Коя от двете лодки е по-добра?

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от itodorov »

Колеги, моля за компетентни мнения по въпроса. Лодката ще се ползва за тролинг, разходки, предимно в язовири и един път в годината на море.
Лодките са:

1. http://hobby-varna.com/olympic%20400%20cc.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. http://www.bulstar.bg/index.php?m=1305& ... tegory=185" onclick="window.open(this.href);return false;
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Tedo »

лодките са различен тип - за гръцката трябва доста по-мощен мотор... а моторите не са хич евтини...
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от горан »

Айде и аз да се изкажа :lol:
И двете лодки са хубави, аз лично много ги харесвам. Според мен втората /Куиксилвъра/ ще ти е доста по-удобна за язовирите сравнено с Олимпика, и точно обратно за морето.
Която и да вземеш няма да сбъркаш. Относно двигателите за Олимпика трябва поне 30кс., а за Куиксилвъра в краен случай ще минеш и с 20кс. но една трийска ще заспи и на двете.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от VARHARA »

Олимпика е много по тесен от куйка и няма място поне това което съм виждал :wink: Двигателите е другата бира . 20 кс 6939 - 30кс 8763 почти 2 хилки разлика :wink: Но човека си знае .Ако имам пара бих взел куйка и 25кс меркури :wink:
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от itodorov »

По принцип обмислям варианта за куика с 15 кс. Меркюри, че с 20 кс вече ми идва доста над лимита.
п.п.На куика и дават максимален двигател 20 кс.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от boababa »

Куика е по-дълъг с 12см,по-тесен е с 10см и е по-лек с 45кг. от Олимпика,което означава,че с 15коня ще развива по-висока скорост и тогава ще е по-стабилна заради дължината! :wink: Ако добавим за 150лева стълбичка която е опция при Олимпик400,то цената става с 1000лева горница спрямо Куиксилвър 410,та изборът ти е лесен! :wink: И двете лодки са страхотни и са супер за море,но за язовир бордовете са им прекалено високи,което пречи малко на риболова! :cry: Но това е бял кахър с който се свиква,дай боже всекиму такава лодка за риболов! :wink: Да ти имам и лимита и чудото,ДЕЙСТВАЙ И КУПУВАЙ ЩОМ ТИ Е ПАДНАЛО! 8)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Tedo »

аз не бих дал 1000лв повече за 20кс спрямо 15... Хубаво е да се сложи винт с по-малка стъпка - получаваш 2 в 1 - хем по-лесно ще излиза на глисаж, хем за тролинг ще поддържа по-ниска минимална скорост...
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от горан »

Tedo написа:аз не бих дал 1000лв повече за 20кс спрямо 15... Хубаво е да се сложи винт с по-малка стъпка - получаваш 2 в 1 - хем по-лесно ще излиза на глисаж, хем за тролинг ще поддържа по-ниска минимална скорост...
Тя скоростта е най-белия кахър на двайсетте коня. На празен ход пада под 3км/ч. според лодката, което е достатъчно. Лодката според мен е доста голяма за 15 к.с. Не че няма да върви и да глисира, ама с до двама човека. От там нататък ще е мъка.А това, че и дават двигател до 20к.с на Куиксилвъра си е чисто презастраховане. Върхара правилно ти казва за 25к.с, но всичко зависи от парите. Аз лично ако мога да си го позволя бих я карал и с 40 к.с :wink:
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от itodorov »

горан написа:
Tedo написа:аз не бих дал 1000лв повече за 20кс спрямо 15... Хубаво е да се сложи винт с по-малка стъпка - получаваш 2 в 1 - хем по-лесно ще излиза на глисаж, хем за тролинг ще поддържа по-ниска минимална скорост...
Тя скоростта е най-белия кахър на двайсетте коня. На празен ход пада под 3км/ч. според лодката, което е достатъчно. Лодката според мен е доста голяма за 15 к.с. Не че няма да върви и да глисира, ама с до двама човека. От там нататък ще е мъка.А това, че и дават двигател до 20к.с на Куиксилвъра си е чисто презастраховане. Върхара правилно ти казва за 25к.с, но всичко зависи от парите. Аз лично ако мога да си го позволя бих я карал и с 40 к.с :wink:
Другото е, че лодката с този размер и до 20кс мотор, няма нужда от регистрация, а с 25кс вече трябва да я регистрирам.............но проблема общо взето е финансов, затова съм се спрял на 15кс.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Tedo »

25кс е съвсем друго нещо - 526сс, 3-цил., инжекцион... и няма и 1000лв по-скъп от 20кс, който е само 351сс карбуратор... 20кс има смисъл само за лека лодка, която не може да носи 25-цата и ако моторът ще се сваля от лодката всеки път (т.е. ако е надуваема без ремарке)... Ако си е твърдо корито или РИБ на ремарке, не те интересува, че е 15кг по-тежък...
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Шморхи »

Аз бих си взел Олимпик. Според мен, това е по-истинската лодка. Разбирай, по-мореходната. Не съм се возил на нито една от двете, но съм ги виждал и двете на живо.
Относно качеството, бих ги сложил на едно ниво, с лек превес на Куйксилвър.
Като качества на вода, бих заложил на Олимпик без никакви колебания.
По лични мнения, възгледи и класации, Олимпик е лодка правена, единствено и само с мисълта да се бори с лошо време на море. Куйксилвър е по-скоро езерна лодка.
Самият факт, че Олимпик носи двигател до 50 к.с..... ;)
Ето и още един фактор
Изображение
Изображение

Втората лодка е с почти плоско дъно, затова и по-малкият двигател. Първата е с дъно като на офшор лодка, и съответно си може и иска по-сериозният двигател.
Ако ще е за язовир, Куйксилвър, ако е за море, категорично Олимпик.
Ако е за мен - Олимпик!
Тедо го е казал най-правилно. Въпреки еднаквите габарити, лодките нямат нищо общо помежду си! ;)
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Шморхи »

И ако везните натежат в полза на Олимпик и факторът двигател е проблем, то решението е още по-лесно и добро!
http://hobby-varna.com/olympic-450-fx.html" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Само 500 отгоре, но получаваш несравнимо повече място на борда, а върви добре с по-малък двигател заради...
;)
Изображение

От двете предложени в темата, аз бих избрал...тази! :lol:
Чудесна е за язовир, поносима към добра за морето. Ще се движи прилично с 25 или 30 к.с.
Приказка!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от boababa »

Шморхи пак почна да се прави на разбирач,та падам от коня да ми сравнява Куика с Компас,все едно да сравняваме Жано с Лодкостроител! :shock: :mrgreen: :mrgreen: Точно СПЕЦИФИЧНИЯ дизайн в задната част на Куик-Фиш 410 е мислен за море и дава повече стабилност на лодката при дрейф! :idea: За това и Куик-410 е по-скъп с 1200лева от модела Фиш-440,която е предвидена предимно за сладководен риболов и за това е с нисък борд! :wink: Този Олимпик400СС на Компас е стар модел конструкция на лодка и изобщо не е предвидена за риболов,а за водни спортове=моторница! :cry: Ето ви новия модел на Компас,който още повече се разграничава от Куик-410! :wink:GT означава Гран Туризмо и като при колите означава Осромни Туристи включили на висока скорост за разходка,което няма нищо общо с риболова от лодка! :mrgreen:

Изображение

А това е Куик-410 в действие!За рибарската лодка не се търсят много коне,а ефективност и практичност! :idea:

Изображение
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Булстарите »

itodorov написа:По принцип обмислям варианта за куика с 15 кс. Меркюри, че с 20 кс вече ми идва доста над лимита.
п.п.На куика и дават максимален двигател 20 кс.
Само да кажа,че всички лодки от този модел, който сме продали ги карат с 15 к.с. и клиентите са много доволни. За съжаление нямам точни данни за скорост и относителен разход
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Коя от двете лодки е по-добра?

Мнение от Tedo »

разход... направо се чудя защо 15кс се продава с 25л резервоар вместо с 12л... Аз на 25-цата се замислям да сложа 12л щото 25л ми стигат за 4-дневен излет с много разходки и по 8 часа влачене на ден...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”