Мнение за стъклопластова лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Не съм я дупчил да правя пробка, предполагам това ме питаш .
Понеже много рядко влиза вода и по малко , аз лично не виждам смисъл но винаги може да се разпробие и да се направи.
Другото което липсва е и пробка за отводняване , и за нея който има мерак може да си я направи, все пак е 70кг вдигаш изтръскваш и продължаваш , другия вариянт е една гъба на синджир :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На по големото корито тея работи ще ги има все пак с тая лодка не е желателно да ходиш за паламуд.
Транеца от външната страна е 2см махагон ,от вътре е 2 см шперплат всичко е залято с смола така че прогизване нема , болтовете са мазани с спец силикон.лепило .
Между другото точно лилавата лодка я купиха от Варна не са имали ядове ползваха я на язовири после им дадох ъкъл как да си подсилат дъното та да гребът в морето.
С тая лодка се приключва почвам 4м матрицата заминава на пазара , нека хората изкарат некой лев , ще се радвам моделите които правя да почна все по често да ги срещам по язовирите . :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Не съм я дупчил да правя пробка, предполагам това ме питаш .
Понеже много рядко влиза вода и по малко , аз лично не виждам смисъл но винаги може да се разпробие и да се направи.
Другото което липсва е и пробка за отводняване , и за нея който има мерак може да си я направи, все пак е 70кг вдигаш изтръскваш и продължаваш , другия вариянт е една гъба на синджир :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На по големото корито тея работи ще ги има все пак с тая лодка не е желателно да ходиш за паламуд.
Транеца от външната страна е 2см махагон ,от вътре е 2 см шперплат всичко е залято с смола така че прогизване нема , болтовете са мазани с спец силикон.лепило .
Между другото точно лилавата лодка я купиха от Варна не са имали ядове ползваха я на язовири после им дадох ъкъл как да си подсилат дъното та да гребът в морето.
С тая лодка се приключва почвам 4м матрицата заминава на пазара , нека хората изкарат некой лев , ще се радвам моделите които правя да почна все по често да ги срещам по язовирите . :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от КАЯ »

Лодките ти са направени с мерак и познания за материалите. Пожелавам ти успех и с новата матрица. Разясненията ти за материалите ще са полезни на колегите, които искат да направят нещо сами. Предполагам ще имаш питания за някои технологични тайни и начини за изработка.
Още веднъж ти желая успехи.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от vestel »

Това 4м не звучи никак зле и ширината ако е 1.65-1.75 ще е трепач :fish3:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Тепърва ще има въпроси ,предполагам много и то от мераклиите не толкова от разбирачите но с новата матрица требе да да се пусне нова тема че нещо го откарах много у лево с моите снимки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
А новата ще бъде с точни размери 4,10<4,15 макс , ширина дъно 1,35 <1,40 палубна ширина 1,60 < 1,65 , тегло 120<130 кг макс .
Все пак ще се пробвам да я докарам бързоходна дори и с 6кс двг 2ма човека да не се влачат , ако я пусна по широка тя си стана за 10 <15 кс почва да влачи .
Имаите ми доверие , минах през 3,10 тримаран 3,10 ве образно (не искам да се сещам) после 3,40 настоящата и 4,10 лодката на моя живот :wink: .
Имам авер който иска да правиме модел 7<8 м но си требе сертификати , над това ще медитирам за в бъдеще
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

Това за 4м със 6 коня дет го мислиш-може би ще се получат нещата,ама ще бъде много на границата,а и капитана трябва да е около 60 кг.Ами въдици,стръфф,сонари?
Виждам,че приемаш съвети и не подскачаш кът ущипан.Значи,верно,весеки може да си направи пробка,ама сякаш е по-добре ти да я поставиш и да я вградиш както си трябва,даже за самоотводняване може да е.Помисли и малко за интериора.А това за палуба от гофр. ламарина-споменавй го само като екстра -за индивидуални поръчки :wink: .
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от славеe »

Ямаха имат точно такива малки двигатели,за големи лодки,хиг труг с променено предавателно число от двигатела към пропелера,
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от vestel »

Сега съм с 4.00х1.65 ма тежи 350 кила без мотора и 25 коня са на ръба с 1 40-42 км/ч с 2 ма 36-38 км/ч с 3 ма 16 км/ч. :oops: :oops: :oops: ако е 200-250 кила ще е супер 8)
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от sampo »

gele kapaciteto написа:...Имаите ми доверие , минах през 3,10 тримаран 3,10 ве образно (не искам да се сещам) после 3,40 настоящата и 4,10 лодката на моя живот :wink: ...
Що ли си мисля че след реализацията на проекта на живота ти 4.10м. ще се върнеш към стария 3.45м. , това е идеалният размер за транспорт и обслужване на двуместна рибарска лодка за вътрешните водоеми. Размер 4.10м. вече изисква ремарке с последващи ангажименти, неудобства и проблеми. Не се влияй от мнения като на Бостъна :mrgreen: дето не признава лодки под 4-4.50м. , той си е малко шубелия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , по неговите критерии и лодката на Твърдишкия е маломерна, в която може да тренира целия отбор по художествена гимнастика.
Ако на 3.45-ката отпуснеш в ширина 10-ина санта в повече ще се получи повече стабилност и комфорт, не че сега са под съмнение.
Мнението е на човек с ниво 1 /1:10/ и в последствие отказал се, но ползвател на една и съща маломерна твърда лодка 2.65м. вече 33г.
gele kapaciteto написа:... ако немаш сърце навсякаде ще ти се виждат големи вълните и малки лодките...
ТУКцък глисаж със 2.65-ката срещу вълните и вятъра, Бостъна да не гледа че после требва да му леем куршум против уплах :lol:
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от carbolino »

Аз съм с 4 метрова стъклопластова лодка и си глисира с 6 коня като съм сам.Но иска да седна малко по напред .
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Абе и аз седам малко по напред и после излитам но с двама при 6 кс не става .
Возихме се на кърджали на тодор гърка с тутраканката 3ма по 110<130 багаж вода за цел ден гориво храна абе 500кг БАХ как върви тая лодка те тоя ефект искам да постигна .
Иначе пак ще направя 3,45 ако трябва па и че я модернизирам малко това не е проблем мерак има пространство нема , още малко ще се сдобия и със него тогава че падне работа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Славее дане говориш за тоя новия 4т 6кс 2цилиндъра , аз се огледах в него ама мислех че е повече коне и по лек неква нова разработка че ми се виде да е моя двигател ама трбат пари
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Никой не каза нищо за каталога и лодките на каролина скифф, само на мен ли ми харесват :?: .
Все пак са мерцедеса на рибарските лодки , верно малко са скъпи ама има и хора с пари па да земат да си кажат мнението и белким видиме некоя на живо :mrgreen:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от carbolino »

gele kapaciteto написа:Никой не каза нищо за каталога и лодките на каролина скифф, само на мен ли ми харесват :?: .
Все пак са мерцедеса на рибарските лодки , верно малко са скъпи ама има и хора с пари па да земат да си кажат мнението и белким видиме некоя на живо :mrgreen:
Каролината ги ползват много сомаджиите във Франция и са много доволни.
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от GREEN BUG »

carbolino написа:Каролината ги ползват много сомаджиите във Франция и са много доволни.
Те си ги ползват,ама с 6 коня,не съм виждал май да ги обурудват.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Мнение за стъклопластова лодка

Мнение от carbolino »

GREEN BUG написа:
carbolino написа:Каролината ги ползват много сомаджиите във Франция и са много доволни.
Те си ги ползват,ама с 6 коня,не съм виждал май да ги обурудват.
Е с 6 не тука ги ползваме 6-те коня от сиромашия :|
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”