Коя от двете лодки е по-добра?

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от boababa »

kinder написа:Боабаб уточни за кого иде реч относно "селските забележки:за мен ли са?
Те си знаят,кои са! :wink: А с теб сме на едно мнение по тази тема! 8)
kinder
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:31
Риболов: Спининг от лодка и нищо друго
Местоположение: Търговище
получил Браво: 2 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от kinder »

А благодаря ,че вече и аз се притеснявам то не бяха ХУЛИ та не бяха интриги недай си ....!На други места.
Потребител.
Мухите в главата ми са повече от това което можете да ми кажете,... са.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от boababa »

kinder написа:А благодаря ,че вече и аз се притеснявам то не бяха ХУЛИ та не бяха интриги недай си ....!На други места.
С хулите и интригите не ме бива,та за това си патим цел живот,ма поне се научих да правя правилните избори,което не е малко! :cry: Сега ако може некой по-агресивен хейтър да ми обясни,защо Куиксилвъра е по-евтин от Олимпика,като треа да е точно обратното,че нещо не се сещам? :cry: :roll: :shock:
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от КАЯ »

boababa написа:Приятно гледане или мечтане,поне да се образоваме малко на тема лодки! :wink:
Той е подминал малко мечтаенето и сега иска да си купи лодка, по възможност да не е на цената на панелка в София. :lol:
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от itodorov »

КАЯ написа:
boababa написа:Приятно гледане или мечтане,поне да се образоваме малко на тема лодки! :wink:
Той е подминал малко мечтаенето и сега иска да си купи лодка, по възможност да не е на цената на панелка в София. :lol:
Абе тази мечта узрява от доста години и прецених, че парите са за харчене, а не за трупане.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от boababa »

itodorov написа:
КАЯ написа:
boababa написа:Приятно гледане или мечтане,поне да се образоваме малко на тема лодки! :wink:
Той е подминал малко мечтаенето и сега иска да си купи лодка, по възможност да не е на цената на панелка в София. :lol:
Абе тази мечта узрява от доста години и прецених, че парите са за харчене, а не за трупане.
Съгласен съм,даже доста хора ги убеждавам,че за Горе не им требва нищо материално! 8) Не виждам никаква далавера да се гътнеш с 1-2 милиарда във банковата сметка,щот друг ще им се радва на готово! :cry: :oops: Вземи си каквото ти требва сега и дай после достатъчно на комуто е нужно,за да си в хармония и да нема излишни загуби!Софийския Университет е построен от двама братя с подобни схващания!Важното е да имаш достатъчно инфо,за да направиш правилният избор!Знанието е сила,а парите са лесни! :roll: :wink:
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Антонов53 »

Шморхи написа:Аз бих си взел Олимпик. Според мен, това е по-истинската лодка. Разбирай, по-мореходната. Не съм се возил на нито една от двете, но съм ги виждал и двете на живо.
Относно качеството, бих ги сложил на едно ниво, с лек превес на Куйксилвър.
Като качества на вода, бих заложил на Олимпик без никакви колебания.
По лични мнения, възгледи и класации, Олимпик е лодка правена, единствено и само с мисълта да се бори с лошо време на море. Куйксилвър е по-скоро езерна лодка.
Самият факт, че Олимпик носи двигател до 50 к.с..... ;)
Ето и още един фактор
Изображение
Изображение

Втората лодка е с почти плоско дъно, затова и по-малкият двигател. Първата е с дъно като на офшор лодка, и съответно си може и иска по-сериозният двигател.
Ако ще е за язовир, Куйксилвър, ако е за море, категорично Олимпик.
Ако е за мен - Олимпик!
Тедо го е казал най-правилно. Въпреки еднаквите габарити, лодките нямат нищо общо помежду си! ;)
Тука некой ми се струва робуват на марките.Гръцката е с класи по-мореходна от
тази как-беше със заобленото дупе.С тия редани и с тая централна ска гръцката ще върви като по релси.А другата ще си суче дупето като Сашка Васева.
Аватар
lukiboy66
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Дек 07, 2009 17:53

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от lukiboy66 »

Хубаво ама защо сте заебали тая хубава тема? Шморхи опита си казва думата-надобряваш. А бобчо само се дразни.
сухо дупе риба не яде

RTM OCEAN DUO
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Emo-83 »

Разликите при разхода на двигателите между 15к.с. и 30к.с. е 1.5л. за 10 часа тролинг.
Моля да не ми говорите постоянно за това.Хората остават с впечатление,че са фрапиращи.
От лодките за риболов,бих избрал Куика.Не мога да сравнявам Гръцко производство с това на Куиксилвер.....макар и тя да не е лоша за море.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от max »

Струва ми се че сравнявате сходни по цена но много различни като параметри лодки, в смисъл сравнявате "несравнимото" :D
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от valkata34 »

Emo-83 написа:Разликите при разхода на двигателите между 15к.с. и 30к.с. е 1.5л. за 10 часа тролинг.
Моля да не ми говорите постоянно за това.Хората остават с впечатление,че са фрапиращи.
От лодките за риболов,бих избрал Куика.Не мога да сравнявам Гръцко производство с това на Куиксилвер.....макар и тя да не е лоша за море.

Точно това е разликата в разхода да не кажа и по малко от литър и половина.Говоря кото ползвател на мотор 15к.с. и в последствие на 30к.с.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от ribata402 »

Момчета разликата в горивото е минимална.Но раликата в цените е голяма. :shock: :shock:
Никои не го споменава,но хората и това ги възпира.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от gele kapaciteto »

ribata402 написа:Момчета разликата в горивото е минимална.Но раликата в цените е голяма. :shock: :shock:
Никои не го споменава,но хората и това ги възпира.
Аз постоянно това споделям но поечето хора само философстват , не се връзва некакси да върлиш една торба пари за двигател или лодка и после да нема никой в джоба.
Болшенството са си купили двигателите на старо , тези който са броили точните пари са много малък процент :tup: :tup: :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Emo-83 »

ribata402 написа:Момчета разликата в горивото е минимална.Но раликата в цените е голяма. :shock: :shock:
Никои не го споменава,но хората и това ги възпира.
А това никой не го оспорва.В личен план,заради едни пари не правя много неща,които мисля за правилни.
За да имаш голяма лодка си трябва и подходяща кола.А тези и много подобни неща,не правят нямащите балъци,които не знаят.
Написах за горивото,защото редовно се включва в разговорите,а той е най-малкия проблем
Дали резервора ми е 12л. или 24л. е без значение.
Всеки знае себе си и се простира според чергата си.Но определено моята схема е за по-лека и мобилна риболовна лодка с по-малък и лек двигател до 15-20к.с.
Който си носи брада,си намира гребенче.
Ето един клип на който освен улова се вижда една хубава лодка с хубав двигател.Клипа е правен от друга лодка с двигател и 3-ма човека в нея и развива 60км. в час..Цените на двата съда са в пъти разлика.За това моля да не ми се натяква и този факт.Който търси и знае намира.Сега пак си намерих. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Emo-83 »

gele kapaciteto написа: Болшенството са си купили двигателите на старо , тези който са броили точните пари са много малък процент :tup: :tup: :tup:
Да прав си,но зависи от старото също.Моето старо е на 50ч. и му махнах лепенката,която обозначава,че двигателя е без масло.Вместо 6700 дадох 3000лв.,а това си е разлика.
Но съм против старите кофтори,които се внасят от чужбина,като гепени или незнайно какви избушени коруби.
Винаги търся двигател закупен от Б-я. на хора,които старата схема не им отърва след година-две ползване и преминават на друга.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”