РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от shkarcheto »

Дидо как засичаш и вадиш големи бели риби с тази смешна акция, хубави добре убодени едри бели, не бройки по 1-2 кг
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от gele kapaciteto »

За такова дъно оригинален нема да ти свърши работа , на плитко пада като релса и че се завира в тинята , требе да е 7/ 9 гр и да е по изтънен за да пада по бавно .
Аз ги водя само с влакно , на дистанция то допълнително авансира и прави лек корем който сам по себе си спомага за ситния кец .
Ако си от софия или около пиши 0888 23 47 47 дай знак и ше ти дам от лимитираната серия дето ги правя отскоро , леко са огънати като перка и могат да се водят и като въртяща блесна , а пък пропадането не го коментирам : няма аналог :tup: само да не забравяш 0.20 влакно иначе плетеняците от кючека им се е.ава мамата.
Ако ти хареса даже и ще ти го надпиша и украся .
За протокола на 0.20 монофил хванах голямата щука преди 1 месец 12.7кг само че на рибе за костур , пак на 0.20 още една около метър след 20 мин нерви скъса над кепа на Малко шарково преди 20 дни и не на последно място едно аверче Насо Кастмастеро ( моя учител) за кой ли път пак там гепва сом на кастмастер и става голем екшън но за жалост за сега сомовете водят убедително 5:0 при него 3 от които на Пясъчник и 3:0 при мен все Пясъчни , един ден ще ги излъжеме и тогава вече ще затупам барабана как си требе
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от dido ov4arica »

shkarcheto написа:Дидо как засичаш и вадиш големи бели риби с тази смешна акция, хубави добре убодени едри бели, не бройки по 1-2 кг
Откровенно казано аз още не съм закачал риба над 2 кг.,но пред очите ми /преди да я купя/ лицето "Х" от Търговище се справяше много добре с риби по около 3кг. Пръчката е пълен уникат и по мое сведение вече много хора си накупиха такива.При засечка проблем няма а като мощ има капацитет може би за риби от по 5-6кг без проблеми.При мен удоволствието идва при огъване на пръчката на максимум, а не до излизат "оцъклени" на буксир. Ловя на спининг много отдавна и притежавам все качествени Японски пръчки , но като това НЕМА ДРУГО.
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Те сега вече ме изнерви , требе да я видим таз космическа технология :lol: :lol: :lol: па може и на мен да ми застане добре , четем 23100 йени около 170 евра или се бъркам , кажи от каде е и колко си я взел да свериме часовниците
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от jiro »

Предлагам който има желание да сподели своя "фаворит" от силиконите които ползва? Фаворита ми до момента на няколко водоема е Dragon- phantom 7,5cm -CARROT монтаж до 14гр класическа глава или чебурашка с пружина и тройка.
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от jiro »

http://yamaga-blanks.com/product/new_bluecurrent.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Завидни данни има тва пръчле наистина,сигурно наистина е уникална въдица...
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от ribata402 »

Жиро все пак благодария за споделянето на твоя фаворит.Но мисля ,че за момента нестава дума за фаворит.А по скоро за правилно позициуниране на пътя на рибата .защото в момунта е в силно движение и атакува агресивно всичко попаднало на пътя и.Важни са фаворитите при температура на водата 3 градуса.Тогава е по мудна и претинциозна ,мирните риби също.И тогава е за мен актоалния силикон,също и правилното място и позициониране,проводката също.В момента рибата извършва страшно движение и постояно си мени хабитата тоест върви като хищника на сушата около стадата.Взима стръвно стръвта(силикона)В момента нети трябва чусвителна пръчка,като за през зимата .Усеща се яко,за разлика през зимата с едно туп....Имам доста драгони и наистина някои от тях работят ,синия,седефа с чарвената опашка,но големите с по ясна изразена вибрация.но в зимни условия си мени мнението постояно,някои път кълве само на пирони.за това мисля ,че тук неможе да става въпрос.За удачни силикони,като удачни воблери.Материята и условията са ама,корено различни.И все пак има един момент, на даден водоем няколко дни да дава на един цвят......Рибешка му работа....Благодария на всички споделили.Но таз зима сам решил за мои инат ,да се опитам да селектирам размера на рибата.Миналата зима се убедих в някои неща,таз ще го докажа напълно за себеси.Ще ходя с по малко силикони ,но размера им ще бъде минимум 12см....Поздрави на всички.И големи риби а малките пускаите. :P :P :P
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от max »

dido ov4arica написа:..............При мен удоволствието идва при огъване на пръчката на максимум................
Това как се вади с една пръчка няма нищо общо с това как се засича :D Естествено е по меката пръчка да мори повече рибата но според мен удачни в случая са по бързите въдици. При меките като твоята гледаш върха, а при бързите усещаш в ръката :!: Момчетата от Търговище имат гелета, при по "твърдата" схема те са значително по малко и основната причина за това е в ЗАСИЧАНЕТО. С мека въдица трябва да направиш силен мах за да забиеш куките докато с бърза пръчка е достатъчно да мръднеш 20 см.
Тук има доста хора които рязко смениха концепцията през тази година и резултатноста им значително се подобри - питай тях.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от ribata402 »

В случая, мога искрено да подкрепя ,твърденията на Макс.Лично аз в моя риболов на джиг съм смени 9 въдици . Докато проумея,че въдицата наистина трябва ,да е по твърда и бърза.Бях на мнението ,мека въди -кеф.Но гелитата и чуствителноста бяха в пъти повече и трудно усещашти се .Зимата в студа прави много често само -едно туп и то супер леко. Реших си проблема, и то по препоръки на Макс ,за което аз спорех с него ,че са колци за домати .С едно шитено и една бляк мамба,за което съм му благодарен.Е не чак толкова щото,ката ми притропа ток ме бие чак.... :lol: :lol: :lol:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Пръта задълже требе да е колец аз за това ги тунинговам ако требе и позволява иначе и 1000лв да струва или да ти я подаряват само ще си седи на стилажа .
Преди време на авера Насо касмастеро бат стефчо (чъфи) му беше продал , уж по ефтино една мавърка , а той всъщност се беше утървал от нея , е нема да ти казвам за колко пропуски ставаше на въпрос - идеше ми да му я платя и да я фърлим некаде у най дълбокото да не я видим повече у живота :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от ribata402 »

И тоз боклук ми е минал през ръцете.В две акци.Сега си стоят 9 пръчки в избата.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от shkarcheto »

Пръчката трябва да е супер бърза , много лека, твърда и много чувствителна, за предпочитане по-къса. Аз съм от тези които смениха концепцията и мога да ти кажа, че даже и да проспя тупването рибата ми е пак на куката. На мен въдицата ми звъни в ръката.....А от Зогите само Шитеното е хубаво и върши супер работа за цената си. Естествено това си е мое мение, не карам някой да го приема за миродавно, но ловя с басова въдица и мога да ти кажа по всяко едно време на праг ли съм, на тиня ли, на камък ли, какъв е релефа, провлачвам ли, подскачам ли, пръчката трябва да е такава, че да предчувстваш кълването. Разбира се има хора със супер бурзи рефлекси и такива с по-забавени, така че всеки му по своему. Здрави линии и хубави риби на всички.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Emo-83 »

Не съм джигит и нямам опит,но разлики определено мога да направя.Без да съм пипал много въдици,Шитеното може да брои камъните на всеки лаик......правейки разлика с кълванетата.Въдицата е твърда и бърза.Със сигурност има и други подобни.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Прав си , подобни тояги колко искаш коя по скъпа коя значително ефтина , всеки си има мераци дай боже и пари за да си угоди .
Мен лично ми е се тая каква марка ще , въдица без сигнатура да ми дадеш да избера може и да е най китайската ако ми е удобна значи е тя .
Довечера снимките , едвам навих жена ми да помогне :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от nasko1971 »

Много хора се смяха миналата година като водихме спора за въдиците. Но гледам, че са сменили концепцията.

Като говорехме, че ползваме и джиг глави до 22-25 грама, някои се подиграваха, че можели да си закотвят лодките с тях. Всичко с времето си.

:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”