Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Минава, големият кораб минава ...
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от batzeto »

Здравейте колеги,искам да попитам може ли по някакъв начин да си направя управление за двигателчето,което е MERKURY 6кс. 2010г.
Въпоса ми е само за управление,без газта и скоростите, само волан .Лодката ми е пластмасова с размери 410/140 ?
Ще пусна снимки на двигателя и лодката ,малко по късно.
Благодаря предварително !!!
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Булстарите »

atzeto написа:Здравейте колеги,искам да попитам може ли по някакъв начин да си направя управление за двигателчето,което е MERKURY 6кс. 2010г.
Въпоса ми е само за управление,без газта и скоростите, само волан .Лодката ми е пластмасова с размери 410/140 ?
Ще пусна снимки на двигателя и лодката ,малко по късно.
Благодаря предварително !!!
Питай Тедо от Зандер, той го е правил това упражнение ;)
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от bulgarian »

Не е трудно да си пуснеш една проводка, ама какъв ти е замисъла с едната ръка да даваш газ а с другата да въртиш кормилото ли?
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от batzeto »

bulgarian написа:Не е трудно да си пуснеш една проводка, ама какъв ти е замисъла с едната ръка да даваш газ а с другата да въртиш кормилото ли?
Замисълаа колега е че се движа през 95% от времето само на тролинг скорос.А чесно казано ми омръзна да въртя дръжката на двигателя през 2мин. понеже се получава някакво заиграване на двигателя/сигурно от ниските обороти/ и постоянно завива на ляво!!!!:-(
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от LVitchev »

Имаш ли системата за управление ??? Ако я имаш,става.Снимай си лодката,ако нямаш управление което да инсталираш,аз имам точно това което ти трябва :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от batzeto »

LVitchev написа:Имаш ли системата за управление ??? Ако я имаш,става.Снимай си лодката,ако нямаш управление което да инсталираш,аз имам точно това което ти трябва :lol: :lol: :lol:
Не нямам система за управление !!!

Ето лодката и мястото ми в нея,мисля волана да го сложа на дъската пред мен

Изображение
Изображение

ето го и двигателя

Изображение
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от LVitchev »

Става,иска се малко работа,една тръба на определен размер да влиза жилото,да и се направи резба и да и се завари планка която да се хване за двигателя и т.н и т.н.А бе има си работа и пасване,но става с малко труд и мисъл,ще стане като от завода :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Ники Добрев »

Хората са го измислили!Има си една планка с вградена тръба, със всичките му джунджурий която се монтира от вътрешната страна на транеца/имам я/.Слага се една планка,която се казва румпел.Има си една щанга,която прави връзка между него и жилото за управление,и тях ги имам.
Ники Добрев
batzeto
Мнения: 310
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 8:42
Риболов: Кльонк !!! Другото е стръв !!!
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от batzeto »

Ники здравей,при теб си правихме обслужването на двигателя ,като го взехме,ако си спомняш.Утре може да мина през теб ,като отивам на язовира.
Сом бе сом !!! Другото е стръв !!!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от LVitchev »

Те щангите си вървят с кормилната система,така ги продават - комплект.Планката с тръбата се прави за един час.Стругар прави резбата и се заварява на аргона планката за тръбата и така.Другото са болтове и гайки.Прав е Никито,никаква философия,само да има човек системата :idea: :idea: :idea:

П.П Дори,ако човек иска и знае,може да си направи и газ да дава отпред,без да се налага да се върти назад и да върти дръжката.Само включването на скорост ще се прави на ръка.Не че и то не може да се направи,но за тези малките двигатели,такава система седи грубо :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Ники Добрев »

Щангата,която е между мотора и управлението е в комплекта на мотора.Тя си върви винаги с мотора.Ако мотора се свали от лодката по някаква причина/например за да се монтира на друга лодка/,то тази щанга се прилага към мотора.При всеки модел мотор,тя е различна по форма и размери.Затова винаги си върви с мотора.Отделно от него,като резервна част е и доста скъпа!По същия начин към различните модели мотори си върви и дистанционното управление,защото то е специфично за различните марки и модели.Жилата за газ и ход не вървят в комплекта на дистанционното управление,защото не се знае какви по дължина са необходими.Когато се сваля мотор от лодка към него се прилагат и болтовете,с които се монтира към лодката.Те също са в комплекта на новия мотор.Силовите кабели/от мотора към акумулатора/,се откачват от акумулатора,не от мотора.Ако са срязани,то е много вероятно мотора да е незаконно придобит/краден/.
Ники Добрев
tihomir-68
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 13:57
Местоположение: Карлово

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от tihomir-68 »

Не знам дали да го кажа ,но ако мотора е приспособен фабрично с тези неща добре.Но ако трябва да търпи някакви механични интервенции при поставянето им.Дали ще признаят гаранция Булстар защото моя е на една година и още в гаранция?И като гледам на колегата е същия.
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Ники Добрев »

tihomir-68 написа:Не знам дали да го кажа ,но ако мотора е приспособен фабрично с тези неща добре.Но ако трябва да търпи някакви механични интервенции при поставянето им.Дали ще признаят гаранция Булстар защото моя е на една година и още в гаранция?И като гледам на колегата е същия.
Няма да има никакви механични интервенций.Мотора не е в гаранция.Знам какво правя, имам всички права- гаранционни и извънгаранциони за MERCURY.
Ники Добрев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от LVitchev »

Няма щанга или планка,която да не мога да направя за отрицателно време.Имам три щанги и трите са еднакви като тризнаци а са сваляни от три различни двигателя.Може да ти се стори чудно,ама по стечение на обстоятелствата,всичко по лодките и моторите ми,освен основни ремонти си правя сам.Няколко модела са ми минали през ръцете и в момента имам едно управление със стойката за захващане на лодката,без значение дали е гумена или твърда.Огъването е фасулска работа.а бе,нищо няма което да затрудни които и да било да си го монтира,само да му се покаже и го прави :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да направя само управление на MERCURY 6кс.

Мнение от Tedo »

на 6кс няма тръба, през която да мине жилото, затова то се захваща за транеца на лодката. Имам такъв комплект за захващане при мен /на Quicksilver - 160лв/. Трябва ти щангата, която отива от мотора до върха на жилото. Естествено трябват и волан, редуктор, жило... Има готови комплекти на Quicksilver с жило, хубав волан и здрав редуктор на цена от 350-400лв в зависимост от дължината...
Естествено, могат да се намерят и по-евтини варианти от типа /направи си сам/- за 6кс здравината на редуктора и волана не са от голямо значение...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”