RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Tedo »

Пропуска се важно предимство на RIBовете - много по-леки са.
Относно дали ще си уморен или не - зависи от лодката. Ако има удобна седалка с облегалка, какъв е проблема?
Изображение

За котвата също има решение.
Изображение

Да не забравяме, че и много от стъклопластовите лодки са стандартно с пейки...

Хората са казали - за всеки влак си има пътници!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Emo-83 »

ogi70 написа:
Мънцата написа: За джиг по-добрия вариант е РИБ
Мънца ти улучи тънкия момент.Практикувам тролинг , кльонк и джиг.Ако не беше джига смело бих взел твърда лодка.Представете си в един язовир две закотвени лодки около 4.5м. едната РИБ другата твърда.Излиза вятър малко над средно силен и вълна 15-20см.И двете лодки се клатят.Големия въпрос е дали тези в по стабилния РИП се клатят по малко или разлика на практика не се усеща.Мисля , че отношение могат да вземат тези , които са били в подобна ситуация и в 2та вида лодки.Благодаря
А бе хора,вие изкарахте клатенето на твърдите лодки все едно сте на люлките в парка.
Разликата в крена,много ясно е в полза на надувната.Но при вълни едното го подмята точно,като топка.....
Освен това малцина ползват риб с размера на Мънцата.Всичко е до макс 4.50м. с никакво място в него.
Риба бил лек....това не знаех,че е предимство.Освен това съм виждал доста рибове по-тежки от твърдите лодки.Мънца,твоя риб с двигателя,колко тежи :!: :?: :roll:
Умората в често ползваните рибове не идва от седалката от липсата на разходка.В едната станеш и отидеш до носа за вода,после бръкнеш в хладилната чанта,след това седнеш на носа,разминавайки се свободно с колегата.Във риба си гълтаме коремите при разминаваме и се молим краката на другия пасажер,да е по-малък номер.
Пак ви казвам......риба на Мънцата е изключение.Просто е много голям.
В Бриг 4.50м. дето е на мода има място колкото да стъпиш,особенно с централна конзола.....това сравнено със всяка твърда при този размер.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от LVitchev »

Така е Тедо,за всеки влак си има пътници и тези неща които си постнал се слагат ама са доста парички нали ??? А ние Българите сме единствените освен руснаците,които като откачени ползваме гумените лодки,другите всички ловят с твърди на 85 % Тука е обратното,85 % гумени и само 15 % твърди но това видимо се променя,само ние сме със спасителни пояси и това е от безпаричието.Оправи ли се държавата,ще е друго......
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Tedo »

Специално тоя Бриг 450 какво толкоз му харесват - струва повече от твърда лодка и е с излишно големи балони, които още повече отнемат място...

На Мънцата РИБа 550ли беше - я ми кажете колко тежи твърда лодка 550см?

Лично аз съм се запалил да си взема твърда лодка с каюта - нещо такова (хем да може да се тегли с кола, хем да има и каютка за следобеден отдих и място за такъмите)

Изображение

Изображение

Има го и в по-достъпен вариант 430см за 12 в лева...
Вярно, клатушка се - ама не ми пречи - аз мога да пазя равновесие...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

LVitchev написа:РИБ единствено ще ми го хвалите само за морски риболов защото там наистина бих предпочел него пред твърда лодка до 4 метра :tup: :tup: :tup: повече доводи ако искате пишете пак да ви ги дам и тях :lol: :lol: :lol:
Любак, тук не говорим какво би предпочел ТИ, нито аз, нали? :wink: Доводи, казваш? Ами добре, навит съм, давай да почваме и да приключим с въпроса веднъж завинаги! Ако искаш почвай да пишеш, че тъкмо сядам на масата, като се наплющя почвам и аз да пиша :tup:

п.п. Какъв РИБ си имал викаш?
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

Сега ще опитам да извадя сентенцията от вашите мнения :D
РИБ - плюсове:
1. По подходяща и добра лодка при риболов на море и риболов 50/50 море/сладководен
Предимството за по стабилна при средна вълна отпада защото както каза Promarine един I-pilot/задължителен за такава скъпа лодка/ ще изравни силите
РИБ - минуси:
1.Уязвими балони

Твърда лодка - плюсове:
1.Повече пространство и удобство
2.По лесен монтаж на аксесоари
Твърда лодка - минуси:
1.По неподходяща за море

И така като наложим проста математика излиза , че твърдата лодка печели с 1 точка :D
Ако пропущам нещо моля добавете
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

Айде сега за начало, някой да ми каже едно предимство на твърдата лодка пред РИБ при джиг риболов? :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

ogi70 написа:Сега ще опитам да извадя сентенцията от вашите мнения :D
РИБ - плюсове:
1. По подходяща и добра лодка при риболов на море и риболов 50/50 море/сладководен
Предимството за по стабилна при средна вълна отпада защото както каза Promarine един I-pilot/задължителен за такава скъпа лодка/ ще изравни силите
РИБ - минуси:
1.Уязвими балони

Твърда лодка - плюсове:
1.Повече пространство и удобство
2.По лесен монтаж на аксесоари
Твърда лодка - минуси:
1.По неподходяща за море

И така като наложим проста математика излиза , че твърдата лодка печели с 1 точка :D
Ако пропущам нещо моля добавете
Стига с тези простотии бре!!!! Кви плюсове, кви минуси ми приказвате??? Пак питам - за какъв риболов говорим??!!
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от LVitchev »

Плюсове на твърдата лодка:
1.Стабилна
2.Здрава
3.Кара по-дълго време от всякакви надуваеми лодки при положение че ги вземете нови,но дори и стара твърда лодка ще погребе всяка гумена при интензивно ползване,Рибовете дават фира по-рано от твърдата лодка и в частност БАЛОНИТЕ.
4.Рибарските твърди лодки са в 10 пъти по-удобри за риболов от Рибове и гумени лодки - факт.
5.Възможности за монтиране на всичко и то захванато здраво и стабилно без риск да се откачи или счупи
6.Па риба няма начин за инсталиране нормално на Ел.двигател отпред без да се прави отделно приспособление - факт
7.Твърдата лодка не я пазя от нищо,излизам на всякакви брегове без да се притеснявам от това че ще я разпоря - факт
8.Твърдата лодка може да мине пред потопено дърво без да има проблеми или поражения ако на дървото има стърчащи клони - факт
9.Възможност за вкарване на всички кабели в бордовете - факт/не говорим в дъното където постоянно да са под вода :idea: :idea: :idea:
10.Има възможност за направа на всякакъв вид осветление по бордовете без това да пречи на риболова или да се виждат кабели и т.н и т.н и т.н.
11.Не потопяема при всички нови модели !!!
12.Не я пазя при качване на колесара
13.Не полагам грижи да подсилвам бордовете с каквито и да било лепенки против протриване и не подлагам меки одеяла под нея.
14.Не се къса носовата халка при транспортиране
15 и още и още и още неща които гумените и Риб риболовни лодки няма да достигнат

Хайде сега,освен прословутата ви непотопяемост и стабилност,какво друго ще извадите за Рибовете и гумените лодки да ви видя :roll: :roll: :roll: Аз не ги виждам другите неща.и още нещо,НИКОГА НЯМА ДА СЕ ВЪРТЯ В ЛЕГЛОТО И ДА СИ МИСЛЯ ДАЛИ АКО СЛУЧАЙНО СПАДНЕ БАЛОНА НА ЛОДКАТА,ОТНЯКЪДЕ НЯМА ДА СЕ КАЧИ ЕДНА МИШКА И ДА СИ НАПРАВИ НЯКОЛКО ПРОХОДА В НЕЯ - ФАКТ ПРЕЖИВЯН ЛИЧНО ОТ МЕНЕ С ОГРОМНА ЗАГУБА НА ПАРИ ЗА ОНОВА ВРЕМЕ.

Давайте да ви видя доводите по точки защото аз освен три или четири,друго не виждам ......

П.П Мънца десетки са плюсовете и при джиг и при кльонк и при тролинг а лодката качена от Тедо с каютата,няма нищо общо с рибарската лодка,това е лодка са спане,разходка и курвалък :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от LVitchev »

Мънца,имал съм Риб Зодиак втора ръка но я продадох веднага ,взех я и я махнах след месец даже и за риба не ходих с нея,няма да казвам балоните на какво приличаха !!!

П.П Ти сменя балоните на твоята,защо !!! На твърдата лодка не се налага да си сменям балоните по какъвто и да било повод защото .........просто ги няма.Няма балони,няма проблем.И не мислиш ли че щом риба отдолу е като твърдите лодки,защо пък точно трябва да бъде с балони,какво им е на бордовете пълни с пяна или друг материал които да направи твърдата не потопяема освен че в морето дава по-голяма стабилнос :?: :?: :?:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

Не виждам защо трябва да се ограничаваме само 1 вид риболов.
Идеята на темата е да погледнем лодките от всички страни.Есен и зима сме на джиг.Лятото тролиг и кльонг.Когато сме на море семейно какво пречи да влезем с лодката за риба?Случайно на есен ако дойде много паламуд/както през 2012г/ защо да не се включим?
Вижте факта , че сериозни и опитни риболовци като Емо83 и LVitchev явно харесват повече твърди лодки , а други не по малко добри като Мънцата и Тедо предпочитат РИБ , много обърква някой с по малко опит коя лодка да избере.
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

LVitchev написа:Плюсове на твърдата лодка:
1.Стабилна

По стабилна от РИБ, в това ли искаш да ме убедиш? :shock:

2.Здрава

Любак, РИБ лодката сама по себе си е ТВЪРДА лодка, не го забравяй! Разликата е в бордовете :wink:

3.Кара по-дълго време от всякакви надуваеми лодки при положение че ги вземете нови,но дори и стара твърда лодка ще погребе всяка гумена при интензивно ползване,Рибовете дават фира по-рано от твърдата лодка и в частност БАЛОНИТЕ.

Тази статистика откъде е, дай един линк?

4.Рибарските твърди лодки са в 10 пъти по-удобри за риболов от Рибове и гумени лодки - факт.

Ако говориш за наличието на повече място, съгласих се! Само че аз продължавам да твърдя с пълна сила, че твърда лодка не може да се сравнява по удобство при риболов на джиг с РИБ-а!

5.Възможности за монтиране на всичко и то захванато здраво и стабилно без риск да се откачи или счупи

Също се съгласих ... донякъде :wink:

6.Па риба няма начин за инсталиране нормално на Ел.двигател отпред без да се прави отделно приспособление - факт

Е, и? Въпросното приспособление пречи ли на нещо? :roll:

7.Твърдата лодка не я пазя от нищо,излизам на всякакви брегове без да се притеснявам от това че ще я разпоря - факт

Аз също, факт! :D

8.Твърдата лодка може да мине пред потопено дърво без да има проблеми или поражения ако на дървото има стърчащи клони - факт

Отново напомням, че РИБ-а е с твърдо дъно.

9.Възможност за вкарване на всички кабели в бордовете - факт/не говорим в дъното където постоянно да са под вода :idea: :idea: :idea:

Сигурен ли си в това си твърдение? Щото аз не съм.

10.Има възможност за направа на всякакъв вид осветление по бордовете без това да пречи на риболова или да се виждат кабели и т.н и т.н и т.н.

Ебати предимството е пък тва :D Ама добре, навих са :D

11.Не потопяема при всички нови модели !!!

Айде бе???!!! Ако говориш за някоя конкретна марка, може, ама аз мога да ти кажа поне пет модела на конкретни лодки, дето ще ги потопя не, ами стой та гледай!!!

12.Не я пазя при качване на колесара

А би трябвало :wink: Не си мисли, че твърдата лодка има 10мм стени :wink:

13.Не полагам грижи да подсилвам бордовете с каквито и да било лепенки против протриване и не подлагам меки одеяла под нея.

Че кой го прави??? :roll:

14.Не се къса носовата халка при транспортиране

И мойта :D Да си чувал за РИБ със скъсана халка? :roll:

15. и още и още и още неща които гумените и Риб риболовни лодки няма да достигнат

Като се сетиш, допиши ги, за протокола :D
LVitchev написа:Хайде сега,освен прословутата ви непотопяемост и стабилност,какво друго ще извадите за Рибовете и гумените лодки да ви видя :roll: :roll: :roll:
Давайте да ви видя доводите по точки защото аз освен три или четири,друго не виждам ......
Ами това малко ли е бре?! :shock: Сещай се що е по-добре при джиг :wink:

Любак, за кой ли път казвам - не бъдете толкова крайни в мненията си, щото просто подвеждате хората! Всеки си има глава на раменете и може сам да прецени какво да си купи, стига да прочете обективни мнения! Какво ни кефи нас с теб няма никакво, ама никакво значение!!! :wink: Истината е, че за различните видове риболов /и не само/ си трябва различна лодка. Що мислиш си продавам моята, щото ми е кеф?! :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

ogi70 написа:Вижте факта , че сериозни и опитни риболовци като Емо83 и LVitchev явно харесват повече твърди лодки , а други не по малко добри като Мънцата и Тедо предпочитат РИБ , много обърква някой с по малко опит коя лодка да избере.
:D Благодаря ти, много си мил :D Шегичка, не се засягам на тема риболов :tup: И все пак, за протокола - доста от сериозните сладководни риболовци, не могат да ми стъпят на кутрето в морето :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от LVitchev »

Мънца,не забравяй че на мене ми дреме кои-какво ще кара и как ще го кара но съм написал нещата общо и за Рибовете и за гумените лодки.казах ти,никога не бих си купил риб да ходя зариба с него,това е.А че има хора като тебе които си ги харесват,това си е ваша работа,но не ми говорете за удобснтво и здравина,факта че е с балони е достатъчен.Това с чевнетото под точките ми въпрос по точката не ме грее,това са фактите и когато съм ги написал съм на 100% сигурен в написаното.Вместо да пишеш с челвено,изреди по точки Рибовете с какво превъзхождат твърдите и да приключваме.Факта че твърдите са универсални а Рибовете са спасителни лодки е достатъчен да ти даде да разбереш че това не е лодка за риболов и приключваме.То и с трактора мога да отида на работа и да го паркирам пред блока но това няма да го направи мерцедес - НИКОГА !!!

ТУКА НИТО СЕ КАРАМЕ,НИТО НИЩО,ПРОСТО СИ СПОРИМ ХАХАХАХА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :tup: :tup: :tup:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

Маркирал съм отговорите си в червено, за да се различава моето от твоето мнение и цвета е случайно подбран!
LVitchev написа:Факта че твърдите са универсални а Рибовете са спасителни лодки е достатъчен да ти даде да разбереш че това не е лодка за риболов и приключваме.
Е, щом твоето мнение трябва да се приема за ФАКТ, значи приключвам :tup: Дори няма да искам линк в подкрепа на Фактите :D Учудва ме само ФАКТА, че все още се произвеждат РИБ и надуваеми лодки и то от сериозни фирми :roll: Ама те сигурно още не са осъзнали Фактите, затова :D
LVitchev написа:ТУКА НИТО СЕ КАРАМЕ,НИТО НИЩО,ПРОСТО СИ СПОРИМ ХАХАХАХА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :tup: :tup: :tup:
Естествено! :tup: Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”