Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Ха Ха Ха знаех си че ще рефлектирам върху некои хора и ще отключа лудоста в тях , така и требе .
Тва лето май нема само аз да се потим :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Любе направи всичко от 2мм гуфре нема смисъл по дебела , па и 2мм има по 2 раета другите са с по 4 и става много тегаво ако не ти пасне нита на равно.
Ако може малко съвет ,там кадето ще слагаш нит отдолу вгради малки ламаринки може и месингови 7 на 7 см директно в смолата и после ги залеи с една ръка мат , но да не забравиш да си маркираш каде са .
ПОсле само си дупчиш , малко соликон и прас нитовете , ЧЕ СТАНЕ ЦИЦА :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ще се включваме с идеи па ти че си решаваш ако некоя ти хреса , ако мога да помогна със некой съвет съм насреща.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

:lol: Геле,ще даваш съвети,аз не съм абсолютен всезнайко и за разлика от други хора съм земен и взимам съвети,така че ще питам,за да станат нещата по-добре :wink: Що се отнася до планките,които ще трябва да се вградят,ще има цели дълги летви 3х3 см по цялата дължина отляво и от дясно на самото дъно,и ще са матирани,като на самата летва по цялата и дължина ще има алуминиев ъгъл за да стане здраво и да не се развиват винтовете,няма да е с нитове долу а само по горните ръбове,където също ще има алуминиеви фини винкели за красота и за скриване на цепките.От два дни ги мисля вариантите,вече имам план и схеми,чертеж на всичко,кое как ще бъде и съм мерил като откачен вътре из лодката.А бе луд човек умора няма :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от КИРО »

LVitchev написа::.........А бе луд човек умора няма :lol: :lol: :lol:
Само се поти и пий повече бира. :D
Айде показвай какво правиш,че ще сменям занаята лека полека. :wink:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

:lol: Те тва му е маиката мерене и мислене и пак така и цигара от цигара и времето си лети , ма ти време имаш така че пиши па драскаи требе да стане ХАРАШО .
Тоз скутер кат го гледам е чука си широк , може да се изявиш като виден мебелис и да му сложиш странични шкафчета с плъзгащи вратички , в морския магазин сени има бая глупости каде могат да се монтират за удобства . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: само не знам куриерите дали разнасят по язовирите :lol: :lol: :lol:
Пускай снимки та да мое и ние да се напрегаме ( винаги има нещо за краднене като идеи) .
П.С. Как беше ягнето .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Кире,лодката е под един огромен орех,сянка има цял ден и много бира пие но се бъркат размерите :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Геле,ягнето беше великолепно,тези дето го правят са майстори и много пиене изпи мамка му и агне и пита за още хахахахаха
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от КИРО »

LVitchev написа:......,сянка има цял ден и много бира пие но се бъркат размерите :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Минавай на водка тогава - размерите имат голямо значение. :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Да,да,а съм минал на водка,вместо лодка ще направя амфибия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Днес реших набързо да направя шаблони на страниците,дъното и задницата при транеца от картон,но не ми стигнаха кашоните :lol: :lol: :lol: Взех пет кашона от наш колега и ги налепих с едно тиксо,за да не се гънат много-много и що годе станаха нещата,но не ми стигна матряла :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ето да добиете представа какво ще стане,така ще изглежда лодката празна вътре,без седалки и конзола :idea: :idea: :idea:


Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Абе ти че се обадиш то е ясно , но да те видиме кво ти е родила мисълта :lol: :lol: :lol: па мое нещо да си измислил и да си траеш .
Като се замислим гледаики тоя кашон се сещам за ПИКРИТ , сиреч мокри кащони замразени ( дека японците са правили кораби за еднократна употреба )
Любе :?: въртящи седалки да ти търсим ли или имаш друго в предвид .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

П.С. дансинга е голем :lol: че стане ШУКАРИТЕТНА :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Геле,вече съм го измислил брат ми,просто финансите ме спират,нямам пари за да отделя за материали,иначе за един ден са нарязани страниците и пода :lol: :lol: :lol: Играта ще ми е да поправя дупката в предницата,да направя скара за която ще се хващат листовете отдолу и от страни,другото е джиджи-биджи работа,която ще е чикия за фантазията и душата ми :mrgreen: Трябва да си развинтя въображението и да видим каква конзола ще спретна от алуниниева ламарина,дали да ги огъвам,дали да ги хващам с ъгли-винкел или да се завари с оргон,което мисля че ще е по-добре,защото няма да лангърка след година и ще е здраво :idea: :idea: :idea: Шкаф под седалката за акомулаторите - 2бр по 110-120 амп/часа и живарник за жива стръв :wink: :wink: :wink: Отпред ще е пак с кутия за багаж с триъгълен капак и още една отпред както е на Линдерите като стъпало.А бе,ще крада идеята от Линдера на Макса и на ония миндил Светльо :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ще има вградени стоки за въдици,предварително ще оставя дупките изрязани машинно и да видим каква стоика ще измисля,да копирам старата ми,която ми е много удобна и ще трябва да мисля как да стане.

П.П Забравих,ще ми трябват и два стола,ама по нататък,когато лодката е готова и има пари :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от КИРО »

Конзола от стъкломат - не се ли се замислил?
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

КИРО написа:Конзола от стъкломат - не се ли се замислил?
Баче,всичко вътре ще е облицовано с алуминиева ламарина.Отстрани ще е 1мм а долу на пода 2.5мм и стабилна скара :idea: Седалката пред транеца ще е алуминиева и вътре с дунапрен и тапицирана с непромокаем материал,отпред също ,кутията и стъпалото ще са от алуминиева ламарина,така че конзолата също ще е от ламарина,така ще ми легне по-евтино и няма да се мъча,по-лесно ще я направя.А бе,ще видите какво ще стане,с тези картони нищо не ви говори,но като я облицовам ще Ви присветне :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от franko »

Това е лодката!От самото начало ми грабна погледа.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от КИРО »

Само питах ве. :D
Понеже покрай морето алумина много не го уважаваме. :wink:
Знам че ще изпраскаш нещо готено,
затова чакам с нетърпение да го видя.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”