Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
dyakov
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 17:53
Местоположение: търговище

Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от dyakov »

Колеги, предстои ми смяна на лодката и не мога да взема решение коя от лодките да си купя. ще се ползва само и основно в язовир за тролинг и джиг и ще се задвижва с Меркури 15 кс 4 такта. Бихте ли си дали мнението за тези лодки и коя според Вас е най-удачна
1. Делфин 3.7 на Пасат България
2. Fish boat 415 на Стъклопласт Царево
3. Алмар на Лодкостроител Тутракан
4. Варан на Террита Варна
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от carbolino »

Взимай Варана за парите си е добра лодка.С 15 коня ще се движи перфектно.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

И аз като колегата съм пред смяна на лодка от надуваема към пластмасова. Мотора ми е същият 15 к.с. с къс ботуш. Имало някакви турски лодки, които били също добри. Ако някой има такава, моля да изкаже мнението си.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Marco Polo »

RALITEX написа:Имало някакви турски лодки..
Ако става въпрос за Сафтер - според мен са добри.
Но май са морски, за дълъг ботуш.

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Valio Ludoto »

Аз лично не се сещам да съм виждал твърда лодка с къс транец. Възможно е и да греша, все пак не съм видял всичко на тоя свят :)
ТЕАМ Master Fishing
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Шморхи »

Българските са предимно с къс. Турските, дори и 4 метровите, са за дълъг. Същото важи и за гръцки, полски...
От четирите предложени, бих избрал или Варан, или царевската. Варан е по-лустросан, по-оборудван, по-комфортен. Царевската...тепърва ще я опознавам, но мисля, че ще се държи една идея по-добре на вода, но като изработка е...зле!
dyakov
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 17:53
Местоположение: търговище

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от dyakov »

Шморхи, напълно съм съгласен с теб :-D :-D :-D , но все пак повече глави, повече мнения и идеи.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Има ли някой такава лодка http://www.korsar.bg/bg/product/17/yerl ... 05-gd.html" onclick="window.open(this.href);return false; Как се държи на вода особено при вълнение? Можели да се поръчват и с къс транец.
dyakov
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 17:53
Местоположение: търговище

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от dyakov »

Никой ли няма от посочените лодки, евентуално да даде малко инфо за сравнение между тях :?:
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Шморхи »

Малко инфо за турската лодка, копирано от друг форум:
"Лодката е Yerliyurt 405 GD с двигател Меркури 9.9 4Т(къс ботуш).За малкото време което пробвахме лодката вчера да дам първи впечатления.
Нестабилна е на място – трябва да се внимава като се мести човек на борда. Не знам дали клати повече или по-малко от пластмасова на този размер тъй като база за сравнение имам само с гуменетки, а те са доста по-устойчиви. Лодката има три отделения – това до транеца е направено за резервоар, това по средата е предвидено за живарник (има си тапа) и е голямо колкото изглежда и отвън, а това на носа не е голямо, но пак е приемливо. На носа и отзад отделенията са по-малки тъй като там явно има капсуловани отсеци за непотопяемост които „изяждат“ от полезния обем.
Стабилност на скорост- като сравнявам с нашия комплект Yam 340S и същия двигател, тази лодка изглежда по-стабилна на глисаж при вчерашните условия (лек вятър и накъдрено море) - нашата и при малки вълнички подскача макар и леко, а тази беше почти „залепнала“. Скоростта която вдигна с двама (общо 200кг) бе 28 км/ч( гуменетка ни с двама пасажери на „тава“ море прави 27/28км/ч)."
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Шморхи, благодаря за инфото! Май ще е най-добре да се пробва лично. Аз се колебая между тази лодка и Варана. Сафтера ми е скъпа. Иначе е супер.
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

RALITEX написа:Има ли някой такава лодка http://www.korsar.bg/bg/product/17/yerl ... 05-gd.html" onclick="window.open(this.href);return false; Как се държи на вода особено при вълнение? Можели да се поръчват и с къс транец.
Качвал съм се веднъж на подобна лодка,устойчива е,но нямаше вълни и не знам как се държи,по думи на собственика-никакъв проблем.Много ме изнерви това средно отделение-живарник ли е,ма за мен си беше препятствие,аз да не съм Стефка Костадинова всеки път да го прескачам.
Мое мнение.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Tedo »

Твърдата лодка винаги се клати повече от надуваемата на място - но това не значи, че ще се обърне (ако е 4 метра). Ако е 3м си е опасно да ходиш из нея...
dyakov
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 17:53
Местоположение: търговище

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от dyakov »

Валери, това дето ми го предлагаш е супер, но трябва да се съобразявам и с паричките все пак
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Вчера се качих на една Куик Силвър 3,80 дълга. Много приятно съм изненадан. Доста е широка вътре. Застанахме двама от едната страна на лодката и наклона и не беше критичен. Максимален мотор за нея обаче е 10 к.с. Подразни ме само, че няма отделение за резервоара на мотора. А и парите и не са малко.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”