Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Иво Ломски »

Настройката я правиш от сонар в, където избираш произволно. Там вече избираш колко да виждаш горе и долу
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от tyofata »

Иво Ломски написа:Настройката я правиш от сонар в, където избираш произволно. Там вече избираш колко да виждаш горе и долу
За даунскена става въпрос.При него не излиза ръчна настроика.Може да му зададеш само до колко да гледа.Аз искам обратното(от дъното на горе).Като го зумнеш става едно мазало и язък за даускена(размазва всичко).За броадбенд сонар може всичко.Този от клипа със Симрада прави нещо
различно.Май наи добрия вариант е наслагваш Броадбенд и Даунскен вадиш синия прозорец от дясно игледаш зоната която ти трябва увеличена.Това при кльонк ще е супер с едно плазгане може да слезеш на дъното и за секунда да се върнеш при стръвта
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

За тези които не са разбрали излезе упътването за HDS GEN2 Touch.
http://www.bulstar.bg/manuals/BG_HDS.pdf
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
kras
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 15:45
Риболов: шаран,сом
дал Браво: 1 път

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от kras »

Tomahawk написа:За тези които не са разбрали излезе упътването за HDS GEN2 Touch.
http://www.bulstar.bg/manuals/BG_HDS.pdf

:tup:
Doktorcheto
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 16:31
Риболов: Кльонк, джиг

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Doktorcheto »

Tomahawk написа:За тези които не са разбрали излезе упътването за HDS GEN2 Touch.
http://www.bulstar.bg/manuals/BG_HDS.pdf
:tup: :tup: :tup: :tup:

Големи благодарности и уважение за положения труд!

Най-накрая получих достъпно представена информация за сонара!
pavlin23
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 19:06
Риболов: na klionk

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от pavlin23 »

Здравеите на всички във форума.Имам някои друк въпрос за HDS7.Като начало за 2 дена риволов какъв акумулатор мога да използвам с минимум ампер часа? Аз имам 60ач но ми се иска по малак и съответно по лек. И нормално ли е сунара да излчва слаба топлина когато работи?
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

Топлината се излъчва от осветлениято. Ако намалиш осветлението ще " грее " по малко.
А за 2 дена да издържи акумулатор.. самия сонар изисква по мощен акумулатор ако го смяташ, консумация 2А на час.. за 2 дена с по 8 часа работа.. 16А/ч но трябва да е перфектен този акумулатор.. като добавиш малко презастраховка 24а/4 мисля ще са достатъчни.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
pavlin23
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 19:06
Риболов: na klionk

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от pavlin23 »

Благодаря колега имам и други въпроси, но сега нямам време. :tup:
ribi75
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 14:27
Риболов: от лодка

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от ribi75 »

pavlin23 написа:Здравеите на всички във форума.Имам някои друк въпрос за HDS7.Като начало за 2 дена риволов какъв акумулатор мога да използвам с минимум ампер часа? Аз имам 60ач но ми се иска по малак и съответно по лек. И нормално ли е сунара да излчва слаба топлина когато работи?
моя беше 18 ампер часа и ме изкарваше 3 дена, греенето е напълно нормално
pavlin23
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 19:06
Риболов: na klionk

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от pavlin23 »

Колеги искам да питам за по-малките язовири. Които ги има на картата очертани като релеф и без подробности както са големите с метраж на дълбочините предполагам. Дали са активни и ако са защо когато сьм вьтре с лодката не ме позиционира?
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Булстарите »

pavlin23 написа:Колеги искам да питам за по-малките язовири. Които ги има на картата очертани като релеф и без подробности както са големите с метраж на дълбочините предполагам. Дали са активни и ако са защо когато сьм вьтре с лодката не ме позиционира?
позиционирането няма общо с картата.GPS-a те "слага" там където си. Без значение дали има карта или не. Да не би да си избрал крусора? Горе в ляво има ли съобщение "изчисти крусора'?
pavlin23
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 19:06
Риболов: na klionk

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от pavlin23 »

Курсора не е активиран. В този случаи активирам картата на екрана. На терасата съм за да имам връска със сателита да ама не показв че съм някаде на друго място дори не и в българия. Не съм на симулатур. Кажете ми каде бъркам?
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

Когато си на терасата и е минало известно време 1-2мин. влез в меню настройки/система/ и избери Сателити. Ще ти се отвори прозорец с данни за спътниците брой спътници и координати. ако няма никакви данни значи няма прихванати сателити. можеш да погледнеш от същия прозорец в " GPS Източници " да видиш дали е избрано за източник Автоматичен [ Това устройство ] ако не е го отметни.
Увери се отново дали симулатора е изключен!
А ако е изключен и има координати в този прозорец влез на карта и направи една снимка на екрана. и я пусни да я видим. ( бутон Страници и бутон Включване едновременно ) после избери файлове/ мои файлове/ снимки на екрана виж коя е снимката, избери я и я копирай на картата с памет ( която и да е ) после от там в компа и тука.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
pavlin23
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Мар 29, 2015 19:06
Риболов: na klionk

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от pavlin23 »

Направих теста стъпка по стъпка. Пробвах на терасата няма връска със сателита. Излязох на вън от другата страна на блока пак няма връска. Направих снимки на прозорците дори ги качих в компа.Но не знам как да ги кача във форума? Абе новобранска работа.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко свързано с сонарите HDS 7,9-12 gen2 touch

Мнение от Tomahawk »

Възможно е да не може да прихване спътници на терасата.. Направи теста на вън на открито място.
Ако и на вън няма прихванати сателите значи нещо не е наред с GPS приемника. Няма да е лошо да направих и възтановяване на заводските настройки докато си на вън, за да може да провериш какво се е случило след ресета. Пак си ти ...:)
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”