RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Минава, големият кораб минава ...
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

Тук вероятно силите са изравнени и кой каква лодка в този размер би предпочел е въпрос на личен стил на риболов.Но нека да помогнем на тези които им предстои покупка и изпадат неизбежно в дилема да изберат правилната за тях лодка.
Какви са плюсовете и миносите на Рибовете при размер около 4.5?
Какви са плюсовете и миносите на твърдите лодки при размер около 4.5?
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
did018
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 23:09

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от did018 »

В риба има много по-малко пространство от твърдата лодка.При продължителен риболов е доста изморително.Единствените плюсове на риба според мен са,че в морето вози по-меко от всяка една лодка 4.5-5.0m.Много стабилна може да се влиза и в по бурно море.И като цяло плюсовете на риба се изчерпват до тук.Вече зависи къде ще използваш лодката в море или в язовир.Ако ще е на язовир твърдата лодка е много по-добро решение имаш повече място и няма да излизаш каталясал както с риба примерно.Обаче ако ще е комбинирано море и язовир тогава вече може да избереш риба.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от gele kapaciteto »

Пичове надуваемите лодки са за забавление , или да е малка да си влезеш да си цъкаш .
Такива пинизи кораб от винил " NEVER AGAINE " в момента в който дадеш парите вече си назад и от ден на ден осъзнаваш колко много назадваш .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

did018 написа:В риба има много по-малко пространство от твърдата лодка.При продължителен риболов е доста изморително.Единствените плюсове на риба според мен са,че в морето вози по-меко от всяка една лодка 4.5-5.0m.Много стабилна може да се влиза и в по бурно море.И като цяло плюсовете на риба се изчерпват до тук.Вече зависи къде ще използваш лодката в море или в язовир.Ако ще е на язовир твърдата лодка е много по-добро решение имаш повече място и няма да излизаш каталясал както с риба примерно.Обаче ако ще е комбинирано море и язовир тогава вече може да избереш риба.
Значи при съотношение 85% риболов на язовир и 15% на море плюсовете клонят в полза на твърдата лодка :D
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Emo-83 »

ogi70 написа:
did018 написа:В риба има много по-малко пространство от твърдата лодка.При продължителен риболов е доста изморително.Единствените плюсове на риба според мен са,че в морето вози по-меко от всяка една лодка 4.5-5.0m.Много стабилна може да се влиза и в по бурно море.И като цяло плюсовете на риба се изчерпват до тук.Вече зависи къде ще използваш лодката в море или в язовир.Ако ще е на язовир твърдата лодка е много по-добро решение имаш повече място и няма да излизаш каталясал както с риба примерно.Обаче ако ще е комбинирано море и язовир тогава вече може да избереш риба.
Значи при съотношение 85% риболов на язовир и 15% на море плюсовете клонят в полза на твърдата лодка :D
Колегите са ти отговорили точно и вижданията ми съвпадат с техните.Всички везни клонят към твърдата лодка,стига тя да е подходяща за риболов.
Предимствата на гумените са голямата стабилност и се водят непотопяеми.....ако не те срещне крокодил или хипопотам в тези географски ширини. :D :lol:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

Не ви ли писна да дъвчете един и същи въпрос, по един и същи начин?! :roll:
ogi70 написа:...кой каква лодка в този размер би предпочел е въпрос на личен стил на риболов.
Ето, отговорил си сам на въпроса си :tup:
ogi70 написа:Значи при съотношение 85% риболов на язовир и 15% на море плюсовете клонят в полза на твърдата лодка :D
А от тези 85% на язовир, по колко процента ще се отделят на различните видове риболов - джиг, тролинг, кльонк? :roll: Щото разликата е огромна! За джиг по-добрия вариант е РИБ, за кльонк по-добре е твърда лодка с нисък борд, а за тролинг е все тая :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от promarine »

Мънцата написа:Не ви ли писна да дъвчете един и същи въпрос, по един и същи начин?! :roll:
ogi70 написа:...кой каква лодка в този размер би предпочел е въпрос на личен стил на риболов.
Ето, отговорил си сам на въпроса си :tup:
ogi70 написа:Значи при съотношение 85% риболов на язовир и 15% на море плюсовете клонят в полза на твърдата лодка :D
А от тези 85% на язовир, по колко процента ще се отделят на различните видове риболов - джиг, тролинг, кльонк? :roll: Щото разликата е огромна! За джиг по-добрия вариант е РИБ, за кльонк по-добре е твърда лодка, а за тролинг е все тая :wink:
+ от мен.

Кой каква лодка предпочита зависи и от човека. За много хора лодката, която имат е най-добрата, но има и такива за които винаги лодката на Вуте е по-убава. :wink:
....
www.plodex.eu
....
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

Мънцата написа:Не ви ли писна да дъвчете един и същи въпрос, по един и същи начин?! :roll:
Преди да пусна темата имах притеснения от подобен въпрос.Доста четох във форума и намерих много сравнения между ГУМЕНИ и твърди лодки.Изтъква се като най-голям недостатък на гумените факта , че преди риболов се надуват , монтира се двигател , след риболов се мият , съхнат и всичко останало в обратен ред.В тази тема искам да стесня кръга на сравнение.Не случайно вместо гумена лодка съм писал РИП.Тука проблемите по вкарване и изкарване са елиминирани.Рипа идва също като твърдата лодка на колесар и вкарването изкарването е еднакво лесно.Искам да извадим малкия детайл , който ще помогне на всеки колега пред когото предстои покупка на "лодката на живота" да направи правилния личен избор.
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

ogi70 написа:
Мънцата написа:Не ви ли писна да дъвчете един и същи въпрос, по един и същи начин?! :roll:
Преди да пусна темата имах притеснения от подобен въпрос.Доста четох във форума и намерих много сравнения между ГУМЕНИ и твърди лодки.Изтъква се като най-голям недостатък на гумените факта , че преди риболов се надуват , монтира се двигател , след риболов се мият , съхнат и всичко останало в обратен ред.В тази тема искам да стесня кръга на сравнение.Не случайно вместо гумена лодка съм писал РИП.Тука проблемите по вкарване и изкарване са елиминирани.Рипа идва също като твърдата лодка на колесар и вкарването изкарването е еднакво лесно.Искам да извадим малкия детайл , който ще помогне на всеки колега пред когото предстои покупка на "лодката на живота" да направи правилния личен избор.
Въпросът в заглавието засяга лодки с конкретни параметри - РИБ и твърди, с размер около 4.50м! Посоченият размер изключва напълно Гумените лодки, защото гуменяци с такъв размер също се транспортират оборудвани, на колесар! Да не говорим, че между гумена и РИБ няма дори база за сравнение! Всичко това е дъвкано многократно :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от ogi70 »

Мънцата написа: За джиг по-добрия вариант е РИБ
Мънца ти улучи тънкия момент.Практикувам тролинг , кльонк и джиг.Ако не беше джига смело бих взел твърда лодка.Представете си в един язовир две закотвени лодки около 4.5м. едната РИБ другата твърда.Излиза вятър малко над средно силен и вълна 15-20см.И двете лодки се клатят.Големия въпрос е дали тези в по стабилния РИП се клатят по малко или разлика на практика не се усеща.Мисля , че отношение могат да вземат тези , които са били в подобна ситуация и в 2та вида лодки.Благодаря
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от promarine »

ogi70 написа:....Излиза вятър малко над средно силен и вълна 15-20см.И двете лодки се клатят.Големия въпрос е дали тези в по стабилния РИП се клатят по малко или разлика на практика не се усеща.Мисля , че отношение могат да вземат тези , които са били в подобна ситуация и в 2та вида лодки.Благодаря
В случая е удачно да имаш монтиран ел.двигател с I-Pilot на носа на лодката. Закотвяш се на място с помощта на ел-двигателя и лодката се обръща с носа срещу вятъра и вълната и която и да е лодка, вече няма да се клати.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Димитър Тодоров »

Мънцата написа:... За джиг по-добрия вариант е РИБ, за кльонк по-добре е твърда лодка с нисък борд, а за тролинг е все тая :wink:

А защо за джигинг е по-добре РИБ-а пред твърдата? Едва ли имаш предвид стабилност,защото добра твърда лодка на 4.50 си е достатъчно стабилна. :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от bozaka »

На тоя въпрос и алах не може да ти отговори еднозначно :
-коя твърдо лодка имаш в предвид?
Разбираш ли колко ти е абсурден въпроса - нали претендираш , че си изчел всичко :?:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от Мънцата »

Димитър Тодоров написа:
Мънцата написа:... За джиг по-добрия вариант е РИБ, за кльонк по-добре е твърда лодка с нисък борд, а за тролинг е все тая :wink:
А защо за джигинг е по-добре РИБ-а пред твърдата? Едва ли имаш предвид стабилност,защото добра твърда лодка на 4.50 си е достатъчно стабилна. :roll:
Точно стабилност имам предвид! Много ми се иска някой да ме опровергае, но не с приказки, а с един клип например. Аз смятам още при следващото си влизане да заснема такъв, че да се приключи завинаги този спор :D :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: RIR и Твърда лодка - размер около 4.5

Мнение от LVitchev »

Първо,на колегага Оги,не се пише РИП защото никои не е умрял а се пише РИБ и разликите от РИБА за джиг и твърдата лодка са огромни !!! На твърдата лодка можеш да монтираш каквото искаш и където искаш.На риба нищо не можеш да монтираш всичко по него се слага със скъпо струващи приспособления които не само са пречка ами и правят балотине на задник.Моля ви се,вземете се спрете,даже и за тролинг РИБА не е за предпочитане,при вадене на голяма риба проблема и сериозен и точно заради високите и широки балони.Моля Ви вземете се в ръце,разровете се и ми покажете някои от големите сомаджий в света да сте видели да лови от РИБ :roll: :roll: :roll: Намерете ми ги Гризенди или някои друг да лови от РИБ и спирам да говоря по въпроса.На всичкото отгоре и джига намесихте,с какви доводи ще ми сравните РИБ с твърда лодка при джиг а ??? Да не би въжего за котвата да не ебава майката на балона а ??? Да не би да няма десетки лодки спукани от троиките а ??? Да ама не,десетки лодки се продават на втората година с лепенки и обяснения за наивници :idea: :idea: :idea: Тролинг,джиг или кльонк,твърдата лодка няма равна.РИБ единствено ще ми го хвалите само за морски риболов защото там наистина бих предпочел него пред твърда лодка до 4 метра :tup: :tup: :tup: повече доводи ако искате пишете пак да ви ги дам и тях :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”