Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Минава, големият кораб минава ...
konselieri
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 18:38
Риболов: Спининг

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от konselieri »

Тези ластици/колани,които са монтирани на колесара от снимката ( за прикрепване на задницата на лодката към колесара )откъде могат да се купят ? Ако са обикновени (без механизъм за прибиране на ластика) въпроса ми отпада :)
Ignorance is bliss !
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от LVitchev »

konselieri написа:Тези ластици/колани,които са монтирани на колесара от снимката ( за прикрепване на задницата на лодката към колесара )откъде могат да се купят ? Ако са обикновени (без механизъм за прибиране на ластика) въпроса ми отпада :)
Пиши на Иво - МАХ той внасяше такива !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
cenov
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 13:51
Риболов: предимно на плувка

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от cenov »

Ники Добрев написа:Хората са го измислили!Има си една планка с вградена тръба, със всичките му джунджурий която се монтира от вътрешната страна на транеца/имам я/.Слага се една планка,която се казва румпел.Има си една щанга,която прави връзка между него и жилото за управление,и тях ги имам.
Колега да те попитам: Имам MercurY 25к.с. с ръчно управление и ел.стартер /тоя с камуфлажния двят/, може ли да се преработи за дистанционно управление и какво ще включва - управление, газ? И на кава цена горе-долу.
muri
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 20:27
Риболов: най вече тролинг

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от muri »

Здр колега направи ли управлението че и аз искам моя да го правя

волан
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Tedo »

cenov написа: Колега да те попитам: Имам MercurY 25к.с. с ръчно управление и ел.стартер /тоя с камуфлажния двят/, може ли да се преработи за дистанционно управление и какво ще включва - управление, газ? И на кава цена горе-долу.
Това го правихме вече - щамбайн, жила за газ и ход, волан+редуктор и жило, attaching kit за F25M... Общо около 1000-1200лв с фабрични части
cenov
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 13:51
Риболов: предимно на плувка

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от cenov »

Tedo написа:
cenov написа: Колега да те попитам: Имам MercurY 25к.с. с ръчно управление и ел.стартер /тоя с камуфлажния двят/, може ли да се преработи за дистанционно управление и какво ще включва - управление, газ? И на кава цена горе-долу.
Това го правихме вече - щамбайн, жила за газ и ход, волан+редуктор и жило, attaching kit за F25M... Общо около 1000-1200лв с фабрични части
Благодаря за информацията. Дайте някакви данни за контакти- GSM , емайл.
Поздрави!
rivan
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 11:10
Местоположение: sf
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от rivan »

Здравейте, виждам, че по темата отдавна не е писано, за да я посъживим, а и да не отварям нова тема, та имам конкретен въпрос и той е свързан с монтирането на дистанционен контрол /щамбайн/ на малък двигател от по старо поколение/с механичен обогатител, ямаха, 5 к.с., 86 г, 6е3 модела/. Проблемът ми се състои в следното: Щамбайнът има три положения, неутрално/всичко изключено/, ход напред/ при него, при движение напред на лоста, първо се включва предна скорост и след това се подава газ от 0 до макс/ и ход назад/ при него се включва задна скорост и се подава газ от 0 до макс/. За да се стартира студен двигател, трябва да се подаде леко газ и при включен обогатител/смукач/ на неутрална скорост да се стартира. Е да, ама при дистанционния контрол първо се включва някоя предавка/ предна или задна/ и тогава се подава газ. Излиза, че студен двигател може да се стартира само на скорост. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как се решава? Също така, интересувам се от кит за монтиране на щамбайн за модела/ако съществува такъв/ или заместител, а също и от транцева планка с тръбата, през която преминава жилото за управление. Предварително благодаря на всички отзовали се!
Мъжете никога не порастват, само играчките им стават по-скъпи!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”