше мотора на бавни обороти и работи неравномерно. Увеличих оборотите, но не се оправи. Смених свещите - същата работа. Надявах се, че след смяната на маслото ще се оправи, но нищо не се промени. Някои ми казват да наливам 95, други 98. В края на краищата кой е най-добрия бензин за Меркурий?
Колега аз си взех Меркури само че 6кс.Човека от който го взех ми каза че в щатите ги карали с много по слаб бензин да кажеме от рода на 87 и ми препоръча да му сипвам 95.На мен също в началото ми гаснеше на ниски обороти и се давеше май поплавака заяждаше.Пробвай като го караш му намали кранчето за бензина малко моя така се оправи поне за сега. :wink:
Котаракът не се интересува какво говорят мишките за него.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

Има логика в това. само дето не знам къде е това кранче. Забелязвам, че доста гори. Също така много мирише на бензин.
Аватар
Someto
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Авг 28, 2012 22:54
Риболов: тролинг
Местоположение: София

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Someto »

RALITEX написа:Има логика в това. само дето не знам къде е това кранче. Забелязвам, че доста гори. Също така много мирише на бензин.
Ами спорет мен е същата работа ако след като загасне пали трудно и прави петно във водата от бензина начи се дави.На 15ката незнам къде е разгледаи трябва да е описано намали го да кажеме около 80% и пробвай
Котаракът не се интересува какво говорят мишките за него.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от sharo1 »

Увеличих оборотите, но не се оправи.
Мисля,трябва да се намали притока на горивото :roll:
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от valkata34 »

Значи да не се набутваме излишно с тия над 95.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

От това, което чета тука да разбирам, че 95 е напълно достатъчен, но се допуска и 98. 100 октана вече е много.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от nkolev »

От това, което чета до тук разбирам, че се изказват и напълно не разбиращи хора. Техническата грамотност не е задължителна, но не бива да бъдат подвеждани хората, които поне си признават, че не разбират и искат съвет.
Няма бензин, който да е единствения правилен за всички мотори, като цитираното от “булстар_николов“ е достатъчно за всеки обикновен потребител, без да е необходимо да бъдем химици. Всеки двигател с вътрешно горене може да бъде използван с бензини с различни октанови числа без това съществено да се отразява на неговата работа или мощност /изключения са двигатели със специални настройки за високи обороти и обикновено използвани за спорт/.
Не съм особено голям спец, но двигателите с особено големи предварения на запалването не се прилагат в масовите извън бордови двигатели, поради което бензините с октанови числа над 95 не са задължителни, но в никакъв случай не могат да навредят на двигател - следователно всеки бензин продаван по нашите бензиностанции е добър.
Ако някой има проблеми с паленето, прекъсвания, неравномерен ход, вибрации, задавяне на мотора или миризма на неизгорял бензин - съветвам да търси причините във всичко друго /свещи, карбуратор, кабели, електроника и каквото още се сетите/, но не в бензина и при възможност да си закара двигателя при хора, които наистина разбират - тоест в сервиз за конкретната марка.
НДК
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от Ralitex »

Това е напълно изчерпателен отговор. Благодаря!
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 102 пъти

Re: Какъв бензин ползвате за четиритактовите двигатели?

Мнение от rsimeonov »

И аз да драсна някой ред.Два двигателя четиритактов Тохацу 9.9 и Селва Нахос 15 кс двутактов.Бензин 98 Екто от Лукойл.Четиритактовия започна да работи много нервно на празен ход, и започна да пали от третия път и със подаване на газ.Двутактовия направо мисе е..ам...а :D от дърпане.От начало запали трудно и поработи,след което угасна и няма палене.Според мен добавките които има в бензина са причината за тези аномалии.След източването на горивото от резервоара на двутактовия и сипване на 95 мотора си заработи перфектно.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”