Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от franko »

Лодката верно май си беше тежка,но това са размерите и правилното дъно за нашият риболов.Любо,действай смело и направи ,това което трябва :wink: .От кога ти разправям,че това ти е лодката :D .
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Лодката беше със 115кс Сузуки :shock: :shock: :shock: Аз също се опулих защото коритото е стандартен модел и са 4.50 но на носа има/имаше/ утежнение и качва големи мотори.Сега ще я пробвам след като я направя с 25тицата ми,ако иска още ще се взима по-голям.Ацз обаче премахнах доста килограми от нея и сега ще е лека,няма да носи толкова голям мотор и мисля че 35-40 ще и е достатъчен.Ламарините няма да са дебели,на дъното 2.5мм а за страниците 1мм.Има винкелче алуминиево 15-20 метра и 12 метра трупче 5х5 и всичко ще е захванато със мат и смола за дъното за да е здраво.Сигурен съм че ще стане стабилна и красива,нема лабаво,лодката както казва Слави е с прекрасна плаваемост и е много-много стабилна.Въпроса е в кинтите за матрял :mrgreen: :lol: :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Най накрая намерихме по голем двигател за тест , http://www.youtube.com/watch?v=jjboPzvSgJ0" onclick="window.open(this.href);return false; .
Останах мноо доволен даже имаше мегдан за още гас ама не ми се плуваше :lol: :lol: :lol: .
Има една подробност тая лодка е на аверчето и е 100 кг > мойта е 70 кг (не ми се мисли) като корито са еднакви .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Геле,ти мина като самолет бе,браво,нацелил си двигателя а и лодката си го позволява !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Любе тоя двигател е твой набор сигурно .щото от мен е по дърт , а е 9.9 .
Само да я засилим и ще има пари за реинвестиция за 4,10 , после слагаш ракията и салатата аз си зимам отпуска и идвам да ти я правя :lol: :lol: :lol: , нема само аз да карам убави лодки я .
Че ме извиняваш ама съм се навъртел с една Обзорска ракия и всеки момент ще ми избега центровката , затова спирам да пиша :? :? аре че се чуеме по тел , и на 8ми идем с армаганите , за рибата че се чуеме дали аз съм фанал или ти да гребеш :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Лесна работа,и риба ще има и ще се напием,само ела :lol: :lol: :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

Геле,те старите мотори са доста по здрави от новите,а и да се появи некакво проблемче,е тука има всичко http://www.boats.net/" onclick="window.open(this.href);return false; хората ти направили схема на всяко едно болче и детайл под номер,цените е ясно,че са по две и...надолу,чака се 10-15 дни,
Преди месец ни требваха,бутала,сигменти,мотовилки гумички на клапани и гарнитури,тука ни обадиха около 1400лв и 15 дена доставка,от там дойдоха за 14дена за 600лв,ебем ти и капитализма къде го развихме в тая държава.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

славеe написа:Геле,те старите мотори са доста по здрави от новите,а и да се появи некакво проблемче,е тука има всичко http://www.boats.net/" onclick="window.open(this.href);return false; хората ти направили схема на всяко едно болче и детайл под номер,цените е ясно,че са по две и...надолу,чака се 10-15 дни,
Преди месец ни требваха,бутала,сигменти,мотовилки гумички на клапани и гарнитури,тука ни обадиха около 1400лв и 15 дена доставка,от там дойдоха за 14дена за 600лв,ебем ти и капитализма къде го развихме в тая държава.
Да,да,техния капиталистически капитализам не важи пред нашия,нали Славе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ох,управи ми настроението,ще се пукна от смях :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

Не бе Любе,ама ше си скинем ризата и ше одим гол вече :lol: :lol: :lol: тури какво искаш нема как да дойде тая цена,дедесета,беемвета е те това е пак е много.
Чакам цела зима от Тапетчето,онова плетено влакно на Дайва50либри 0.26.....е нема извъртел го вноситела вика ми оди до магазина купи си го от там.Отивам аз одеве,влизам,четем,110лв потим се не потим плащам,събота откриване ни чака,същото
плетеняче,на Витята му го купили за 90лева от бедната Англииска държава.............
Ох гума да спукам,растройство да ме хване ако пак тръгна на там :lol: :lol: :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Абе язе поне съм голема дзифта та съм свикнал да си купувам всичко ново от магазино , та моого редко ми се случва да посещавам сервизи , освен ако не съм си купил нещо дефектно .
Моя си ми мотор е на 5 години и 30 часа , въпреки че не го карам всека година му сменям маслото на есен.
Сигорно съм единствения който си сменя маслото когато е бистро :lol: :lol: :lol: .
И все пак се замислям дали да не го харижем и да си земем и аз една 9.9 поне на мойте лодки върви добре , па и като я удължа съвсем че се влюбим .
Гледам за плетеняци си говорите , лелята от австралия ми донесе на времето много як плетеняк ем тънък ем плетен ем кръгло сечение , 0,20 ....50 либри :wink: ама имаше една подробност цената му беше 88$ за 100м ,и до сега си го ползвам за щука нема късане марката беше DBZ джапански оригиналдъ , само че на нашите геогравски ширини такова нещо не се продава.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
zillius
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 28, 2012 20:07

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от zillius »

Да попитам по-знещите от мен,какво ви е мнението за това корито.Става ли за морето има ли много минуси или бива.Благодаря предварително!
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=32j44n
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от vestel »

zillius написа:Да попитам по-знещите от мен,какво ви е мнението за това корито.Става ли за морето има ли много минуси или бива.Благодаря предварително!
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=32j44n
Не е идеално лоша ... седи у дома в градината - на един колега е купихме я от Добрич миналата година със 9.9 Ямаха двутактова ползвали са я само във морето - сега е със 15 коня Меркури 4 такта дълъг ботуш, малко дигнахме транеца със 3 ма върви на глисаж и се ползва само в язовири. Не е от най стабилните но като и свикнеш нямаш грижа.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

gele kapaciteto написа:Абе язе поне съм голема дзифта та съм свикнал да си купувам всичко ново от магазино , та моого редко ми се случва да посещавам сервизи , освен ако не съм си купил нещо дефектно .
Моя си ми мотор е на 5 години и 30 часа , въпреки че не го карам всека година му сменям маслото на есен..
Абе Геле,аз на моя мотор му правим по 30 часа сезонно на место :lol: :lol: само риби докато вадим :lol: :lol: :lol:
Е го истинския 9.9 а не тоя дето е на сергията в магазина с белия капак
http://www.boats.net/images/motors/deta ... .9FMLH.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от славеe на Вто Май 28, 2013 22:12, променено общо 1 път.
zillius
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 28, 2012 20:07

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от zillius »

vestel написа:
zillius написа:Да попитам по-знещите от мен,какво ви е мнението за това корито.Става ли за морето има ли много минуси или бива.Благодаря предварително!
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=32j44n
Не е идеално лоша ... седи у дома в градината - на един колега е купихме я от Добрич миналата година със 9.9 Ямаха двутактова ползвали са я само във морето - сега е със 15 коня Меркури 4 такта дълъг ботуш, малко дигнахме транеца със 3 ма върви на глисаж и се ползва само в язовири. Не е от най стабилните но като и свикнеш нямаш грижа.
Благодаря за мнението колега.И аз подочух ,че не много стабилна но ще преценя по нататък.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”