Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

:wink: Батенце намерих в мазето един стар съндък :lol: :lol: :lol: правил съм го когато бех на 10 г. Ама е махагонов 2 в 1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Хем конзола хем ракла .
Сега ташака на страна намерих в мазето махагонови талпи ако за нещо ти требат може да ти пратим некоя друга да напраиш некаква ХАРЕСИНЯ.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

Лодката е много стабилна и с много до бра плаваемост,имах приятел със същата.
Любе,тая година отвътре алуминии догодина от вън...........и си става Линдер :lol: :lol:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

славеe написа:Лодката е много стабилна и с много до бра плаваемост,имах приятел със същата.
Любе,тая година отвътре алуминии догодина от вън...........и си става Линдер :lol: :lol:
Славе,няма да пипам нищо от вън,само вътре че ще ме съдят за крадене на патент :lol: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: Шкарчето нали взема от Макса Линдер,отвън алуминиев а от вътре стъклопластова,и в двата варианта са красиви и комфортни !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Ти внимавай с тентата да не я предобриш да прилича на простор :lol: :lol: :lol: че като ръгнеме луканките тея от ПРОКТЪР И ГЕМБЪЛ да не си познаят прането и да отечеш с мезелъка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

А съм окачил луканките,а съ ги откраднали на бивака за мезе :lol: :lol: :lol: Геле,чудя се,как да откъртя едно парче от лодката за да сравня цвета на боята в магазина за да не стане разминаване в нюансите.Сега това ми е в главата мамка му,от къде да намеря точно този цвят оцветител :roll: :roll: :roll:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Като я гледам е правена некога си , и некаде си извън бг и оцветителите са били други нюанси а може и да са микс така че си тури очилата като се оторачваш в боята .
Да я уцелищ нетребе да си майстор требе да си заслу......................... орта. :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

А бе,кво ми пишеш с позивни :lol: :lol: :lol: Да не съм Ванга че да разгадая какво искаш да кажеш :lol: :lol: :lol: Чудя се,гелкоата дали мога да го оцветя с точния цвят,защото мисля да се пробвам и да му ударя една-две ръце,само кафявото,защото е полиуретанова боя с перли/металик/ ще си е нормална,директно омешана в магазина/ако намеря такава / :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от franko »

Бачкай с квот имаш ,ти рука човеко.Може и с небесно кафяво :D .
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

Издирих магазините за боя където има каквото ми трябва.Обаче в нета нямат цни тия идиоти :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Аз съм оцветявал гел с авто боя ама не си е работа , за цела лодка става ; за корекции прозира .
Ако сложиш повече боя че преебеш химията и нема да стане нищо.
Пигментните пасти в булестер са на цена около 40>68 лв без ддс/кг , слагат се до 10% аз работя на 7% , когато е корекция ти требе да знаеш че се слага и смола и си требе повече пигмент .
Дано я улучиш на цвет , ако не че я направиме КУМУФЛАЖНА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от LVitchev »

gele kapaciteto написа:Аз съм оцветявал гел с авто боя ама не си е работа , за цела лодка става ; за корекции прозира .
Ако сложиш повече боя че преебеш химията и нема да стане нищо.
Пигментните пасти в булестер са на цена около 40>68 лв без ддс/кг , слагат се до 10% аз работя на 7% , когато е корекция ти требе да знаеш че се слага и смола и си требе повече пигмент .
Дано я улучиш на цвет , ако не че я направиме КУМУФЛАЖНА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Геле,насъбрал съм ги една сюрия бояджии и умуваме какво да направим.Иска ми се да запазя кафявия металик,много я отваря лодката.Ще видя какво ще правя,има време.Ако трябва ще ми дойдеш на гости и кат са напием,тогава ще я боядисаме :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Valio Ludoto »

Прави впечатление тук една колоритна личност-ако може да се изразя , така по-меко- е уникално компетентна във всички възможни области от скучния живот на риболовеца, и перманентно ръси критика наляво надясно...... не толкова конструктивна, колкото да се запише, да покаже че още мърда....... колко мъка има на тоя свят, Боже.
Вичев, колега, моето мнение е че от онова корито което показа, ако вложиш усилия и желание, ще стане много хубава лодка, така че ако съм на твое място просто ще си го преместя в другия крачол.

Успех с начинанието.
ТЕАМ Master Fishing
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от franko »

Лодката си беше кукла.Дано да стане отново такава :fish5: .
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от Ralitex »

Реших да се намеся и аз. Баща ми е на 65 години. Той е професионален рибар. Той е наследил лодката си от дядо ми, а дядо ми е получил лодката от баща си - прадядо ми. Тази лодка почти всеки ден е в действие на Дунава. Всяка година се изважда за малко на суша за профилактика и след това отново на вода. Та искам да ви кажа, че не е важно колко е стара лодката, а как е направена и как се поддържа. :fish3:
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

Шморхи написа:Аз повече се притеснявам, че лодка с такива габарити и възможности, ще си иска конете, а те без паша не работят. Няма да мине с 30-40 к.с. тука...
Аз съм с около 35-37кс правил съм тестове до 800кг и никакви проблеми,а като се има в предвид и много добрата плаваемост на коритото,нема грижи.Любо марката я знае,проблема е само,че много рядко изпадат.
Между другото на последния риболов преди закриването на Жребчево правихме сравнение между Хонда 40кс ,2006г и Ямаха 35-37кс,модел 2008г еднакви лодки с еднакъв товар,резултата беше с голема разлика,Ямаха 10л бензин Хондата 18л.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”