PR: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Минава, големият кораб минава ...
Заключено
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от mdesov »

bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.
:tup:
И аз съм за 4 въдици на лодка
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Emo-83 »

Мънцата написа: Интересно ми е дали регламента ще предизвиква такива сериозни разисквания на регламента, ако наградния фонд е минимален, или въобще липсва :D Все си мисля, че при такова положение няма да се обсъжда броя на въдиците, а по-скоро броя на участниците в състезанието :lol:
Не съм съгласен,само с този горен абзац от мнението ти.Лично аз смятам,че така няма да е скучно и тук няма нищо общо кефа на брега или някакви награди,за които честно ви казвам съм се сещал след всичко останало.
Мънца понякога рибите са ниско долу,а когато напече се качват в горния слой.Въпреки добрите сонари,които имаме почти всички,не винаги разбираш кога,това се случва.
Четири въдици дават по-голяма опция за улов на риби от всички участници....не на единици.
Нищо не пречи,щом не можеш да се справяш с тях,да пуснеш 3 въдици.Нали и без това прочетох,че най-добрите майстори,хващали със две.....значи това тях не ги бърка.
А тези,които ми говорят за големия си майсторлък,да си гледат работата.Щото,ако беше така състезанието щеше да се печели от едни и същи хора.А практиката доказва,че след удар се почива и шампиона днес го няма в класирането утре.
Мислим за подобряване на всичко в едно такова състезание на тролинг....не на плувка.
Имаш известно право,че наградите привличат масите.Но ако има томбола с подобни награди,без състезание,участниците няма да намалеят......гарантирам ти го.
Според тези ми доводи,ти ще дойдеш на състезанието,ако ще въдиците да са десет,а ти да имаш само две.Щото не вярвам,че искаш да спечелиш,като моята лодка и тя да ти е 5-тата за сезона.Ако си я искал да си я купил.
Та ела на състезанието,да се посмеем.А какво става в нечии лодки,какво те брига.
Най-голямата грешка се избегната отдавна.Тролинг по инерция с изключен двигател на силикони.И 1-ва награда с костури,когато си отишъл на лов за акули.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Geo »

Обзалагам се ,че лодките с 4-6 въдици ще хванат по-малко риба/като тегло/ от тези с две.
Инак с по-вече въдици определено ще е по-весело! :lol:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Emo-83 »

Geo написа:Обзалагам се ,че лодките с 4-6 въдици ще хванат по-малко риба/като тегло/ от тези с две.
Инак с по-вече въдици определено ще е по-весело! :lol:
Значи няма никакви проблеми тия с 4-ри въдици да се прецакат сами.
Разбира се,че ще е по-весело.Иначе седиш и нищо....зяпаш кой ще излене на брего,поради липса на химически тоалетни. :D :D :D :D :D :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Ralitex »

Последното нещо, заради което бих отишъл на състезанието е Наградата, въпреки че целта на всеки състезател е да спечели. :lol: Нито лодка, нито сонар, нито мотор ми трябват... Каквото ми потрябва си го купувам. Така че, ако въобще участвам, ще го направя заради преживяването, новите запознанства срещата с приятели и т.н.
Според мен три въдици са предостатъчно за състезание от този мащаб. И без това лодките са прекалено нагъсто. В противен случай някой хора ще са заети повече с разплитане на влакно, отколкото с риболов и то не оплетено от самите тях, а от друг състезател. Който иска да демонстрира "майсторлъка" си мисля, че тук не е най-подходящото място. :wink:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Marco Polo »

RALITEX написа:...
Данчо, не разбра ли че в борбата за кокала участват НАЙ-ВЕЧЕ вегетарианци...? ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от vestel »

Ако си подреждат въдиците и воблерите както трябва и да правят завой на 180 градуса няма да се оплетат ... има писано някаде във темите как се прави това. А влаченето със 2 броя си е скука голяма ... друго си е да са 4-5-6 ... подредени правилно облавяш повече дълбочини и успеха е на лице :tup:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Ralitex »

vestel написа:Ако си подреждат въдиците и воблерите както трябва и да правят завой на 180 градуса няма да се оплетат ... има писано някаде във темите как се прави това. А влаченето със 2 броя си е скука голяма ... друго си е да са 4-5-6 ... подредени правилно облавяш повече дълбочини и успеха е на лице :tup:
Както написах по-горе, някой друг може да ти оплете линиите, а не самия ти! :wink: Иначе, въпреки че съм новобранец, влача с 4-5 въдици и НЕ ги оплитам.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от горан »

То, за да те оплете друг състезател е достатъчна и една въдица. Ако ти мине през линиите и с една въдица да е ...все тая. Не виждам какво толкова ви притеснява броя на пръчките. Той не е задължителен, който иска с една, който иска с две, не виждам защо се създава чак такава психоза заради това. То не беше, че малките лодки ще са ощетени, оплитания и незнам още какво. Ами, който не може да се оправя с повече от една пръчка, да не пуска втора. Който има умения и късмет и с една въдица да е, пак ще хване качествена риба и ще спечели.
В крайна сметка тежката дума е на организатора и той ще каже какъв е регламента. Важното е да не нарушаваме закона, така че ако ще са позвалени 4 броя въдици, то в лодката трябва да са двама души с риболовен билет. Ако е сам човек, максималния брой въдици е три :tup:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Geo »

Marco Polo написа:
RALITEX написа:...
Данчо, не разбра ли че в борбата за кокала участват НАЙ-ВЕЧЕ вегетарианци...? ;)
КЛАСИКА НА МИСЪЛТА :tup:
Абе оставете кой с колкото си иска.Все ще е готино за хората.Със сигурност, ако се вкара дрегер в правилника ще е много , ама много тъжно :oops:.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от vestel »

Това с билета е много правилно 2 ма със 2 билета до 6 пръчки в зависимост от регламента или 1 във лодка със 3 пръчки :wink:

ще е добре кога се получават № проверка на билетите 8)
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от Булстарите »

Ние не сме яра и не мисля че имаме право да проверяваме билети.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от горан »

bulstar_nikolov написа:Ние не сме яра и не мисля че имаме право да проверяваме билети.
Това е ясно, но ще е очевадно, че сам човек в лодка с 4 и повече на брой пръчки е ......
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от stomanco »

Emo-83 написа:
stomanco написа:
bulstar_nikolov написа:За въдиците ще позволим до 4 бр тази година и да видим как ще мине.
Нека да не избързваме с 6.

Според мен въдиците трябва да са максимум 3. Все пак повечето участници са с малки лодки и не е нормално да се ползват различен брой въдици и някои да са привилегировани, от това че имат големи лодки. А на тези които пледират за 3 бр. въдици на човек и общо 6 за лодка, ще им кажа че това все пак е състезание, а на всяко риболовно състезание /било то спининг, плувка - световно или европейско първенство/ се ползва 1бр. въдица от риболовец. То който си го може, ще го може и с една пръчка.
А привилегия ли е,че малката лодка харчи по-малко бензин и колата също.
Не го приемам,като довод и съм твърдо зад 4 пръчки по 2бр за всеки участник в лодката.
Това,че някой е решил да бъде сам в лодката е негов избор и не бива да се налага към останалите колеги.Когато говорим за състезание дисциплината се казва тролинг,а не щека с плувка.Да погледнем ли как са състезанията по тролинг в чужбина,като се дават подобни сравнения.Там също има правила и записвания.Никой на никой не определя каква лодка ще ползва.
Точно тук става въпрос за кадърност,защото с една ще влачи всяко дете,а с 5 ще троли този,който може....нищо,че не му отдавате значимото за способностите.
Ако бъркам ме поправете.
Гласувам за тролинг с 4 въдици,които са с една по-малко на човек от предвидените по закона.

Не съм го и мислил и не ме интересува колко харчи малка и голяма лодка, всеки ползва това, което може да си позволи и което му е кеф. Тук въпросът беше за броя на въдиците, затова всеки може да си изкаже мнението, решението е на организатора. В случая то е 4 въдици. С това съм съгласен, но не и с 6бр.
stomanco
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 23:11
Риболов: тролинг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open IV

Мнение от stomanco »

[quote="горан"]Когато започнах да ловя на тролинг бях с гуменяк 3 метра и влачих с 6-7въдици двама души, като никой тогава не беше,чувал за планери и разни други приспособления, или поне аз не бях видял никой.

Горане, това си е мазохизъм, бе братче. Я ми обясни как го правиш това, че си е наистина извънземно. :tup:
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”